Dorost vyhrál v Písku 5:3

• sobota 15. listopadu 2008
  • Daniel Bartonec, Petr Košatka

Začátek zápasu byl poměrně vyrovnáný, přesto se hned v 5. minutě děy věci. Nejprve poslal do vedení Písek Kopec, ale prakticky ihned po buly vyrovnal opavský Vaněk. Od té doby se hra zase poměrně vyrovnával a k vidění žadné nebezpečné akce nebyly. Prostřední část vyhráli domácí po brankách Homoly a Přibyla. Za Slezan snižoval Uvíra. V poslední třetině opavští jednoznačně přidali. Po zásluze se také dočkali vyrovnání. Pět minut před koncem se prosadil Trčka. Už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, ale v poslední minutě strhnul vítězství na stranu Slezanu Opálek. Výhru pečetil ještě jedním gólem opavský Patrik Novák.

20. kolo, sobota 15. 11. 2008

IHC Písek

3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 6. Kopec (Korous), 24. Přibyl, 31. Homola (Vlček, Přibyl) - 6. Vaněk (Trčka), 36. Uvíra (Kývala), 55. Trčka, 60. Opálek (Šaur), 60. Šaur (Novák, Roupec). Vyloučení: 5:6, navíc Hřebíček a Přibyl (PIS) - do konce. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 100. Střely na branku: 25:37. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 3:1, 3:5.

Lehečka - Jáchym, Andrlík, Hřebíček, Polata, Turek, Hrubý, Vlček, Paukner, Přibyl, Korous, Radosta, Kopec, Volf, Homola, Kloud, Růžička.

Machovský - Hájek, Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Opálek, Mikuda, Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák Březina, Kývala, Otipka, Máj, Stloukal.

Do první šance sobotního utkání se prosadila úvodní pětka hostů, pozorný Lehečka ale nepřipustil zahávání. Na druhé straně pronikl opavskou obranou Korous, jeho akci ale chybělo přinejmenším zakončení. Další příležitost domácích skončila prvním gólem – Korous našel dobře najetého Kopce a Písečtí šli na začátku šesté minuty do vedení. Bleskurychlá odpověď hostujícího celku ale vzápětí vymazala brankový náskok domácích. V čase 5:46 Trčka prověřil Lehečku a z dorážky se brankově prosadil Vaněk – 1:1. Střelec vyrovnávající branky zkoušel Lehečku překonat ještě jednou střelou z dálky, tentokrát ale vyšel z celé akce úspěšnější gólman Písku.

V deváté minutě se poprvé vylučovalo a za držení usedl k menšímu trestu hostující Roupec. Jihočeši si v přesilovce vyprodukovali podstatný nápor před opavskou klecí, přičemž v největší příležitosti se objevil Přibyl, jehož pokus Machovský tak tak vytáhl z brankové čáry. Na začátku dvanácté minuty se také hostující celek dočkal první přesilovky, když ke dvěma minutám usedl za krosček domácí Andrlík. Výraznější šanci si ale hosté při své úvodní přesilovce nevytvořili, naopak Písečtí se ve sníženém počtu dostali do přečíslení, na jehož konci bravůrně vychytal Machovský kapitána Přibyla.

Na začátku druhé třetiny šli Písečtí opět do vedení – jednou rukou provedl Machovského Přibyl a upravil tak skóre – 2:1. Poté ale následoval trest pro domácí střídačku – Písečtí totiž zahráli v šesti a rozhodčí si toho dobře všiml. V pěti proti čtyřem se dlouhou dobu nemohli Opavští dostal před Lehečku, přičemž všechny jejich pokusy byly odraženy až k Machovskému. Pořádné šance se hosté dočkali až po přesilovce a proti Trčkovi musel Lehečka vytáhnout famozní zákrok. Nedáš – dostaneš, něco podobného se poté totiž potvrdilo. Neproměněnou šanci Opavy zastínila třetí branka Písku, když po Vlčkově přihrávce usměrnil puk pod horní tyčku Homola – 3:1.

Třetí branka, jakoby dodala domácím patřičné sebevědomí a kádr vedený Mazancem a Hejlem se začal dostávatat do šancí častěji. Proti Přibylovi ale Machovský předvedl skvělý zákrok. Pěknou šanci si vytvořil také domácí Polata, jeho pokus ale gólman hostů sevřel v lapačce. Hosty z tlaku vymanila branka v oslabení – ve čtyřech totiž hráči Opavy zavezli puk před Lehečku a zásluhou Uvíry padnul za Lehečkova záda druhý gól. V závěru druhé dvacetiminutovky ještě Opavští sahali po vyrovnání, pozorný gólman domácích byl ale proti. Po prostřední fázi utkání tak Písečtí vedli nad Opavou těsně 3:2.

Ve třačtyřicáté minutě zápasu se vylučovalo na straně Písku a hosté tak dostali výhodu jednoho hráče na ledě. Nebezpečnou střelu vyslal na Lehečku Dufek, domácí brankář ale kryl. Podobně si počínal nejproduktivnější shráč Opavy Piskoř, také jemu ale Lehečka odolával. Stejný hráč Východočechů byl také u další možnosti hostů na vyrovnání, jeho zakončení ale nemýřilo mezi tyče poloodkryté písecké klece. Hostující tlak gradoval a v nájezdu se objevil kapitán Opavy Novák, ani on ale nenašel na bezchybného Lehečku recept. V čase 54:20 se ale prolomilo opavské prokletí a Trčka zajistil vyrovnání. Padesát vteřin před koncem rozhodl o osudu utkání Opálek. Osmnáct vteřin poté ještě podepřed výhru Opavy Šaur. Písečtí tak prohráli na svém ledě s Opavou 3:5.