Brněnská Kometa byla nad síly našich juniorů

• pondělí 25. října 2010

AKTUALIZOVÁNO - V pondělní podvečer se naše juniorské mužstvo vedené koučem Konečným utkalo s mladým výběrem Komety Brno. I přesto, že Slezan do utkání vletěl doslova raketové a již po dvou minutách zásluhou Koschatzkého vedl, na body to nakonec nestačilo. Domácím se zejména díky vydařené druhé třetině podařilo skóre zápasu otočit a připsat si tak po výsledku 5:3 důležité tři body. Opava odjíždí domů s prázdnou.

30. kolo, pondělí 25. 10. 2010

HC Kometa Brno

5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 32. Bilčík, 33. Popolanský (Šrámek), 35. Zbořil (Dlapa), 47. Svatý (Káňa , Štindl), 50. Juráň (Jankovič) - 2. Koschatzký (Rypar), 39. Pešut, 57. Koschatzký (Baďura, Vítek). Rozhodčí: Mech - Bilík, Klein. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 43:36. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.

Barus - Krejčiřík, Dittrich, Bilčík, Štindl, Sova, Dufek, Dlapa (C) - Křivohlávek, Horehleď , Svatý, Jankovič, Šrámek, Juráň, Zemánek, Popolanský, Zbořil, Káňa

Novák - Faksa, Svoboda, Kysela, Rypar, Mosler, Žídek, Dohnal (C), Lichý - Trčka, Vaněk, Procházka, Pešut, Vítek, Šimkovič, Otipka, Baďura, Verlič, Koschatzky, Slanina, Seidler

Opavou končila Kometě třídenní zápasová série na domácím ledě. Výhodu domácího prostředí však Kometa až do dnešního dne trestuhodně nevyužila. A už v druhé minutě zápasu to vypadalo, že ani dnes tomu nebude jinak. Ovšem po inkasovaném gólu Adama Koschatzkého v čase 1:17 jakoby do domácích vjela nová vlna energie a stali se pány ledu.

Postupně se zápas dostával do tempa, avšak do konce prvního dějství mnoho pohledných gólových akcí nebylo. Domácí Jankovič s Křivohlávkem jako první zahrozili před Novákovou brankou. Zanedlouho přišla druhá šance domácích, kdy Svatému přihrál Popolanský, který přestřelil prázdnou branku.

První třetina přinesla pouze jedno vyloučení a to na straně domácích, kdy se provinil Jan Křivohlávek nedovoleným bráněním. Slezan však šanci na zvýšení náskoku nevyužil a domácí se v pohodě ubránili. První dějství tedy skončilo 0:1 pro hostující Slezan.

Druhá třetina přinesla naprosto odlišnou podívanou. Nesla se v duchu přesilových her, z nichž vzešly hned dvě branky domácích. Na jejím začátku sice jako první opět zahrozili hosté, ale po zbytek času si Kometa vytvářela tlak na hostující branku, což se vyplatilo. V čase 31:02 při druhé přesilové hře Brna, vypálil od modré Vlastimil Bilčík na Nováka, kterému puk proklouzl mezi betony. V průběhu následujících 209 vteřin Kometa přidala ještě další dvě branky. První z nich vykouzlil Tomáš Popolanský, který kroužil za brankou jako Petr Leška a rychlým zasunutím kolem levé tyče Nováka přelstil. Třetí domácí branku vstřelil při své premiéře za juniory Adam Zbořil, který dorážel po střele Ondřeje Dlapy. Ještě v 38. minutě měli domácí možnost zvýšit náskok při přesilové hře za prohřešek Adama Koschatzkého, kdy Popolanský mířil do prázdné branky, ale Novák se vyznamenal mrštným zákrokem a puk vykopl betonem. O minutu později však domácím ujel sám Žiga Pešut a po odraze od spojnice levé tyče a břevna korigoval skóre na 3:2.

Třetí třetinu začali domácí v oslabení, protože v samotném závěru druhého dějství si Aleš Sova vykoledoval dvouminutový trest za hrubost. Přesilovou hru hostí domácí přečkali bez úhony a až na pár výjimek se hra odehrávala v útočném pásmu Komety.

Nejprve Nováka prověřili Juráň, Šrámek a Zbořil, jejichž střely ještě stačil vykrýt, ale Svatého bekhhend si už nepřišel. Jan Káňa poslal před bránu přihrávku Janu Svatému, který ač v pádu vstřelil vítěznou branku Komety. Přesně za tři minuty upravoval celkový počet domácích branek tandem Jankovič – Juráň. Braňo Jankovič přihrál padáčkem Vilému Juráňovi, který ač faulován opět vleže překonal hostujícího brankáře a završil tak pětigólový účet Komety. Celkový výsledek utkání ještě poupravil autor prví branky Adam Koschatzký, který zády k brance přelstil střelou kolem betonu domácího brankáře Filipa Baruse.

Pavel Pazourek: Byli jsme po celý zápas lepší. Trošku nás zaskočila ta první branka a soupeř pak houževnatě bránil, když viděl, že tam jsou nějaké šance. Zápas jsme otočili a zaslouženě vyhráli. Výkon byl bojovný a takový jaký má být od všech hráčů. Jsme rádi, že jsme to zvládli.

Kamil Konečný: Myslím, že to utkání nemělo příliš vysokou úroveň. Hlavně v první třetině, kdy bylo na hráčích Komety poznat, že jsou psychicky trošku pod nějakou dekou, takže my jsme z té šance něco vytěžili a vedli jsme 1:0. Pak jsme se ale stáhli do obrany, udělali nějaké fauly a toho soupeř využil a od té chvíle bylo jasné, že soupeř je o třídu výš.