Dorostenci padají na poslední místo

Zápas1.12.2006 | Tomáš Kubánek, Martin Hrubý
O s t r a v a - Prohra Slezanu v Porubě a překvapivá výhra dosud poslední Olomouce ve Vítkovicích - tyto faktory posílají opavské dorostence na dno extraligové tabulky. Slezan v Ostravě dvakrát vedl, ovšem v obou případech domácí vyrovnali. Avšak když šla do vedení v polovině utkání Sareza, Opavští odpovědět nedokázali. V sobotu čeká dorostence velmi důležitá bitva s Olomoucí, která má oproti Slezanu výhodu lepšího skóre a jednoho zápasu k dobru.
25.kolo, čtvrtek 30.11.2006
5:2(1:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Richter (Barčák, Vajda), 30. Jelšík (Špok), 32. Uherek (Šiška, Špok), 50. Špok (Motyka, Jach), 50. Uherek (Jelšík) - 8. Musial (Vítek), 25. Vítek Rozhodčí: .Smeták - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 34:32.
HC Sareza Ostrava: Kubáň - Spusta, Parma, Špok, Šiška, Mládenka, Poláček - Vajda, Uherek, Richter, Motyka, Jelšík, Barčák, Voznica, Řezáč, Jach.
HC Slezan Opava: Kroček - Zacpálek, Dohnal, Chvostek, Koryčanský, Žídek, Kukla, Michálek - Žalčík, Džemla, Slanina, Fišara, Vítek, Musial, Švajda, Machovič, Baďura, Koschatský.

Komentář k zápasu

Hned v úvodu utkání nahazoval Vítek nebezpečně na ostravskou branku, ale branka z toho nebyla. Poté se dostali ke slovu domácí, ale situaci dvou útočníků na jediného obránce vyřešil Řezáč jen slabou střelou do betonu gólmana Kročka, to běžela šestá minuta. Mnoho času neuplynulo a hosté se ujali vedení. V čase 7:18 dokázal překonat ostravského gólmana, po přihrávce Vítka, Tomáš Musial. Prvním vyloučeným hráčem byl v jedenácté minutě ostravský Motyka, ale opavští nedokázali své vedení navýšit, neboť nedokázali zaměstnat strážce ostravské svatyně Kubáně. Sareze se možnost přesilové hry naskytla v sedmnácté minutě, kdy si šel odpočinout Vítek, ale ani domácí nedokázali přesilovku využít, ale osm sekund po návratu vyloučeného Vítka na led Sareza udeřila. Pěknou kombinaci Vajdy s Barčákem zakončuje Karel Richter, který vyrovnává stav utkání. První třetina skončila 1:1.

Opavští zahájili druhou část doznívající přesilovkou, ale ani tentokrát se z gólu neradují. Na začátku třetí minuty se naskytla možnost zahrát si přesilovou hru i Ostravě, ale naložila s ní velmi špatně. Velmi aktivní Jakub Vítek se u mantinelu zmocnil kotouče, protáhl se kolem ostravských hráčů a do odkrytého koutu branky dostává Slezan opět do vedení. Sareza mohla odpovědět stejnou zbraní, ale Motyka svůj únik v oslabení gólem nezakončil. Ostravští dokázali gól ve vlastní přesilovce nejen obdržet, ale také vstřelit, běžela třicátá minuta, když Špok poslal pas na Ivo Jelšíka, který vyrovnává na 2:2. Sareza chtěla odčinit obdrženou branku ve vlastní přesilovce, což se jí podařilo v minutě třicáté druhé. Přesně v čase 32:00 se trefil po Šiškově akci Jiří Uherek a dostává Sarezu do vedení. Opavským se přesilové hry příliš nedařily, a když v poslední minutě druhé třetiny nedokázal překonat opavského gólmana Jelšík, odcházeli hráči do kabin za stavu 3:2 pro domácí Sarezu.

První šanci poslední třetiny si připisuje hostující Koryčanský, ale jeho jedovatá rána gól nepřinesla, z následného závaru vzešlo pouze vyloučení ostravského Uherka. Jenže přesilovou hru nedokáží opavští přetavit ve vyrovnávací branku, stejně jako další početní výhodu o dvě minuty později. Slezané nedokázali ze svých šancí vyrovnat a přišel trest. V padesáté minutě vysílá Daniel Špok svou navštívenku, která upravuje stav utkání na 4:2, o čtyřiatřicet sekund později sráží hosty do kolen svou druhou brankou v zápase Jiří Uherek. Domácí mohli přidat další branku, ale Jelšíkova teč ke gólovému zápisu nevedla. Sareza měla možnost odehrát poslední minutu utkání v početní výhodě 4 na 3, ale změnu stavu již přesilovka nepřinesla. Sareza Ostrava poráží Slezan Opava 5:2.


Aktuálně na webu