Demolici Žďáru řídili Wolf s Kadulou, Slezan má důležité body

• sobota 12. února 2022

Tak tohle se povedlo. Opavští hokejisté ukončili sérii čtyř po sobě jdoucích porážek ve velkém stylu. Na ledě Žďáru nad Sázavou od prvních minut diktovali tempo hry a už po dvaceti minutách vedli 4:0. Ve zbytku zápasu své vedení navyšovali, domácí se zmohli jen na korekci skóre. Opava na Vysočině vyhrála 7:1.

38. kolo, sobota 12. 2. 2022

SKLH Žďár nad Sázavou

1:7 (0:4, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 54. Jícha (Martínek, Pleva) – 3. Wolf (Kadula, Malina), 5. Wolf (Kadula, Zouhar), 6. Kadula, 11. Vojtovič (Vašenka, Peterka), 31. Šindelář (Wolf, Kocián), 45. Kadula (Malina, Wolf), 59. Buršík (Římský). Rozhodčí: Čuňočka – Nechvátal, Berger. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 399.

Čáp (Sláma) – Čermák, Lojek, Pleva(C), Macek, Vašíček, Půža, Pražák – Jícha, Gregar, Wasserbauer, Kovářů, Bureš, Štola, Prokš, Adam, Chlubna, Martínek. Trenér: Martin Sobotka.

Piták (Baldik) – Zelenka, Šindelář(C), Thiel, Kocián, Zouhar – Peterka, Vojtovič, Kadula, Buršík, Římský, Beránek, Horný, Wolf, Vašenka, Malina. Trenér: Aleš Tomášek.

Opavští se na Vysočině představili v hodně okleštěné sestavě. Trenéři Opavy měli k dispozici jen pět obránců a tři útoky, vůbec to však nebylo na hře znát. Byli to totiž právě hosté, kteří od začátku diktovali tempo hry. Už po necelých třech minutách otevřel skóre přesnou ranou Petr Wolf. Elitní opavský útočník za další dvě minuty zvyšoval už na 2:0 a červenobílý brankostroj se začínal roztáčet. Na Wolfa pak navázal v 6. minutě Kryštof Kadula, který v oslabení ujel domácí obraně a neomylně zakončil. Domácí v tu chvíli byli zralí na ručník, kapitulovali ale ještě jednou. V čase 10:53 vypálil přesně k levé tyči Jan Vojtovič a bylo to 0:4.

Víceméně tak bylo o osudu utkání rozhodnuto už po první třetině. V té druhé ale Slezané nepolevovali a vytvářeli si další příležitosti. Páté branky se dočkali téměř přesně v polovině zápasu. Kapitán Jiří Šindelář šikovně schoval svou střelu za projíždějící hráče a brankář Žďáru kvůli zakrytému výhledu nedokázal zasáhnout. Domácím nevycházelo vůbec nic, naopak Opavští hráli naprosto v pohodě. Vůbec na nich nebylo znát, že by v posledních čtyřech zápasech bodově vyšli naprázdno.

V poslední třetině se necelé čtyři stovky fanoušků dočkaly ještě tří branek. O tu první se postaral svým druhým přesným zásahem v utkání Kryštof Kadula po přesné střele z levého kruhu. Poté šel Slezan do tří, čehož domácí využili a o drobnou korekci skóre se postaral Lukáš Jícha. Jenže poslední slovo měli znovu Opaváci. Římského rána se minutu a půl před koncem odrazila k Martinu Buršíkovi a ten neměl problém kotouč doklepnout do sítě.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):“Myslím si, že jsme se semkli a víceméně nás k takovému výkonu dohnala i tabulka. Pokud chceme postoupit do play-off, nic jiného nám ani nezbývalo. Nastoupili jsme takovým stylem, že jsme soupeři nedali šanci. Od gólmana, přes obránce, až po posledního útočníka, všichni jsme hráli velmi dobře. Máme teď doma Nový Jičín, se kterým budeme chtít výhru potvrdit.“