Dorost podlehnul i Karviné

• pátek 23. října 2009
  • Jan Šimek

O p a v a - Mladé naděje Slezanu v dnešním střetnutí podlehli 2:4 Karviné. A to i přes to, že již v 11. minutě vedli o dvě branky. Další gól se jim však vsítit nepodařilo, zatímco Karviná soustředeně bránila a spoléhala na rychlé brejky, které však dokázala proměnit v góly a v konečném součtu také tři body za vítězství. Opavští se sice ještě snažili o zvrat a zdramatizovat tak utkání, to sem jim ale nakonec nepovedlo a Karviná tak zaslouženě vyhrála.

12. kolo, pátek 23. 10. 2009

2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

HC Karviná

Branky a nahrávky: 3. Havlíček (Chvěja), 11. Vaněk (Trčka) - 15. Ručka (Holý), 34. Majda (Ovčaří), 49. Tkáč (Putniorz, Szewieczek), 60. Majda. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

Kober (Kirshner) - Bendík, Vaněk, Svoboda, Trčka, Tábor, Hájek, Ježek, Jelen, Březina, Gulda, Matušinský, Harazim, Chvěja, Otipka, Lichý, Havlíček, Jaroš, Vaněk

Noga (Waclawik) - Bálint, Matějek, Kuchař, Szewieczek, Ovčaří, Ručka, Foltyn, Holý, Putniorz, Kurovský, Gorecký, Výtisk, Tkáč, Peter, Obruča, Majda

Opava byla v první třetině pánem na ledě, dokumentovala to i branka na 1:0, která se domácím mladíkům povedla vstřelit už v probíhající 3. minutě utkání, kdy se po přihrávce Chvěji prosadil Havlíček. Slezan na tempu neubíral a vypracoval si výrazný tlak, ten korunoval gólem na 2:0 povedenou ranou Vaněk. Tlak Opavy skončil v jejím oslabení, hosté totiž rychle využili početní výhodu, když se hned po 8 sekundách přesilovky trefil Ručka. Domácí však i nadále Karvinou přehrávali, ale z množství šancí branka nepadla. První dvacetiminutovka tak skončila 2:1 pro Slezan.

Ve druhé třetina převzala taktovku hry hostující Karviná a po několika dobrých šancích srovnala zásluhou Majdy na 2:2. Slezanu se nedařil zejména přechod do útočné fáze, především díky špatným přihrávkám. Několik příležitostí si sice opavští mladíci vytvořili, gól již však do konce druhé části zápasu nepadl.

V třetí třetině začal Slezan velmi svižně, vytvořil si i dost gólových šancí, žádnou, ale proměnit nedokázal. V této části utkání pasivní Karviná, se po ojedinělém brejku ujala vedení, když přihrávky od Putniorze a Szewieczeka usměrnil Tkáč. Slezan si uvědomoval, že musí zabrat a nejméně skóre vyrovnat, to se mu však i přes velký závěrečný tlak, podpořený přesilovkou a odvolaným gólmanem nepovedlo, a několik vteřin před koncem definitivně rozhodl o vítězi zápasu hostující Majda, který se prosadil do odkryté opavské branky. Karviná si tak odváží z Opavy cenné tříbodové vítězství.