Brněnské drama rozsekl chvíli před koncem Kunc, Slezan má tři body

• sobota 16. října 2021

To bylo drama! Slezan se v sobotu představil na ledě brněnské Komety, kde jej čekala rezerva věhlasného klubu. Slezané si dvakrát vypracovali dvoubrankové vedení, to ale Brněnští na začátku třetí části bleskově smazali. Opava ale zvládla divoký záběr a díky přesilovkové trefě Marcela Kunce vyhrála 4:3.

8. kolo, sobota 16. 10. 2021

HC Kometa Brno

3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 28. Krejčiřík (Moskal, Gajarský), 44. Kováčik (Brabenec), 44. Krejčiřík (Vašíček) – 17. Prokop (Kunc, Vojtovič), 25. Beránek (Vašenka, Vojtovič), 41. Kunc (Damašek, Štindl), 56. Kunc (Vojtovič, Beránek). Rozhodčí: Maťašovský – Čelechovský, Blažek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 147. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.

Slavíček (Šembera) – Kováčik (A), Kališ, Studený, Malec (A), Kučera, Jeřábek, Trnka – Škvrně, Brabenec (C), Havlát – Krejčiřík, Moskal, Gajarský – Mokrohajský, Halász, Popelka – Kadlic, Pigl, Vašíček – Moskal

Piták (Baldik) – Šindelář (C), Thiel, Kunc, Zapletal, Prokop, Zouhar – Wolf (A), Buršík, Krupa, Římský, Beránek, Kadula, Damašek, Peterka, Vašenka, Vojtovič, Štindl, Malina

Opava do utkání vstoupila velkou šancí, po půl minutě ale Krupu vychytal Slavíček. Pak přebrali otěže zápasu domácí, kromě šance Havláta ale Piták žádné svízelnější situace řešit nemusel. První branky se fanoušci dočkali v čase 16:08. Slezané proměnili nabídnutou přesilovku díky šikovné teči Prokopa. Brněnští byli v první třetina možná o něco aktivnějším celkem, spokojenější však po dvaceti minutách byli hosté.

Po změně stran udělal zbytečný faul zkušený Brabenec a červenobílí znovu trestali. K využití početní převahy jim stačilo pouhých 33 sekund, pak přišla nádherná kombinace, na jejímž konci zakončoval Beránek do prázdné branky. Dvougólové vedení ale nemělo dlouhého trvání, už po necelých třech minutách totiž snížil Krejčiřík. Poté moc velkých šancí k vidění nebylo. Až chvíli před druhou sirénou šla Opava do čtyř, ale nebyli to Brněnští, kteří měli největší šanci, nýbrž Opavští. Do samostatného úniku se dostal Petr Wolf, Slavíček jej ale vychytal. Následně na ledě začaly jiskřit emoce a přibývalo vyloučení.

Začátek poslední části hry byl jako na houpačce. Nejprve Slezany poslal do trháku střelou z mezikruží Kunc, pak ale přišla pro Opavu pořádně ledová sprcha. Slezané totiž šli po přinejmenším sporných verdiktech hlavního rozhodčího do tří a bylo vyrovnáno. Ranou od modré snížil veterán Kováčik, jen o 42 sekund později vyslal přízemní střelu Krejčiřík a bylo vyrovnáno 3:3. V následujících minutách byly k vidění šance na obou stranách. Rozhodující moment ale přišel v čase 55:14, o třetí přesilovkový gól se znovu postaral Kunc. V posledních pěti minutách bylo v opavském pásmu hodně rušno, Slezané ale obětavě padali do střel a podařilo se jim vítězství ubránit.

Na fotogalerii z utkání se můžete podívat zde.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): „Věděli jsme, že hrajeme se zkušeným týmem, takže jsme tomu v první třetině uzpůsobili hru a vypadalo to solidně. Ve druhé třetině jsme si za stavu 2:0 mysleli, že to půjde samo a najednou jsme dostali do třetí třetiny dvě vyloučení, hra se vyrovnala. Byly to nervy a s takhle mladým mužstvem je těžké to ukočírovat. Zhostili jsme se toho ale parádně a máme tři body. Za stavu 3:3 jsme to uklidnili a počkali jsme si na jejich chybu, která přišla. Závěr se nám díky obětavému výkonu podařilo dohrát, kluci lehali do střel.“