Dorost napravil zaváhání v Mladé Boleslavi a v Liberci zvítězil

• neděle 30. listopadu 2008
  • Veronika Kadavá, Daniel Bartonec

Slezan v pátek podlehl Mladé boLesvi 4.2, proto si jel do Liberce napravit reputaci. Po celý zápas byli opavští lepší a zaslouženě vyhráli. Branky Slezanu vsítili Stloukal, Novák a definitivní podobu dal výsledku kapitán Roupec. Za Tygry se prosadil pouze Příkazský. Navázat na tuto výhru můžou naši dorostenci již tento pátek, kdy doma přivítají od 17:30 mužstvo Vsetína.

24. kolo, sobota 29. 11. 2008

HC Bílí Tygři liberec

1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Příkazský (Bittner) - 26. Stloukal (Beránek), 31. Novák (Uvíra, Roupec), 58. Roupec (Uvíra). Rozhodčí: Wágner - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 13:18. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 117. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Jelínek - Říha, Čechura, Rohal, Najman, Dám - Urban, Příkazský, Šrejma - Bittner, Kouba, Psota - Šetka, Maďar, Morong.

Machovský - Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Opálek - Mikuda, Vaněk, Piskoř - Uvíra, Novák, Kývala - Otipka, Stloukal, Beránek.

Velkým počtem vyloučení na obou stranách bez jediné branky. Tak by se dala definovat první třetina zápasu, ve kterém se střetli Bílí Tygři Liberec s HC Slezan Opava. Do začátku utkání vstoupily oba celky s chutí do hry, aktivně bruslařsky i střelecky. Hned v úvodu třetiny dostala Opava možnost zahrát si přesilovku pět na tři. Domácí však zvládli oslabení bravurně, nedovolili hostům usadit se v útočném pásmu. Až třicet vteřin před koncem musel zlikvidovat Jelínek tvrdou střelu Filipa Vaňka od červené. To liberečtí hráči sehráli téměř čtyřminutovou výhodu o poznání lépe. Velký tlak před Machovského brankou ale nepřinesl šanci, která by soupeřova gólmana výrazně ohrozila. Od poloviny třetiny se začalo hrát v režii Opavy. Ve vlastním oslabení si vytvořili hráči pár pěkných příležitostí a ukázali tak, že jsou velice silným soupeřem. Naposledy se vylučovalo v šestnácté minutě, a to na straně Liberce. Jakub Najman si šel odsedět trest za hákování. V oslabení ukázal Marek Šetka výborný obranný zákrok, když se na Jelínka řítil kapitán Patrik Novák. Vrhl se do střely a odvrátil tak hrozbu prvního gólu Opavy.

Asi největší příležitost skórovat se nabídla domácímu celku ve dvacáté páté minutě. Od počátku druhé třetiny opět přišla série mnoha vyloučení. Opavští hráči byli posíláni na trestnou lavici hned v úvodu, a tak se Severočechům podařilo velmi rychle usadit v útočném pásmu. David Morong byl při nájezdu na Machovského hákován Roupecem a rozhodčí Wágner nařídil trestné střílení, které ale Morongovi opavský brankář vychytal. První gól utkání padl ve dvacáté šesté minutě. Před libereckou brankou poslal puk Petr Beránek Petru Stloukalovi, pro kterého nebyl problém zasunout jej za Jelínkova záda. Už o minutu a půl později se opět radoval Slezan - tentokrát předčasně. Hráči se v další přesilovce usadili před brankářem Liberce, vytvořili si několik šancí a kotouč opravdu skončil v síti. Rozhodčí zhodnotil gól jako vkopnutý, nebyl uznán. Opavští, jako by si nezdar chtěli vynahradit, tlačili se ještě více do útoku. Morongovi se podařilo Slezanu kotouč sebrat, posílal ho Šrejmovi, ke kterému se ale nedostal. David Roupec dokázal Tygry o puk připravit, vyjel z obranného pásma, od modré poslal puk Sebastianu Uvírovi, ten si před brankou našel Patrika Nováka a stav utkání se zvýšil ve prospěch Opavy. Jakub jelínek bojoval i po dvou vpuštěných gólech a ukázal divákům dobré zákroky. Dokázal odrazit i nebezpečné střely z hokejek Šaura a Beránka. To už se ke kotouči dostali liberečtí a v třicáté šesté minutě vsítil po přihrávce Ladislava Bittnera jedinou branku Bílých Tygrů Tomáš Příkazský. Po zbytek třetiny se hrálo střídavě na obou stranách ledové plochy. Domácí měli pár pěkných šancí, na druhé straně i Jelínek musel dokazovat své brankářské umění.

Třetí třetina opět patřila Slezanu. Jelínek vychytal kapitána Nováka, který se po chybě domácích ujal kotouče. Následující zákrok si severočeský gólman připsal v oslabení. Mosler přihrál puk Lebedovi, jehož střelu brankář Bílých Tygrů odrazil betonem. Jediná výrazná akce na domácí straně proběhla v přesilovce, v padesáté třetí minutě, kdy se Liberečtí konečně dostali do útočné třetiny a Kouba dvakrát vystřelil na Machovského. První střelu vyrazil brankář před sebe, druhou už raději podržel. V padesáté osmé minutě potvrdila Opava svou převahu, když David Roupec potřetí v sobotním zápase rozvlnil síť branky Tygrů. Od posledního gólu utkání hosté téměř neopustili útočné pásmo, vsítit už však nedokázali.