Dorost prohrál po prodloužení v Jihlavě

• sobota 13. prosince 2008
  • Jakub Mezlík, Daniel Bartonec

Opavští vstoupili do zápasu velice dobře. Po první třetině svítilo na světelné tabuli skóre 2:0 pro Slezan. O tyto branky se postupně postarali Stoukal s Piskořem. Ve druhé třeřině to však byla Dukla, která se začala více prosazovat a zaslouženě vstřelila kontaktní branku. Osm minut třetí třetiny měla v režii jednoznačně Jihlava a skóre dokázala dokonce obrátit ve svůj prospěch. Ovšem Slezanu se podařilo ještě vyrovnat zásluhou Vaňka. Po šedesáti minutách se o vítězi nerozhodlo, proto se šlo prodlužovat. Ihned v první minutě nastaveného času se prosadil jihlavský Pešek a zajistil tak svému týmu dva body. Naopak Slezan bere z tohoto střetnutí pouze jeden.

31. kolo, sobota 13. 12. 2008

HC Dukla Jihlava

4:3p (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Kasalý (Pekárek), 45. Brychta (Musil D.), 48. Musil D. (Zídek), 61. Pěška (Kasalý, Musil D.) - 1. Stloukal (Vaněk, Trčka), 11. Piskoř (Novák P.), 54. Vaněk (Trčka). Rozhodčí: Hejduk - Svoboda, Zídek. Vyloučení: 9:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 65. Střely na branku: 55:31. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Šťastný Ji. - Musil D., Zadražil, Martínek, Šidlík, Tichý, Pavlas - Brychta, Matějka, Pěška - Pekárek, Mikeš, Kasalý - Musil J., Zídek, Brabec

Novák J. - Roupec, Dufek, Šaur, Opálek, Mosler, Matušinský - Piskoř, Novák P., Beránek - Trčka, Vaněk, Stloukal - Uvíra, Kývala, Otipka - Harazim, Máj

Jihlavským dorostencům se vstup do utkání vůbec nevydařil, už po šestatřiceti sekundách předvedl důraz v brankovišti Petr Stloukal a z bezprostřední blízkosti poslal kotouč za Šťastného - 0:1. Už za minutu měl na holi vyrovnání Ondřej Pěška, ale nedokázal trefit skákající puk a usměrnit jej do odkryté branky.

Hosté poté nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři, ale místo, aby to Duklu nakoplo, v 11. minutě inkasovala podruhé. Do prostoru mezi kruhy si nabruslil Dominik Piskoř a tvrdou střelou po ledě k tyči zvýšil opavské vedení - 0:2. I když si domácí poté dokázali vyvinout tlak, pokračovalo jejich střelecké trápení. Smůlu nezlomili ani ve dvojnásobné početní převaze.

Do druhé části vstoupila Jihlava aktivněji než soupeř, Novák ale dlouho odolával nepříliš důrazným pokusům domácích hokejistů a hosté nebezpečně hrozili z brejků. Ve 29. minutě se konečně povedlo Filipu Kasalému dostat puk za brankovou čáru a snížit - 1:2.

Na vyrovnání už ale do konce prostřední dvacetiminutovky Dukla nedosáhla. Naopak hosté málem přidali další gól. Hned třikrát se dostal sám před Šťastného Petr Beránek, ale ze vzájemného souboje vyšel vždy lépe jihlavský brankář.

Ve třetí části se domácím dokonale povedlo otočit skóre. Nejprve se ve 45. minutě prosadil Jakub Brychta, o tři minuty později poslal Duklu do vedení tvrdou bombou David Musil - 3:2. Jihlavští pak ale udělali chybu ve vlastní přesilovce a Opava vyrovnala. Brychta vyřešil akci dva na jednoho střelou, která se odrazila od zadního mantinelu a nabídla hostům brejk, na jehož konci stál Filip Vaněk - 3:3.

Hosté potom dostali dvouminutovou výhodu pět na tři, ale nedokázali ji využít, a tak utkání dospělo do prodloužení. V něm domácí dohrávali přesilovku a úspěšně ji využili. Postaral se o to Ondřej Pěška, který si najel z levé strany a překonal Nováka - 4:3. Dukla tak získala dva body, hosté jeden.

Michal Piskoř (Opava): „Zápas se hrál ve svižném tempu, měl náboj. Bohužel pro nás, vedli jsme 2:0, dá se říct, že jsme měli zápas pod kontrolou, ale nedokázali jsme ho dovést do vítězného konce. Jihlava ve druhé třetině začala lépe bruslit a napadat, ale i přesto jsme měli v závěru druhé části asi tři tutové šance, ale bohužel jsme nedali gól, a přišel pro nás trest ve třetí třetině. V prodloužení už Jihlava měla přesilovka a využila ji.“

František Zeman (Jihlava): „Po špatném vstupu do utkání jsme dostali opět rychlý gól. Hráči naštěstí dnes nesvěsili hlavu, a i když nám soupeř odskočil na rozdíl dvou branek, pořád bylo v klukách cítit ta jiskra, že dneska to chtějí zlomit. Trošičku mě mrzí, že potom, co jsme utkání otočili z 0:2 na 3:2, dostali jsme zbytečný gól. Bohužel, Kuba Brychta se rozhodl řešit situaci dva na jednoho tak, jak ji řešil, byla to od něj chyba a musí si to uvědomit. Nabádali jsme hráče, že když jedou dva na jednoho, musí trefit branku, bohužel to tak nebylo a soupeř vyrovnal na 3:3. Pak už to bylo z obou stran hrané spíše na ubránění výsledku a my jsme byli ti šťastnější v prodloužení.“