Divočinu s Valmezem Slezan zvládl a má druhou výhru

• čtvrtek 18. srpna 2022

Slezan nezaváhal ani ve svém druhém domácím vystoupení. Svěřenci kouče Tomáška ve čtvrteční podvečer sehráli pořádně divoké utkání s Valašským Meziříčím, které skončilo výhrou 7:5 pro domácí borce. V nefalšovanou přestřelku se proměnila především druhá dvacetiminutovka, která skončila 4:4

přát., čtvrtek 18. 8. 2022

7:5 (1:0, 4:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Wolf (Rousek, Káňa), 21. Rousek (Wolf), 32. Rousek (Kocián), 35. Wolf (Káňa), 38. Tomsa (Vojkůvka), 42. Beránek (Buršík), 43. Zapletal (Rousek) – 23. Vavřík (Stodůlka, Kuchařík), 28. Pořický (Gréč), 37. Liss (Holiš, Kuchařík), 38. Liss (Kozubík), 59. Stodůlka (Vavřík, Kuchařík).

Sotlar (Piták) – Štěpánek, Fědor, Zapletal, Kocián, Zelenka, Thiel, Pachula – Wolf (C), Káňa (A), Rousek (A), Buršík, Beránek, Tomsa, Vašenka, Štindl, Kadula, Vojkůvka, Horný, Římský. Trenér: Aleš Tomášek.

Slovák (Pavlíček) – Báchor, Mošnička, Gabrhelík, Kubín, Holiš, Liss, Gréč – Fencl, Tarnoczy, Kozubík, Sviták, Pořický, Kamas, Kuchařík, Vavřík, Stodůlka. Trenér: Lukáš Plšek.

Lépe začali duel hosté z Valašského Meziříčí. Už po pár minutách měli k dispozici čtyřicet sekund dlouhou přesilovku pět na tři, s tou však nenaložili dobře a Opavští se v pohodě ubránili. Slezan pak udeřil z první vážnější situace. Rousek zatáhl kotouč do pásma, ve velké rychlosti objel bránícího hráče, načež přihrál Petru Wolfovi a ten z první zamířil pod víko – 1:0. Následující minuty patřily spíše hráčům v červenobílém, ale skóre už se ve zbytku první části hry neměnilo. Zajímavostí je, že bylo v této pasáži hry k vidění hned šest dvouminutových trestů.

Ve druhé periodě Slezané svůj náskok zvýšili už po třiceti sekundách. V přesilovce se na ose hřiště ke kotouči dostal Tomáš Rousek, který se rozhodl vystřelit a jeho přízemní ránu tečoval za bezmocného Slováka jeden z beků Bobrů. Za chvíli byl ovšem rozdíl znovu jednobrankový, přesouvajícího se Sotlara se podařilo přelstít Michaelu Vavříkovi.

Po pěti odehraných minutách se bohužel Opava dopustila dvou faulů zároveň, za což byla potrestána. V přesilovce pět na tři se tečovaným projektilem prosadil Jakub Pořický. V polovině zápasu si domácí vzali vedení zpět. Střela Kociána od modré sice až na branku nedolétla, odražený kotouč si ale našel Tomáš Rousek, po jehož ráně z první Slezan znovu vedl – 3:2. A netrvalo to dlouho a bylo to znovu o dvě branky, rychlý protiútok zakončil po přihrávce Káni mimo dosah Slováka Petr Wolf.

Závěr druhé třetiny byl pořádně divoký. Za Bobry nejprve snížil Richard Liss na 4:3, jen o chvíli později dvoubrankový polštář znovu Opavě dopřál Vojtěch Tomsa. Jenže poslední slovo měl opět zadák Valmezu Richard Liss, na jehož ránu do vinklu Sotlar nedosáhl. Do kabin se tak odcházelo za stavu 5:4 pro Slezan.

V poslední části hry brankové hody pokračovaly dvěma góly Slezanu. O ten první se postaral Adam Beránek, který využil troufalého průniku a přihrávky Buršíka. Hned o pár desítek sekund později to bylo poprvé o tři zásahy do černého, výrazně Opavu vítězství přiblížil ranou do šibenice Filip Zapletal. Pohledný hokej pokračoval i ve zbytku zápasu a nakonec ještě k jedné úpravě skóre došlo, na konečných 7:5 dal Daniel Stodůlka.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Lépe jsme bruslili, lépe určitě se na to lépe dívalo, než v úterý, ale pro trenéra to nebylo nic jednoduchého. Bylo tam spoustu vyloučení, ve druhé třetině jsme pokaždé po naší brance inkasovali. První a druhá třetina byly o něco lepší, ale do dokonalosti má naše hra daleko. Ani hosté nepřijeli v plné sestavě, byl to zkrátka jen další přátelák. Co se týče Iana Sotlara v brance, za góly samozřejmě nemohl, soupeř před brankou dobře clonil. Rozhodně nezklamal a uvidíme, jak bude vypadat dál-"