Dorost podlehl těsným výsledkem Zlínu

• pondělí 17. listopadu 2008
  • Martin Kubánek

O p a v a - Zápas obratů začali lépe hosté ze Zlína. Dvoubrankový náskok však ve druhé třetině ztratili a ke slovu se konečně dostala také Opava. Dvěmi trefami Trčky a jedné Piskoře zápas obrátili ve svůj prospěch. Bohužel ne na dlouho. Moravané se nevzdali a nasázeli soupeři po dvou dalších brankách, které znamenaly další zvrat ve vývoji zápasu. Opavě docházely ke konci fyzické síly, a proto se nezmohla na výraznější odpor. Slezan nakonec prohrál 3:4.

26. kolo, pondělí 17. 11. 2008

3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Berani Zlín

Branky a nahrávky: 28. Trčka (Vaněk), 32. Trčka (Stloukal, Vaněk), 39. Piskoř (Novák, Dufek) - 3. Mika (Romig), 23. Zámorský (Valenta, Kundera), 43. Sekerka (Herman), 46. Kundera (Hrazdíra, Romig). Rozhodčí: Malíř - Hrubec, Vengřín. Vyloučení: 9:3. Využití: 0:2. Diváci: 80. Střely na branku: 22:41. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Machovský - Roupec, Dufek, Mosler, Šaur, Lebeda, Opálek - Mikuda, Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák, Kývala, Otipka, Máj, Stloukal.

Kašík - Strojil, Bednár, Macharáček, Janota, Zámorský, Valenta, Malota, Arnošt - Lichanec, Mika, Romig, Kundera, Sekerka, Herman, Trnavský, Haloda, Káňa, Hrazdíra, Doležálek, Galuška.

Domácí inkasovali poprvé už ve 3. minutě, kdy nachytal Mika v nedbalkách Machovského. Nepříliš těžkou střelu pustila opavská jednička za svá záda. Žádné z mužstev od počátku utkání nepředvádělo bůhví jak pěkný hokej, ale přece jen to byli zlínští zadáci, kteří byli aktivnější. V 10. minutě se dostal do úniku útočník Romig, vše musel řešit až Machovský. Obdobná situace se zrodila pár minut před koncem první části, když se ocitl sám před brankářem Kundera, ale ani jeho, ani následná rána od modré Zámorského, nepřinesla druhou branku.

Na tu si museli počkat obě mužstva ve druhé třetině. Ne však dlouho. Slezan opět zaspal úvod a v oslabení inkasoval podruhé z hole Zámorského. Až tato branka Opavské probudila. Ve 28. minutě snížil Trčka a o chvíli později přidal z dorážky týž hráč druhou trefu do černého, která znamenala vyrovnání. Už se zdálo, že oba celky se rozejdou do kabin smírně, avšak závěr třetiny patřil ještě domácím, kteří dokonale využili zmatků v obrané hře soupeře a Piskoř při přečíslení dostal poprvé v zápase svůj tým do vedení – 3:2.

Jenže pak přišla opět další dvacetiminutovka a na jejím počátku opět branka v síti domácích. Tentokrát se zapsal do listiny střelců Sekerka. Ve 45. minutě se navíc nechal vyloučit opavský Vaněk za faul kolenem a v následné přesilové hře Zlína zaznamenal přesný zásah Kundera. Domácím v závěru chyběl zraněný útočník Trčka, autor dvou branek Slezanu. Opava neměla v závěru síly na zvrat, hosté si konec pohlídali a dokonce se jim naskytla možnost skóre ještě navýšit. Galuška ale své sólo přes půl hřiště neproměnil. Proto se stav již nezměnil a Zlín si odvezl ze Slezska všechny body za vítězství 4:3.

Michal Piskoř (Opava): V závěru jsme nemohli vystupňovat svůj tlak, protože nám už chyběly síly. Zápas se lámal zkraje třetí třetiny, kdy jsme vedli 3:2, ale neproměnili jsme dvě šance z brejku. Soupeř nás potrestal a přidal dvě branky. Další věcí byly přesilové hry, těch měl soupeř více, i když si myslím, že zápas nebyl z naší strany záludný. O šest hráčů doma vyloučených víc se mi zdá ale moc.

Jiří Šolc (Zlín): Naše výhra byla dneska zasloužená. My jsme první a druhou třetinu byli lepší. Bohužel v té druhé části jsme měli hodně přesilových her, ale polevili jsme v ní, hráči ztratili koncentraci a nechali jsme Opavu dostat se zpět do hry. Nebýt té druhé třetiny, kdy jsme hráli lehkovážněji, tak by bylo naše vítězství výraznější.