Domácí šňůra je u konce, Slezan v prodloužení podlehl Hodonínu

• sobota 11. ledna 2020

Šestizápasová domácí vítězná šňůra Slezanu je u konce. Opava doma v napínavém duelu nestačila na dobře hrající Hodonín i přesto, že dvakrát vedla. Rozhodující úder Slezanu zasadil v prodloužení Tomáš Komínek a dva body se tak stěhují na Slovácko.

31. kolo, sobota 11. 1. 2020

2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 37. Hendrych (Černý, Wolf), 47. Peslar (Peterka, Gulda) – 44. Mlynář (Komínek), 49. Hložánek, 62. Komínek (Ševčík) . Rozhodčí: Held - Rychlý, Bubela . Vyloučení: 6:7 . Využití: 0:1. Diváci: 526 .

Daňa (Lamla) – Ševěček, Zouhar, Chalupa (A), Zdeněk, Šindelář (C), Peslar, Gabrhelík – Kysučan, Peterka, Malina, Kovářík, Štindl, Rousek, Wolf (A), Zelenkov, Černý, Gulda, Hendrych

Kubáň (Haloda) – Dřímal, Sedláček, Ševčík, Věžník, Slabý, Miklík (C), Horák – Mlynář, Bulín, Komínek (A), Čejka, Janás, Krejčí, Charvát (A), Bulín, Hložánek, Proschl

Opavští do utkání nastoupili bez nemocného Bohumila Hermana, trenér Pavel Zdráhal naopak mohl počítat s uzdraveným Jakubem Hendrychem, který laboroval s kolenem. První třetina byla poměrně vyrovnaná, nicméně vyloženější šance asi měli hosté. Nejprve pálil z mezikruží nebezpečně Ševčík, o chvíli později Slezan podržel úchvatným zákrokem Matyáš Daňa, který lapačkou vychytal Čejku. Asi největší šanci Opavy měl necelých pět minut před koncem třetiny Zdeněk, který nabral velkou rychlost na levé straně, hosté přežili jen díky faulu. Ten ale Slezané nepotrestali a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Úvod druhé třetiny příliš hokejové krásy nepobral, na obou týmech bylo znát, že jde vzhledem k tabulce o hodně. Navíc ani jednomu z celků nefungovaly přesilovky. Za zmínku stojí jen Peslarova rána z mezikruží, kterou Kubáň s problémy vyrazil. Na druhé straně ve vlastním oslabení zahrozil Komínek, přesně ovšem nemířil. A tak se na branku čekalo až do 37. minuty. V signalizované výhodě otevřel skóre Hendrych, který dorážel střelu Černého.

Poslední dvacetiminutovka nabídla skvělý hokej, hra se přelévala z jedné strany na duhou. Drtiči se nejprve ve 44. minutě dočkali vyrovnání, při přesilovce Daňu propálil Mlynář. Jen o tři minuty později si Opavští vzali vedení zpět. Peslar udržel kotouč na modré, sjel si na střed a nekompromisně vymetl vzdálenější růžek. Jenže za další dvě minuty bylo opět vyrovnáno, chybu v obraně Slezanu potrestal Hložánek. Ve zbytku základní hrací doby bylo několik velkých šancí na obou stranách, branka už ale nepadla. A tak se šlo do prodloužení.

V něm vystřelil hostům bonusový bod z přečíslení Komínek. Šestizápasová domácí vítězná šňůra je tak u konce.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy):"Měli jsme hodně šancí, spoustu gólovek jsme trestuhodně neproměnili. Za celý průběh zápasu si ale Hodonín dneska nezasloužil prohrát. Hru tři na tři na tréninku cvičíme, něco jsme si řekli, ale přesto jsme to sehráli jinak. Bod bych bral, ale myslel jsem si, že získáme i ten druhý. Jsme nějakým způsobem doma namlsaní, ale bod musíme brát. Ve středu máme Šumperk, kterému budeme chtít něco vzít."