Brzký gól na body nestačil, Opavu v Jičíně pohřbil přelom první a druhé třetiny

• pondělí 31. ledna 2022

Z Nového Jičína se Opava vrací bez bodů. Slezané na ledě Ďáblů pondělní duel rozehráli velmi dobře a už po necelých dvou minutách vedli, jenže pouhých šest sekund před koncem první třetiny v oslabení inkasovali na 1:1. Po změně stran navíc Jičín dvakrát udeřil hned v ůvodu, vedení 3:1 se nakonec ukázalo býti rozhodujícím. Při hře v šesti pak ještě Slezan navíc omylem skóroval do své vlastní branky.

32. kolo, pondělí 31. 1. 2022

Ďáblové Nový Jičín

4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Franek (Lehečka, Tomeček), 21. Gebauer, 22. Franek (Lehečka, Maliník), 60. Zdeněk – 2. Beránek (Vašenka, Věntus). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Rapák – Novotný, Bezděk

Šimonů (Galuška) – Váňa, Foltýn, Tomeček, Kleiner, Kožený, Holáň, Hruška – Zdeněk, Káňa, Maliník, Gebauer, Hilšer, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Lehečka (C), Kořenek, Konečný. Trenér: Kamil Gebauer

Piták (Baldik) – Ficek, Šindelář (C), Věntus, Zapletal, Thiel, Kocián, Zouhar – Krupa, Beránek, Malina, Zelenka, Wolf (A), Peterka (A), Vašenka, Vojtovič, Římský, Häring, Buršík, Rousek. Trenér: Aleš Tomášek

Utkání v Novém Jičíně pro Opavu lépe začít nemohlo. Slezan si hned v prvním střídání vytvořil tlak, domácí kupili chyby ve vlastní třetině a byli za to po zásluze potrestáni. Zpoza branky dostal přihrávku před kasu Daniela Šimonů Beránek a bylo to 0:1. První třetina celkově nabídla svižný hokej, hodně blízko druhé brance Opavy byl Wolf, ale nutno podotknout, že šance měli i domácí. Piták ale téměř celou třetinu odolával. Bohužel však kapituloval v čase 19:54, když v přesilovce tvrdou ranou vyrovnal Franek.

Druhá třetina bohužel pro Opavu začala nejhorším možným způsobem. Nejprve si nešťastně do vlastní branky srazil nahození Gebauera do vlastní klece Martin Kocián, jen o pár desítek sekund už to bylo 3:1, od zadního mantinelu se totiž kotouč odrazil k Frankovi, který se zblízka nemýlil. Slezan se ze studené sprchy nějaký čas vzpamatovával, Hodně divoká byla pasáž v polovině třetiny, kdy se skóre mohlo měnit na obou stranách, na té opavské byl nejblíže ke snížení Vašenka, svůj únik ale nezužitkoval. Pro útočníka Opavy přišel smolný moment o chvíli později, kdy v souboji u mantinelu podle prvních zpráv utrpěl svůj druhý otřes mozku v probíhající sezoně.

Do poslední dvacetiminutovky šli Opavští s cílem pokusit se zvrátit nepříznivý stav na svou stranu. Domácí ale bránili zkušeně, červenobílí se do větších šancí dlouho nedostávali. Na začátku 54. minuty mohlo navíc přijít rozuzlení, Zdeňkův průnik ale naštěstí zastavilo břevno Pitákovy svatyně. Zkušený centr se ale nakonec branky dočkal, i když na ní vlastně měl pramalý podíl. V posledních dvou minutách to Opava zkoušela v šesti, ale nepřesná přihrávka v útočném pásmu nakonec kuriózně doklouzala až do opuštěné branky Slezanu. Autorem gólu byl nakonec určen právě Zdeněk.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Zápas to byl takový play-offový, hrálo se hodně do těla. My jsme sice začali dobře, bohužel jsme ale byli takoví nervóznější a v posledních dvou minutách jsme se dopustili faulu, který v takové fázi nesmí přijít. O třetině jsme si něco řekli, ale hned jsme dostali dva góly. Chtěli jsme s tím ještě něco udělat, ale nespadlo nám to tam. Tabulka je vyrovnaná, my se teď musíme připravit na velmi důležitý duel v Brně."