Dobrá práce! Z Kopřivnice vezeme dva body

• středa 22. září 2021

Opavský Slezan zůstává po dvou kolech bez porážky. Červenobílí zajížděli k prvnímu venkovnímu duelu na led ambiciózní Kopřivnice, kde se díky brance Beránka ujali vedení. Pak ale domácí vývoj utkání otočili a vedli 2:1. Slezanu se naštěstí podařilo vyrovnat v závěru utkání, když dlouhou přesilovku využil zadák Dominik Věntus. Výhru 2:3 pak v prodloužení Opavě přisoudil Jan Vojtovič.

2. kolo, středa 22. 9. 2021

HC TATRA Kopřivnice

2:3p (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Pindel (Seidler, Marek), 46. Suchý (Fojtík, Sluštík) – 15. Beránek, 56. Věntus (Vojtovič, Vašenka), 62. Vojtovič (Kunc). Rozhodčí: Rapák - Bartoň, Tvrdý. Diváci: 701.

Hromada (Šindelka) – Krzak, Štěpánek, Mituchovič, Bajl, Fojtík, Marek (A), Slavík – Pindel, Pargáč, Sluštík (A), Mach (C), Suchý, Seidler, Pokorný, Häring, Pěnčík, Gola, Vaněk, Indršt. Trenér: Kofroň.

Piták (Baldik) – Věntus, Ficek, Kunc, Zapletal, Šindelář (C), Thiel, Prokop, Zouhar – Beránek, Krupa, Buršík, Wolf (A), Rousek, Kadula, Římský, Peterka, Vašenka, Vojtovič, Štindl, Malina. Trenér: Tomášek.

Trenérský štáb Slezanu do kasy znovu poslal mladého Dominika Pitáka, kterému vyšel sobotní zápas s rezervou Komety. A dařilo se mu i tentokrát. Slezan se totiž už v první části hry dostal do vedení. Po nádherné individuální akci z levého křídla poslal do vedení Opavu Adam Beránek, který nádherně vymetl vinkl Hromadovy klece. Opavští mohli následně přidat i pojistku, Rouskova střela ale bohužel chvíli před koncem skončila na břevně.

Po změně stran se otěží špílu ujmula domácí Kopřivnice. Slezan se především bránil a kopřivnickým útočníkům vystavoval stopku dobře chytající Piták. Ani ten však neodolával věčně. V 35. minutě se totiž o vyrovnání postaral Pindel. Více už toho prostřední část hry nenabídla.

I po změně stran byli aktivnější domácí. Navíc se dočkali branky na 2:1. V šesté minutě třetí části hry totiž Pitákovi vyslal nechytatelný pozdrav Suchý. Kotouč se po hlasitém zadunění břevna odrazil do branky a Kopřivnice vedla. Jenže Opavští se nevzdali. V posledních pěti minutách jim byla nabídnuta čtyřminutová hra 5 na 4, kterou svěřenci Aleše Tomáška nepohrdli. O vyrovnání na 2:2 se v početní převaze postaral zblízka Věntus.

Poté následovalo prodloužení. V něm se do samostatného úniku dostal Jan Vojtovič a ranou mezi Hromadovy nohy byl zápas rozhodnut. Opava tak z Kopřivnice veze dva body.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Byl to zápas rozlišných třetin. V té první jsme hráli výborně, tlačili jsme se dopředu. Druhá třetina nám vázne dlouhodobě, možná je to i tím, že máme dál střídačky, zároveň nás zatlačili. Třetí třetinu jsme bohužel začali stejně a asi jsme čekali, že se porazí sami. Pak jsme si ale za stavu 2:1 řekli, že nemáme co ztratit, i když domácí měli daleko více střel. Díky celkem slušné obranné hře jsme to dohráli do kříže a prodloužení už je hop anebo trop."