Dorostenci podlehli Boleslavi 4:2

• pátek 28. listopadu 2008
  • Štěpán Tomš, Filip Lefenda

Dorostenecký tým zavítal do města automobilů k zápasu proti Bruslařům z Mladé Boleslavi. Slezané vstoupili lépe do utkání, když vsítili vedoucí branku zásluhou Patrika Nováka. Domácí se však brzy vzpamatovali a čtyřmi góly dokázali stav dokonale obrátit na 4:1. Branka Martina Dufka ze 47. minuty tak dala výsledku zápasu spíše jen kosmetickou úpravu, protože další trefy již k vidění nebyly.

23. kolo, pátek 28. 11. 2008

BK Mladá Boleslav

4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky:28. Babický (Frolík, Koudela), 33. Rys (Koudela), 39. Hyka, 42. Příhoda (Korim) - 22. Novák (Opálek, Piskoř), 47. Dufek (Roupec, Novák). Vyloučení:10:13. Využití:2:1. V oslabení:1:0.

Will (Sejpal) – Kuryl, Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík, Chalupa – Bičiště, Rys, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Koudela, Hyka

Novák (Machovský) – Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Opálek – Mikuda, Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák, Kývala, Otipka, Máj, Stloukal, Beránek

První třetina nebyla z obou stran příliš povedená. Obě mužstva se o puk spíše přetahovala, nikoli kombinovala. Ve druhé minutě měli Boleslavští první přesilovku, jenomže Koudelovu střelu od modré Machovský lapil a Rysovi, jenž byl před brankářem sám puk sjel z hole. V další přesilovce byli domácí znovu neúspěšní, Andělova rána skončila po zákroku obránce Moslera v ochranné síti. V 11. minutě se kličkou do středu uvolnil Koudela, nicméně jeho střelu na lapačku Machovský vystihl. Pak inkasoval nepříjemný zásah pukem pod koleno čárový rozhodčí Svoboda a hra byla na chvíli přerušena. Následující série zakázaných uvolnění diváky také příliš nepobavila. Střelou ještě ze středního pásma vylekal Willa opavský Novák, boleslavský brankář zasáhl betonem. Hned poté byl po přihrávce Piskoře před Willem sám právě Novák, branku však značně minul. Na druhé straně po pokusu Rysa dorážel Jankovský jen do tyče. Před koncem první třetiny byl vyloučen Mosler a jako poslední ztroskotal na Machovském Rys. Na začátku druhé části měli domácí ještě 85 sekund přesilovky. Jenže Koudelova střela, která vyletěla z chumlu hráčů se zastavila o pravou tyč. V čase 21:53 vstřelili hosté vedoucí branku, když se trefil kapitán Novák - 0:1. Následoval tlak hostů. Za domácí se snažil odpovědět Korim, mířil bohužel jen do brankáře Machovského. Ve 26. minutě byl vyloučen Vaněk, pak navíc hráli Slezané v šesti a byla nařízena další přesilovka pro Boleslav. Výsledkem bylo 58 sekund hry 5 na 3. Tu domácí využili po střele Vrby, kterou v následném zmatku dorazil do brány Babický - 1:1. Souboj dvou šestek skončil nešťastně pro opavského Trčku, jenž se vrhl do střely Vrbovi. Rána ho trefila přímo do nechráněného krku, po dlouhé pauze byl odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. V dalším pokračování se neujala střela Rysa a Boleslavští později zahráli v šesti. Po nahrávce Nováka nedokázal Uvír usměrnit puk do odkryté klece. Do vedení poslal v oslabení Středočechy Rys střelou do horního rohu – 2:1. Hosté mohli srovnat o minutu později, ale Will Dufka vychytal a proti následné dorážce Nováka zázračně vleže zasáhl. Následovala série vyloučení, výsledkem byla hra čtyř domácích na tři Opavské. Ve 39. minutě jel Hyka sám na brankáře Machovského a blafákem ho také překonal – 3:1. Ve stejné situaci byl ještě před sirénou Koudela, ale Opálek se ještě v poslední chvíli stačil vrátit. Na začátku třetí třetiny měli domácí ještě 114 sekund přesilovku, kterou využili ve 42. minutě. Korimovu střelu vyrazil Machovský nad sebe, za jeho záda ji usměrnil Příhoda - 4:1. V další obrovské šanci byl Hrouda, který tečoval Kurylovu přihrávku těsně mimo. Boleslavští zahráli podruhé v zápase v šesti a znovu se museli bránit. Již v plném počtu snížil za Slezany Dufek, jehož střela prošla Willovi pod vyrážečkou – 4:2. V 52. minutě si strážce domácí brány poradil i s pokusem Roupce. Po čtyřech minutách vyfasoval od rozhodčí Krátké osobní trest Piskoř. Tři minuty před koncem se poprali Kuryl s Dufek a oba šli vychladnout na trestnou lavici. Hosté si ještě vzali oddechový čas a vyzkoušeli hru bez brankáře. Po dvaceti vteřinách ale power-play ukončil faulem Piskoř a pohřbil veškeré šance svého týmu. Těsně před koncem ještě mířil Rys do tyče. Body tak po zvládnutém utkání zůstávají doma.