Dobrá práce! Slezan vyhrál potřetí v řadě, z Valmezu veze dva body

• středa 03. října 2018
  • Redakce | FOTO: Tomáš Chalupa

Opavští hokejisté chytají solidní formu. Po vítězství v Orlové a domácím úspěchu nad Novým Jičínem berou Slezané třetí výhru v řadě. V prodloužení totiž zvítězili na ledě Valašského Meziříčí, kde dva body trefil Daniel Spratek. Opavští podali bojovný výkon podpořený skvělým brankářem Matyášem Daňou.

7. kolo, středa 3. 10. 2018

2:3p (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Pořický (Brunec, Baroš), 34. Vaněk (Vítek, Daněk) – 6. Herman (Wolf), 42. Wolf (Malina, Šindelář), 64. Spratek (Chalupa). Rozhodčí: Vaněk – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváci: 241. Střely na branku: 49:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:3.

Slovák (42. Plšek) – Ostrčil, Mikel, Baroš, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Paťava, Brunec, Koňařík, Vaněk, Vítek, Pořický, Andris, Kývala, Dvořák, Martiník, Daněk, Kuchařík.

Daňa – Bijota, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Štindl, Kadula, Spratek, Wolf, Peterka, Černý, Malina, Hendrych.

Opavští začali na Valašsku skvěle. Uběhlo sotva pět minut hry a Slezané vedli. Wolf v početní výhodě napálil puk před gólmana Slováka a Herman z dorážky otevřel skóre. Opava si těsný náskok přenesla i do druhé dvacetiminutovky, jenže v polovině utkání o něj rychle přišla.

V čase 30:35 vymetl Pořický pravý horní růžek opavské klece a hned tři minuty nato Vítek, vsetínský útočník, který je ve Valmezu na výpomoci, nabil Vaňkovi a ex-opavský útočník strhl vedení na stranu Bobrů. Slezané následně i díky famóznímu Daňovi přežili trojici oslabení v závěru druhé části.

Na startu třetí třetiny museli domácí nuceně střídat brankáře. Slovák si totiž natáhl sval a do branky musel Plšek. Opavští zrovna měli k dispozici přesilovku čtyři na tři, kterou hned po půlminutě využili. Malinovu ránu totiž Plšek vyrazil jen před sebe a Wolf pohotově zametl puk do branky.

Tuhá bitva šla do prodloužení, v němž byli zprvu aktivnější domácí. Pak ale Chalupa vysunul Spratka, který se s ničím nepáral a přesnou trefou nad Plškovu vyrážečku zařídil Opavě druhý bod. Slezané tak zvítězili potřetí za sebou.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Do utkání jsme vstoupili dobře a myslím, že jsme mohli zápas rozhodnout v této části hry. Druhá třetina naopak patřila domácím. Tady jsme si začali hru komplikovat – faulovali jsme. Ve třetí části jsme se vrátili k naší aktivní hře a divákům se hokej musel určitě líbit.

V prodloužení jsme byli trpěliví, první větší šanci jsme využili a zvítězili. Utkání mělo tři absolutoria. Prvním byl náš odhodlaný návrat do hry ve třetí třetině, druhým neskutečný Matyáš Daňa v brance a třetím byli naši fanoušci, které jsme – doufám – potěšili naší bojovnou hrou. Hráli jsme pro ně.“