Dobrá práce! Slezan si na úvod poradil s Kopřivnicí

• středa 11. září 2019

Hokejistům Opavy vyšel úvodní zápas nové sezóny na jedničku. Na vlastním ledě porazili Kopřivnici 5:3. Tatrovce tak oplatili porážku z minulé sezóny, kdy Slezan taktéž s Kopřivnicí prohrál na vlastním ledě v prvním kole 4:5.

1. kolo, středa 11. 9. 2019

5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 4. Peterka (Štindl), 9. Malina (Šindelář, Herman), 28. Herman, 46. Wolf (Šindelář), 53. Zdeněk (Štindl) – 33. Tomášek (J.), 40. Gola (Pěnčík), 55. Mach

Daňa (Lamla) – Šindelář (A), Slavík, Zouhar, Štindl, Fědor, Ficek, Zdeněk, Peslar – Herman, Pělucha, Kovářík, Rousek, Malina, Černý (C), Šmíd, Hendrych, Zelenkov, Peterka, Wolf (A), Kadula

Hromada (Fendrich) – Marek (A), Krutil, Fojtík, Bail, Krzak, Stříž, Šendera, Štěpánek – Hrubý, Gola, Pěnčík, Mach (C), Tomášek (A), Mach, Sluštík, Suchý, Ollender, Pargáč

První třetina nabídla minimálně z pohledu opavského fanouška velmi atraktivní hokej. Slezané šli do vedení po čtyřech minutách. Peterka si vzal kotouč ve středním pásmu, nabral rychlost, na modré přelstil beka Kopřivnice a následně také propálil Hromadu – 1:0. O necelých pět minut později se Opavští radovali znovu. V přesilovce 4 na 3 se v mezikruží dostal ke kotouči Šindelář, vypálil, do jeho střely se vložil Malina a puk se zastavil až v síti. V dalším průběhu měli domácí ještě několik šancí, ty ale bohužel neproměnili a tak po první třetině vedli o dvě branky.

Do druhé periody vstoupili lépe hosté, nástup Tatrovky se ale Slezanu podařilo přežít a v 28. šla Opava do tříbrankového trháku. Kopřivnice si branku dala víceméně sama – Herman od modré napřáhl ke slabé střele, jeden z hostujících beků do ni zbytečně vložil hůl a puk zamířil mezi Hromadovými betony do sítě. Pak si ale vzala slovo Tatra. Nejprve v přesilovce snižoval zblízka Tomášek a 17 sekund před koncem prostřední třetiny dával na 3:2 Gola.

V poslední dvacetiminutovce viděli diváci tři branky. Nejprve Šindelář pár sekund po opuštění trestné lavice našel rozjetého Wolfa a ten dával na 4:2. V čase 53:00 vrátil Opavě už podruhé v utkání tříbrankové vedení střelou na zadní tyč Zdeněk a zdálo se, že je hotovo. Navíc když Opavští měli zanedlouho možnost přesilové hry. V té si ale na modré nerozuměli Peslar s Wolfem a výsledkem byl únik Goly, který si poradil s Daňou. V závěru to ještě hosté zkoušeli bez brankáře, Slezané už ovšem další drama nepřipustili a utkání dohráli do vítězného konce.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): „Vyhrálo se, takže to nechci hodnotit negativně, ovšem musím přiznat, že to byly nervy. První třetina byla perfektní, vyšly nám přesilovky. Za stavu 3:0 máme mít zápas pod kontrolou, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali, navíc v našich přesilových hrách. Klukům nelze upřít bojovnost a snaha, ale byly tam zbytečné chyby a místy nekoncentrovanost. Velký dík patří Matyášovi, který nás podržel.“