Dorostenci ve vyrovnaném utkání rozhodli v poslední minutě

• pátek 15. února 2008
  • Martin Kubánek

Domácí hokejisté dokázali zápas s Jihlavou dovést do vítězného konce, ačkoliv museli v průběhu třikrát dotahovat jednogólové manko. Duel tedy neměl jednoznačného lídra, ale branky padaly na obou stranách. Jako rozhodující se ukázala poslední třetina, ve které se podařilo Opavě nejprve vyrovnat a minutu před koncem řádné hrací doby zásluhou Koschatzkého také rozhodnout celý zápas. Slezan tak zaznamenal čtvrté vítězství v řadě.

43. kolo, pátek 15. 2. 2008

5:4 (1:1, 2:3, 2:0)

HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 6. Novák P. (Mach), 24. Piskoř (Chvostek F., Vaněk), 27. Vaněk (Chvostek F.), 55. Roupec (Mach), 60. Koschatzký - 5. Brychta, 21. Zeman (Kasalý), 28. Vysloužil (Zeman, Kasalý), 31. Pěška (Polcar). Rozhodčí: Krenželok - Jureček, R.Vengřín. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 80.

Machovský - Faksa, Lebeda, Roupec, Kysela, Rýpar, Chvostek F., Žídek - Vaněk, Piskoř, Wittek, Novák P., Vítek, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Chvostek M.

Šťastný (27. Holec) - Šidlík, Brychta, Musil, Pekárek, Hejl, Tichý , Kvasnička - Prokš, Pěška, Zídek, Vysloužil, Zeman, Policar, Kasalý, Honza, Přidal.

Po počátečním oťukávání a očekávání obou mužstev se přece jen diváci dočkali poměrně brzy gólového vyjádření jednoho z mužstev. V 5. minutě si riskantní rozehrávkou z vlastního obranného pásma zkomplikoval situaci domácí bek Lebeda, jihlavský Brychta jej drze obral o kotouč a sám v nájezdu uspěl proti Machovskému. Vedení hostům z Vysočiny však nevydrželo příliš dlouho. O pár chvil později si totiž Slezan vybudoval tlak před brankou hostí a díky dorážce Nováka srovnal skóre na 1:1.

Obě branky vývoji první třetiny prospěly, protože se hra přece jen oživila, začal se hrát rychlejší hokej. Chyběla ale přesnost, a proto toto zápolení přerůstalo místy v pouhý boj o kotouč a nic víc. Další vážnější ohrožení branky přinesla až 12. minuta, kdy si několikrát vylámali zuby na jihlavském gólmanovi domácí hráči. Dukla však nezůstala pozadu. Zeman vyslal jedovatou střelu, se kterou si ovšem opavská jednička poradila. Ke konci první dvacetiminutovky zahrávali hosté přesilovou hru po předchozím vyloučení Chvostka a domácí gólman se musel ohánět, aby pokryl všechny střely a následné dorážky Kasalého s Přidalem.

Do druhé třetiny vletěli jako uragán hosté, již po čtyřiceti sekundách se prosadil po samostatném průniku Zeman. Opava srovnala krok o tři minuty později, když se po kombinaci svých spoluhráčů trefil zadák Piskoř. Aby toho nebylo málo tak každé z mužstev se do půlky zápasu prosadili shodně ještě jedním gólovým zářezem. Nejprve nechala hostující obrana zcela trestuhodně osamoceného před jihlavským brankovištěm Vaňka, pro kterého nebyl problém poslat Slezan poprvé v zápase do vedení.

Poté došlo ke střídání v brance, Šťastného nahradil Holec. Z následného protiútoku ihned utlumil radost domácích Vysloužil. Začínalo se tedy opět znovu. V 31. minutě dokončil přetahovanou Polcar, který využil nedorozumění opavských zadních řad, vysunul na modré čáře Pěška, a ten se ze samostatného nájezdu nemýlil. Opavští hráči se poté dostali do početní výhody, nicméně ani jednou jedinkrát nevystřelili na bránu. Do kabin tedy s lepším pocitem odcházeli nakonec hosté.

Po úvodním buly v poslední části hry se ve velké šanci ocitl jeden z opavských hráčů, když se řítil sám na Holce, ale neuspěl. Na druhé straně tečoval nebezpečně lehké nahození Zídek, ale naštěstí pro domácí Jihlava nenavýšila skóre. Chléb se začal lámat v 55. minutě. Od modré čáry napřáhl ke střele Roupec a propálil vše, co mu stálo v cestě. Výsledkem tedy bylo srovnání kroku na 4:4. Rozuzlení celého utkání přinesla pak minuta šedesátá. Opava si vytvořila v soupeřově třetině tlak, který přesnou střelou zužitkoval Koschatzký ve vítěznou trefu. Hosté sice ještě odvolali brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Slezan tak vydoloval vítězství, snad i s přispěním notné dávky štěstí, 5:4.