Čtrnáct statečných vybojovalo na Vysočině bod

• sobota 20. září 2008
  • Michal Berg

Pouze se třemi obránci základní sestavy se tým Slezanu vydal na zápas do Velkého Meziříčí. Vůbec první měření sil těchto soupeřů v historii dopadlo po samostatných nájezdech lépe pro domácí a Opava si tak po brankách Grofka a Bednárka odváží bod za porážku po nájezdech. Po průběhu zápasu, ve kterém měli hráči Slezanu většinou více ze hry je ale pouze bod zklamáním. Na první výhru za tři body tak Opava stále čeká, další šance se naskytne ve středu, kdy doma hostí Zubry z Přerova.

3. kolo, sobota 20. 9. 2008

HHK Velké Meziříčí

3:2sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0 - 1:0)

Branky: 2. Smejkal (Nekvasil), 36. Kunstmüller (Stráňovský, Bukáček), rozhodující nájezd Nekvasil - 7. Grofek (Měch, Čavrk), 50. Bednárek (Chalupa). Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Zidek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 220.

Betinec – Smejkal, Stráňovský, Heřmanský, Konta, Pálka, Plch, Vlašín, Sobotka, Bukáček, Kunstüller, Foltýn, Nekvasil, Bula, Jánský, Bašnár, Dostál, Krča, Janda

Masný - Měkýš, Vitásek, Čavrk, Bednárek, Tůma - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Suchý, Chalupa, Weiss

Jen čtrnáct hráčů do pole nastoupilo v dresu Slezanu v zápase ve Velkém Meziříčí. Kromě absentujícího kapitána Suchánka se musel trenér Uvíra obejít i bez zraněných obránců Kukola a Ondruška, Michal Palík hrál 1.ligu za Porubu a junioři s výjimkou Vitáska bojovali doma proti Spartě. Do obrany se tak postavil i jinak útočník Tůma, v poslední třetině pak Slezan dohrával pouze na dvě obrany.

Vstup do zápasu se Slezanu příliš nepovedl a už ve druhé minutě prohrával, když se prosadil domácí Smejkal. Opavě se podařilo srovnat v sedmé minutě, kdy přihrávku Tomáše Měcha zakončil zblízka Tomáš Grofek, který tak bodoval ve všech třech zápasech nové sezóny.

Přestože hrála Opava v oslabeném kádru, předvedla na malém ledě ve Velkém Meziříčí bojovný a kolektivní výkon, bohužel lepší výsledek zapříčinilo slabé proměnování šancí. Poté, co ve druhé třetině poslal domácí do vedení dorážkou Stráňovského střely Kunstmüller, se hráči Slezanu na vyrovnávací gól hodně nadřeli, domácí brankář Betinec předváděl jeden výborný zákrok za druhým a kapituloval až po přesilovkové střele Bednárka od modré z 50. minuty.

Přes další převahu Opavy dotáhli domácí zápas až k prodloužení a samostatným nájezdům, kde domácí opět podržel brankář Betinec, který rozhodl o tom, že si Slezan z Vysočiny odveze pouze bod.

Eduard Uvíra (Opava): V zápase jsme si podle mého pohledu zasloužili vyhrát, 80% času se hrálo před brankou soupeře, bohužel jsme domácího brankáře skoro nominovali do národního týmu po tom, co převdáděl. Penalty už pak byly loterie. Měli jsme hodně šancí, které jsme bohužel neproměnili, ale musím hráče pochválit za kolektivní a bojovný výkon, všichni hráli pro tým a je škoda, že jsme nevyhráli.

Bohumil Prachař (Velké Meziříčí): Jsem spokojený alespoň se dvěma body, ale s výkonem ne. Pořád dostáváme laciné góly, děláme hrubky, nepokrýváme hráče. Kluci jsou zbytečně nervózní a pak si neplní to, co mají. Doufám, že jim dnešní vítězství dopomůže k tomu, že se zvednou.