Dorost vyhrál v Brně 4:0

• sobota 06. prosince 2008
  • Daniel Bartonec, Zdeněk Plánka

Drtivé vítězství si připsali naši dorostenci v zápase proti Kometě. Po neúspěšném minulém domácím utkání proti Vsetínu, kdy prohráli 1:3, se jim podařilo konečně naplno bodovat. Slezan byl po celý průběh zápasu lepší a zaslouženě zvítězil. Za opavské vstřelili po jedné brance Vaněk, Stloukal, Baránek a Šaur. Další utkání sehrají naši dorostenci toto pondělí v Šumperku.

29. kolo, sobota 6. 12. 2008

HC Kometa Brno

0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Vaněk (Stloukal, Trčka), 24. Stloukal (Šaur), 32. Beránek (Dufek), 58. Šaur (Opálek, Stloukal). Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Lošťák. Vyloučení: 7:6,navíc P. Novák a Piskoř (Opa) 10 min. OT Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:42.

Barus (Vrba) - Bilčík, Crhák, Dujsík, Koukal, Krejčiřík, Krytinář, Lesonický, Máša, Nedvěd, Novotný, Pospíšil, Prokeš, Touška, Zavadil, Dittrich, Buhaj, Krunka, Süsser

J. Novák (Machovský) - Trčka, Vaněk, Dufek, Piskoř, Uvíra, P. Novák, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Kývala, Otipka, Stloukal, Beránek, Opálek, Roupec, Mikulda, Jaroš

První třetina nabídla velmi vyrovnaný souboj. Vynikaly především obě obrany, které nepouštěly útočníky téměř do ničeho. Brankových příležitostí bylo jako šafránu, diváci přitom mohli vidět pět přesilových her. První přesilovku měli už na začátku třetí minuty Opavští po vyloučení kapitána komety Jakuba Toušky. Opava pak v prvním dějství dostala ještě dvakrát možnost zahrát si 5 na 4. Kometa si také vyzkoušela jaké je to v početní výhodě, strávila v ní dokonce čtyři minuty. Ale ani jednomu z celků se nedařilo sehrát přesilovkou kombinaci, tak jak by si přáli. Brankové temno zahnal až Filip Vaněk, který v 17. minutě zakončil povedenou kombinaci celé formace - 0:1. Opava tak dokázala z první větší šance hned vstřelit branku a do kabin mohla jít jenom přece spokojeněji než domácí.

Druhá část dnešního utkání byla pravým opakem té první. Opava povolila útočnou uzdu a Filip Barus měl v brněnské bráně hodně práce. V dvaadvacáté minutě se dostalo do šance velmi aktivní duo Trčka – Vaněk, první nahrával, druhý tvrdě střílel. Barus však tvrdý projektil vyrazil nad svou branku, ale neodpočinul si dlouho. Ve 24. minutě nejprve skvěle zlikvidoval velkou šanci Opavy, následně už byl ovšem krátký na střelu Petra Stloukala – 0:2. Domácí rychle odpověděli, nastřelili břevno a snad jen trochu víc štěstí chybělo k tomu, aby se puk odrazil do branky. Cenou útěchy mohla být pro Brňany nabídnutá přesilová hra, jenže zlobili opět hosté. V oslabení ujel kdo jiný než Filip Vaněk. Tentokrát však minisouboj Filipů vyhrál ten brněnský - Barus.

Opava pak dál mohla kontrolovat hru, když byl vyloučen Süsser, za nějakou dobu se k němu přidal i Nedvěd. A Slezan si tak mohl dopřát krátkou hru 5 na 3. Ale i tato krátká chvíle hostům ke skórování stačila. Petr Beránek nastřelil levou tyč brněnské branky, puk se pro domácí nešikovně odrazil do Baruse a od něj putoval do brány – 0:3. Ani třetí branka však Kometu nesrazila, brněnští hráči se dál pouštěli do soubojů s nepropustnou obranou Slezanu. Ta si vybrala svou slabší chvilku v 39. minutě. Zaváhání opavské defenzivy využil Süsser, našel svojí přihrávkou Martina Prokeše, který ale střelou z mezikruží Jiřího Nováka nepřekonal. Po druhé třetině tak na světelné tabuli svítil stav 0:3.

Do třetí třetiny vstoupilo Brno velmi důrazně. Výsledkem byla šance Máši, ten střílel z bezprostřední blízkostí, jeho pokus však skončil na levém betonu Jiřího Nováka. Opava se ale rychle oklepala. Ve 46. minutě umě kombinovala trojice Piskoř, Mikolda a Beránek. Finální přihrávku dostal Beránek k levé tyči brněnské branky, tam však byl i výborně přemístivší se Barus a Beránka vychytal. 47. minuta byla opět šancí pro Kometu na zkorigování výsledku, za katr si šel odpočinout Dominik Piskoř a byla to opravdu dlouhá pauza. Hostující hráč dostal trest 2 + 10 minuty za zásah do hlavy nebo krku. Brno bylo blízko vstřelení branky. Jenže Crháka vychytal v obrovské šanci Jiří Novák. Jeho levý beton byl opět na správném místě. Od této chvíle až do konce utkání Opavští kontrovali hru a přidali ještě jednu branku. V přesilové hře se prosadil Jakub Šaur, který procedil puk skrz Barusovy betony do brány – 0:4. Hosté si tak z Brna odváží všechny tři body.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): Včera jsme prohráli se Vsetínem doma. Dneska byl přístup hráčů úplně jiný, hráli jsme zodpovědně z obrany. Postupem času jsme se více osmělili a hráli jsme podle mě dobrý kombinační hokej. Dá se říct, že jsme zaslouženě vyhráli.

Milan Vlk (Kometa Group Brno): Bohužel jsme neměli úplnou sestavu, to se taky podepsalo víceméně na výsledku. Myslím si, že kluci udělali maximum. Každopádně soupeř byl, co se týká pohybu, o trošičku lepší. Taky nás přebruslili ve středním pásmu. Vyšli jim pěkný góly, my jsme se bohužel do střelby příliš nedostali. Byli lepší.