Dorostenci nastříleli Kometě osm branek

• pátek 22. února 2008
  • Martin Kubánek

Domácí hokejisté sice úvod utkání zaspali, ale stačili se rychle oklepat a nakonec vyhráli přesvědčivým výsledkem. Zápas se odvíjel celkem jednoznačně ve prospěch Slezanu, který nedovolil soupeři z Brna na ledě takřka nic. Papírové předpoklady vzaly za své a rozdíl mužstev byl znát jak výkonnostně, tak i postavením v tabulce. Opavským tato výhra může do nevyzpytatelného play-off určitě psychicky pomoci, ovšem hráčům Brna spíše přidělala prohra starosti. Poslední utkání základní části sehrají dorostenci Slezanu zítra na ledě Vsetína.

45. kolo, pátek 22. 2. 2008

8:2 (2:1, 2:1, 4:0 )

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 5. Wittek (Trčka), 7. Vítek (Vaněk, Roupec), 21. Piskoř (Vítek, Žídek), 40. Novák (Kinkor), 42. Novák (Kinkor, Mach), 50. Wittek (Trčka, Otipka), 54. Roupec (Mach), 57. Zona (Uvíra) - 1. Komínek (Zemánek, Crhák), 26. Tesař (Bilčík, Juráň). Rozhodčí: Klapetek - Jureček, Pala. Vyloučení: 7:11. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 70.

Novák - Faksa, Lebeda, Roupec, Kysela, Rýpar, Harazim, Chvostek F., Žídek - Vaněk, Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Zona, Trčka, Uvíra, Mach, Otipka, Kinkor, Chvostek M.

Galanský (54. Jíra)- Nedvěd, Bilčík, Ježko, Horák, Pospíšil, Krejčiřík - Juráň, Sedláček, Susser, Hnilička, Komínek, Zemánek, Crhák, Tesař, Touška, Maša, Novotný.

Utkání mělo být podle předpokladů jednoznačnou záležitostí pro Slezan, ovšem již třicet sekund po úvodním hvizdu rozvlnil síť za Novákem hostující Komínek. Ten využil skrumáže před opavskou svatyní a nedal opavské jedničce žádnou šanci. To bylo ale na dlouhé minuty z brněnské strany vše. Domácí se brzy vzchopili a začali se velmi důrazně prodírat až před Galanského svatyni. V 5. minutě se po nájezdu při přesilové hře prosadil Wittek a srovnal skóre zápasu na 1:1. O několik chvil později se v situaci dva na jednoho nejlépe zorientoval Vaněk, přihrál do jízdy kolegovi z útoku Vítkovi, pro něhož již nebyl problém poslat Opavu do vedení.

V první části se hrál vyrovnaný hokej, obě mužstva se snažila vymyslet něco, čím by soupeře překvapila. Přítomní diváci mohli vidět rychlou hru okořeněnou šancemi. V 16. minutě nebezpečně pálil od modré čáry domácí bek Lebeda, ale jeho rána jen těsně minula brněnskou bránu. Vzápětí však byli nuceni hráči Opavy obstát na ledě pouze se třemi hráči proti pěti, protože za faul loktem šli pykat na trestnou lavici jak Žídek, tak i Vítek. Během přesilové hry hostujícího celku se téměř nic neudálo, Kometa dokonce nevyslala na Nováka ani jednu střelu. Právě tyto situace byly také jednou z příčin celkového skóre zápasu.

Druhá třetina začala lépe pro domácí. Krátce po zahájení se pěknou střelou trefil do černého Piskoř, kterému sekundoval Vítek s Žídkem. O korigování výsledku na rozdíl jediné branky se zasloužil ve 26. minutě Tesař, když nikým neatakován prokličkoval celou domácí obranu a pohotově zavěsil. V polovině zápasu se několikrát zrodila obdobná situace, kdy dva hráči Slezanu se dostali na dostřel brněnské brány, ale Galanský byl pokaždé na svém místě a dokázal na poslední chvíli levým betonem vytěsnit kotouč z brankoviště. Poprvé akci předvedli Vítek s Novákem, druhou pak Wittek s Trčkou. Nikomu se ale nepodařilo skóre navýšit. Krátce před odchodem do kabin se při přesilovce ještě trefil Novák a dal tak Opavským opět jistotu dvoubrankového vedení.

Do poslední části hry vstoupila Opava razantně a nekompromisně. Ve 42. minutě prostřelil z blízky gólmana hostí opět Novák a s hosty to začínalo vypadat špatně. Když pak nabídnutou přesilovou hru laxně zahodili, kdy nebyli schopni ani dostat se ze své třetiny, vše nasvědčovalo tomu, že v tomto zápase asi opravdu body nevydolují. Góly dál střílel Slezan. Od brankové čáry šikovně prostrčil kotouč Trčka na Wittka a ten se nemýlil. O pár minut později se ihned po buly v útočném pásmu soupeře trefil přesně bek Roupec, přihrával Mach. Osmibrankový příděl pak dokonal Zona. Domácí svého soupeře přehráli ve všech činnostech a po zásluze tak zvítězili. Ačkoliv Kometa zejména v první části nepředvedla špatný výkon, vyrovnaným soupeřem Opavy však po celý zápas nebyla.

Kamil Konečný (trenér Opavy): Nám dnes v zápase chyběla celá první pětka, ale hráči kteří je nahradili si počínali úspěšně a v zápase se jim dařilo. Výsledek odpovídá podanému výkonu. My bychom rádi, kdybychom skončili v první polovině tabulky, pro nás určitě bude plus, pokud bychom ty úvodní zápasy nastávajícího play-off hráli doma, ale ještě uvidíme, jak se ostatní zápasy vyvinou. Snažit se budeme samozřejmě i tak ve Vsetíně, abychom uhráli co nejlepší výsledek.

Radko Křivinka (asistent trenéra Brna): Vysoká porážka nás mrzí. Soupeř nám dal lekci z produktivity, šance, co měl, se mu podařilo využít. My jsme drželi krok dvě třetiny, ale mrzí nás zejména ta branka na konci druhé části hry, která byla pro vývoj zápasu důležitá. Děláme zbytečně hloupé chyby v obraně a když máme ve předu šance, tak nejsme schopni je proměnit. Situaci v záchranářských bojích zatím nejsme schopni tak přesně určit, dohráno ještě není, ale pokud budeme chtít uspět, musíme zlepšit především koncovku. Měli bychom se rovněž vyvarovat chyb v obraně.