Divoký zápas s Brodem Slezan zvládl a stáhl ztrátu na druhé místo

• sobota 25. ledna 2020

Opavští doma přivítali druhý Havlíčkův Brod a bylo se na co dívat. Tvrdý zápas nakonec vyzněl ve prospěch Opavy, která vyhrála 6:4. Ztrátu na druhé místo tak stáhla na čtyři body, bohužel ale slaví i třetí Hodonín, který vyhrál doma s Šumperkem. Na Drtiče aktuálně ztrácí Slezan body dva.

35. kolo, sobota 25. 1. 2020

6:4 (1:1, 2:0, 3:3)

BK Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 9. Rousek (Šindelář, Herman), 31. Gulda (Štindl, Hendrych), 40. Wolf (Štindl, Peslar), 48. Štindl (Gulda, Wolf), 57. Štindl (Peslar), 59. Malina (Šindelář, Herman) – 5. Ludvík (Síla, Pospíchal), 42. Ludvík (Voříšek, Kulhánek), 50. Přidal (Vala), 60. Tecl (Síla). Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Rychlý. . Vyloučení: 6:7 . Využití: 4:0 . Diváci: 520 .

Daňa (Lamla) – Šindelář (C), Chalupa (A), Zouhar, Peslar, Zdeněk, Ficek – Wolf (A), Buršík, Malina, Rousek, Kadula, Štindl, Zelenkov, Peterka, Gulda, Kovářík, Herman, Hendrych

Chaloupek (Nedvěd) – Kulhánek, Semrád, Pospíchal, Benák, Vala (A), Kliment – Přidal, Cachnín, Síla, Voříšek (A), Třetina (C), Ludvík, Tecl, Holenda, Kadlec

Začátek vyšel lépe hostům a Bruslaři šli už v páté minutě do vedení. Sílovu ránu dorážel Ludvík. Jenže radost jim nevydržela příliš dlouho, o čtyři minuty později bylo srovnáno. Semrádovo vyloučení potrestal šikovnou tečí Rousek. O chvíli později ujel havlíčkobrodské obraně Gulda, jeho zakončení bohužel pro Opavu skončilo na tyči. Další důležité momenty už úvodní třetina nepřinesla.

Ve druhé periodě to na ledě začalo jiskřit a v rukavičkách se rozhodně nehrálo. Tato hra více vyhovovala Opavě. Rouskova rána ještě skončila na břevně, v polovině zápasu už se Slezan mohl radovat. Jen pár vteřin před koncem vypršení Přidalova trestu Opavští totálně rozložili hostující čtveřici a Gulda zakončoval do poloprázdné klece. Poté měli velké šance Cachnín a Popsíchal. Prvně jmenovaný si vylámal zuby na Daňových betonech, druhý trestuhodně přestřelil. Za to byli hosté potrestáni. Minutu před druhou sirénou dal Opavě dvoubrankové vedení Wolf.

Suverénně nejdramatičtější byla třetí třetina. Ta pro hosty začala skvěle a už po 86 odehraných sekundách snižoval na rozdíl jediné branky Ludvík. Poté šla navíc Opava na 45 vteřin do tří, obrovský tlak ale přestála. Naopak sama udeřila. Wolf zatáhl kotouč do pásma, na druhé straně hledal Guldu. Od něj se puk dostal až k Štindlovi a ten puk dotlačil do sítě. Jenže hosté se nevzdali a jen o minutu později vypadlo Daňovi lehké nahození, což potrestal Přidal - 4:3.

V 57. minutě Slezan využil třetí přesilovku. Peslar si vzal na modré kotouč, zajel s ním za branku a našel úplně volného Štindla, který vymetl růžek Chaloupkovy klece. Hosté z Vysočiny byly ale nepoučitelní a znovu putovali za katr a v další početní výhodě úspěšně dorážel Malina. V čase 59:32 ještě kosmeticky upravil výsledek na 6:4 Tecl, který potrestal Daňův nepovedený pokus o rozehrávku.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Takové zápasy musí bavit fanoušky, nás trenéry samozřejmě méně. Jsou to horory, ale dneska to pro nás naštěstí mělo šťastný konec. Potkaly se dva vyrovnané týmy a podle toho to taky vypadalo. Paradoxně nás asi nastartoval faul Jirky Šindeláře, i když mě mrzí zranění Mirka Třetiny, protože jsem s ním hrál a vím, že je to super chlap. Neschvaluji to, ale s úmyslem zranit jsme do toho určitě nešli. Začali jsme si věřit, i když tam bylo několik diskutabilních zákroků, ale u Rouska jsem přesvědčený o tom, že to faul nebyl a Peslara jsem neviděl. Byly tam ke konci emoce, samozřejmě žádný trenér není nadšený když má zraněné hráče. My jsme ale vyhráli a to je v tuto chvíli hlavní.