Dorost se dočkal prvního vítězství

• pondělí 26. září 2005
  • Michal Berg

P ř e r o v - Poprvé v sezóně si připsal plný počet bodů tým dorostu. Na výhře 6:4 v Přerově měla lví podíl dvojice Michal Mlýnek a Richard Blaga. Mlýnek skončil zápas s bilancí 2+3, nejlepší střelec týmu Blaga přidal ke třem brankám jednu asistenci. Opava se tak odpoutala z poslední příčky tabulky, když přeskočila jak svého posledního soupeře, tak Horáckou Slavii Třebíč.

7. kolo, sobota 24. 9. 2005

HC ZUBR Přerov

4:6 (2:2, 1:3, 1:1)

Branky: 12. Pospíšil (Faltýnek), 15. Linet (Rosenberg), 29. Svoboda (Surovec), 57. Gabriška (Berčák) - 7. Blaga (Mlýnek), 17. Blaga (Mlýnek), 27. Hudečka (Kotala), 33. Mlýnek (Planovský), 35. Blaga (Mlýnek), 44. Mlýnek (Blaga). Rozhodčí: Vláčil - Velinský, Held. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 29:32.

Kroček - P. Čermák, V. Čermák, Gorčák, Gulda, Kukla, Michálek, Mrkva, Planovský - Blaga, Fišara, Hegedüš, Herman, Hudečka, Vítek, Janda, Kotala, Lukeš, Mlýnek, Szewczyk

Trenčan (41. Škůrek) - Brož, Chovanec, Juřena, Kaďorek, Pospíšil, Rosenberg - Berčák, Blaheta, Brumar, Cáb, Faltýnek, Gabriška, Halasz, Svoboda, Kopečný, Martyčák, Surovec

Přestože dorostenci na ledě Přerova nezačali nejlíp, nakonec si odvezli cenné vítězství. Skóre otevřel střelec večer Blaga, který dorazil volně se povalující puk z brankoviště. Ošem ihned po buly našel domácí Faltýnek na modré Pospíšila a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě. Domácí gól povzbudil a o chvíli později dokázali využít přesilovku, Linet dostal před brankou hodně prostoru. První střelu sice opavský brankář ještě vyrazil, na dorážku však již nestačil. V 17.minutě střílel nepříliš tvrdě Blaga a Trečan propustil puk za svá záda – 2:2.

Druhá třetina byla v režii Opavy. Domácí se však z ojedinělé šance prosadili. Ve 29. minutě se trefil Svoboda po přihrávce Surovce. Za minutu však bylo znovu srovnáno. Trenčan neudržel puk po střele Hudečky v lapačce a ten se dostal pár centimetrů za brankovou čáru. Další branka přišla v 33. minutě - Planovský našel přesnou přihrávkou Mlýnka a ten se nemýlil. Domácí byli gólem hodně rozhození a hosté jejich pasivitu znovu trestali. Gól na 3:5 střílel ve 35. minutě Blaga a završil tak hattrick.

Ve třetí třetině nastoupil v domácí brance místo Trenčana Škůrek. Domácí posílili ofenzívu ale Opava se obře bránila a navc přidala i další branky. Domácí na útočné modré chybovali, hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho a ukázkově jej proměnili Mlýnkem. V závěru se přece jen domácí dočkali snížení, v 57.minutě propálil opavského golmana od modré Gabriška. Ke konci zápasu se domácí ještě pokusili o hru bez brankáře na výsledku se však už nic nezměnilo.