Dorostenci vyrovnali stav série na 1:1

• pátek 29. února 2008
  • Vladimír Müller, Martin Kubánek

Opavským mladíkům se povedlo odvrátit hrozbu vyřazení a povedlo se jim vyrovnat osmifinálovou sérii na 1:1. Slezanu se povedl skvěle vstup do zápasu a ve 12. minutě už vedli 2:0. Hostům se ale povedlo do přestávky vyrovnat. O všem se rozhodlo až v poslední části, když Džemla využil chytrou tečí přesilovku 5 na 3 a vrátil domácím dvoubrankové vedení 4:2. Závěr byl hodně emotivní a vyostřený, hostům se povedlo ale jenom snížit a o možnost závěrečného tlaku se připravili vlastní nedisciplinovaností. Rozhodující utkání se bude hrát zítra, tj. v sobotu 1.3. ve 16:00 na zimním stadionu v Opavě. Přijďte povzbudit naše dorostence v tomto veledůležitém utkání.

OF, pátek 29. 2. 2008

4:3 (2:2,1:0, 1:1)

HC Vítkovice

Branky: 7. Trčka (Kinkor, Wittek), 10. Vítek (Koschatzký), 25. Kinkor (Wittek), 48. Džemla (Kysela, Dohnal) - 12. Stránský (Hlinka, Palát), 19. Palát (Hlinka), 53. Sedlák (Prokop, Slovák). Vyloučení: 8:11. Využití: 1:2. Diváci: 200.

Machovský - Faksa, Roupec, Kysela, Rýpar, Chvostek, Žídek, Dohnal - Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura.

Mrázek - Prokop, Pastor, Polášek, Kovář, Žvatora, Hruzík - Řehák, Stramann, Šebesta, Slovák, Hlinka, Stránský, Palát, Kolouch, Kucsera, Mareček, Sedlák.

Vítkovice předchozí zápas vyhráli, ovšem do utkání v Opavě nevstoupili dobře. Již v 7. minutě dostal domácí tým do vedení útočník Trčka, kterému sekundoval Kinkor. O dvě minuty později to už bylo 2:0. Při závaru před bránou hostí Vítkovičtí neuhlídali Vítka, a ten přidal druhý zásah. Následně byl vyloučen za držení protihráče domácí Novák a při přesilové hře obdržel přihrávku Stránský od kolegy Hlinky a rozvlnil síť za domácím brankářem. Tato branka hosty pochopitelně nabudila a do přestávky stačili ještě vyrovnat. V 19. minutě se dostali Vítkovice do přečíslení, ve finální fázi se puku zmocnil Palát, který následně hledal přihrávkou spoluhráče u levé tyče. Kotouč se však odrazil od jednoho bránícího beka Slezanu přímo do brány.

Do druhé části vstoupili lépe hráči hostů, kteří se prodírali dopředu výrazněji. Ale žádnou větší šanci si nevytvořili. Zato Opava ano. Zpoza brány vyjel Kinkor, položil si gólmana Mrázka a zasunul kotouč do odkryté části brány. Domácí tak vedli 3:2. Na opavské střídačce mohlo být za pár chvil ještě veseleji, a to, když střílel od modré čáry Baďura. Puk totiž nechtěně tečoval jeden z hostujících hráčů a střela tak jen o fous minula bránu. Pak se šance střídaly na obou stranách, důraznější ale přece jen byli domácí. Krátce před odchodem do kabin se Opavě málem zle vymstilo nedorozumění ve střídaní. Hlinka dostal na volnou modrou přihrávku, ale protože neměl potřebnou rychlost, tak pálil z dálky. Jeho střelu Machovský lapil.

Poslední část hry začala náporem hráčů Vítkovic, kteří se snažili tlačit do útočné třetiny soupeře. Domácí si ovšem velmi dobře hlídali zadní vrátka a snažili se naopak využít každou chybu hostujícího celku. Klíčový moment zápasu se zrodil ve 46. minutě. Za podržení byl poslán na trestnou lavici Kucsera. Domácím se tak naskytla možnost zahrát si ve dvojnásobné početní převaze, a proto si také vyžádali oddechový čas. Domácí nabídnutou výhodu využili, Dohnal poslal puk na modrou Kyselovi, ten vypálil a Džemla pomohl tečí ke čtvrté brance.

Domácí gól uklidnil, hosty rozhodil. Vítkovice se proto snažili všemožně provokovat opavské hráče, ti se mnohdy nechali svést k šarvátkám, v nichž by mohli být vylučováni. No a také se tak stalo a výše zmíněné skutečnosti nakonec vedly ke snížení skóre na 3:4 z pohledu Vítkovic. Při přesilové hře čtyři na tři se prosadil Sedlák. V posledních sekundách zápasu pomohlo Opavě ke konečnému vítězství také břevno, které se podařilo nastřelit Kucserovi. Vyrovnat se Vítkovicím nepodařilo a Opava tak vyrovnala skóre série na 1:1.

Kamil Konečný (trenér Opavy): Hráči dneska přistoupili k utkání úplně jinak než ve Vítkovicích. Bylo vidět, že to bylo opravdu utkání v play-off. Hosté postavili proti nám některé velmi zkušené hráče, kteří předtím nehráli. Ti dokázali realizovat branky při početních výhodách. Ovšem za klíčový moment považuji přesilovky pět na tři. Šarvátky na konci zápasu byly dílem soupeře, který tušil, že se mu podaří nás vyprovokovat. Prostě viděli, že v situacích pět na pět nejsou schopni se prosadit. Ale to patří k play-off a naši hráči některé momenty prostě neunesli. Ale jsem rád, že i přesto se nám utkání povedlo dovést do vítězného konce.

Jan Daneček (trenér Vítkovic): My jsme věděli, že nás čeká tady těžké utkání, protože i u nás doma byl předchozí zápas vyrovnaný. Dneska jsme přicestovali i s kluky, kteří jinak za nás nehrají, hrají za juniorku. Pro ně to možná taky bylo těžké, včera hráli s Kladnem a ta únava byla znát. Ke konci nám už chyběly prostě síly na to, abychom vyrovnali. Rozhodující byl každopádně moment pět na tři, v té fázi ale udělal rozhodčí trochu chybu, protože poslal nás do tří za dva sporné fauly. Na druhé straně to neodpískal, kdy my jsme ujížděli, hráč vlastně skočil z pěti metrů, sekl našeho přes záda a nic se nepískalo. Takže si myslím, že v tomto okamžiku se lámal chleba, kdy domácí dostali přesilovku a my ne.