Chomutov byl nad síly opavských mladíků

• pátek 05. listopadu 2010
  • Jan Šimek

Juniorka opavského Slezanu změřila v páteční podvečer své hokejové schopnosti s hostujícími juniory z Chomutova. Ačkoliv si domácí hráči vytvořili dostatek střeleckých příležitostí, v branku proměnili jedinou, a to na vítězství v hokeji prostě nestačí. Hosté vedli po druhé třetině 0:2, Opava ještě stačila kontrovat na 1:2, ale třetí gól do její sítě prakticky rozhodl o vítězství Chomutova. Ten ještě v poslední minutě přidal do prázdné opavské klece definitivní brankovou pojistku a odváží si ze Slezska tři body.

17. kolo, pátek 5. 11. 2010

1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

KLH Chomutov

Branky a nahrávky: 52. Spusta (Seidler) - 13. Csanyi (Novák L.), 35. Hofmeister (Csanyi, Korim), 59. Korim (Chlouba, Mála), 60. Milotinský (Hofmeister). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Novák J. - Faksa, Rýpar, Vitásek, Spusta, Žídek, Dohnal - Trčka, Vaněk, Pešut, Vítek, Šimkovič, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler

Příhoda - Hučko, Žižka, Pinka, Kolčava, Korim, Bartejs, Sedláček - Mála, Chlouba, Csanyi, Hofmeister, Pesjak, Kučera, Hanták, Milotinský, Hrabák, Novák L., Ptáčník

První dějství příliš hokejové krásy nenabídlo. Jako první se ke slovu dostali hosté z Chomutova, ale akce Chlouby a Hrabáka příliš nebezpečí před opavskou brankou nezpůsobily. Z chomutovské družina se poté ještě pěknou kličkou ukázal v dobrém světle technický Csanyi, ale gólman Slezanu Novák jeho pokus pravým betonem zneškodnil. Okamžik nato dostala Opava výhodu přesilové hry. Ta se však svěřencům Kamila Konečného vůbec nepovedla a domácí mladíci z ní vytěžili pouze dvě střely na branku - obě si pohlídal Příhoda. Jako blesk z čistého nebe pak v čase 12:46 udeřil šikovný Csanyi, jenž dostal výbornou příhru od L. Nováka a skvělým způsobem zametl kotouč pod víko domácí svatyně.

Hostující mužstvo tento gól hodně nabudil, naopak opavským juniorům se začala na hole lepit nervozita. A i když se srdnatě rvali do vyrovnání, nešlo jim to příliš lehce, protože hodně přihrávek bylo zkažených či nepřesných. V 16. minutě opět zahrozili hosté. Jmenovitě to byl Chlouba, jenž efektně přešel přes dva obránce Slezanu, a tím se dostal do nadějné situace jeden na jednoho. Z tohoto klání ale vítězně vyšel domácí gólman, který vyrážečkou uhasil požár v domácí obraně a přivolal na sebe aplaus užaslého publika. O chvíli později se dobré pozici před brankářem Příhodou ocitl domácí Vítek, bohužel ale nedokázal kotouč včas zpracovat a musel tak střílet ze záklonu. I to nadělalo chomutovskému strážci svatyně veliké problémy, se štěstím však černou hmotu vyrazil.

Druhá dvacetiminutovka byla hlavně ze strany Slezanu o poznání lepší, bohužel zůstalo jen u nevyužitých střeleckých příležitostí. Brzy se ve dvou velkých šancích objevili Vítek a Džemla. Začneme u prvně jmenovaného. Ten se po odvážném průniku po pravé straně dostal do dobré pozice za hranici pravého kruhu a vypálil tak tvrdě, že Příhoda ani natřikrát nedokázal uklidnit kotouč ve své lapačce, naštěstí pro něj byli ostatní opavští hráči vzdáleni několik metrů, takže nebezpečí dorážky hrozilo snad jen od střílejícího Vítka. V minutě 24. se ocitl v mezikruží volný Džemla. Bohužel pro Slezan však promáchl odražený kotouč, a poloodkrytá branka tak na něj volala marně.

Poté Chomutov ukázal, jak vytěžit z minima maximum. V čase 31:53 byl vyloučen chomutovský Sedláček, necelou minutu nato si na trestnou lavici odjel odpykat trest i domácí Pešut. O dalších osmnáct sekund později už hrál Chomutov výhodnou přesilovku čtyři na tři, jelikož byl vyloučen J. Novák. A aby toho pro Opavu nebylo málo, tak onu zajímavou početní výhodu využil Hofmeister, jenž celkem v pohodě upravil přes ležícího Nováka na 0:2. Pár minut před koncem druhé fáze utkání se ještě dobrou ranou z dálky prezentoval Vitásek, Příhoda ale nechal vyniknout svou lapačku.

Třetí perioda začala náporem Opavy, z něj však nevykrystalizovala jediná gólová situace. Za zmínku stála snad jen kombinace Verliče se Seidlerem z úvodu tercie, druhý jmenovaný sice zamířil pod horní tyčku hostující klece, nebyl by to ale Příhoda, kdyby jeho pokus nezpacifikoval. Téměř z nulového úhlu zacílil na branku hostů Šimkovič, Příhodu však na švestkách nenachytal. Kýženou branku domácích tak v přesilovce vstřelil obránce Spusta, který nekompromisně propálil Příhodu.

Od té doby bylo zaděláno na veliké drama, po několika dobrých střeleckých možnostech Slezanů však jejich útočné manévry zkrotil třetí gól hostů. Po pěkné skvěle načasované příhře se prosadil Korim. Trenér opavské juniorky Konečný tak logicky musel co nejdříve stáhnout Nováka a využít dalšího útočníka, aby se pokusil o malý zázrak. To se Slezanu nepovedlo a definitivní tečku za utkáním udělal Milotinský, jenž poslal černou pryž do opuštěné domácí svatyně, a upravil tak na konečných 1:4 pro Chomutov.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Dnes podle mého názoru rozhodlo proměňování šancí na obou stranách. Zatímco soupeř dokázal své příležitosti přetavit v branky, my se v této činnosti trápíme, gól jsme dali pouze jediný, a tohle v hokeji rozhoduje.

Vladimír Čermák (trenér KLH Chomutov):

Už zápas u nás v Chomutově ukázal, že Opava umí hrát dobrý hokej. Zpočátku jsme dodržovali věci jak jsme si řekli, vstřelili jsme dva góly. Pak ale soupeř začal hrát agresivněji a dělal nám potíže. My jsme to však přestáli a třetí gól v závěru už prakticky rozhodl o vítězi duelu.