Dorostenci vyválčili s Boleslaví bod

• pátek 10. října 2008
  • Filip Lefenda

Dorostenci Slezanu Opava přivítali v dalším extraligovém zápase na svém ledě soupeře z Mladé Boleslavi. Na první gól jsme čekali zhruba do půlky zápasu. Hosté odskočili na dvoubrankové vedení, ovšem Opava dokázala díky výborně sehrané pětiminutovce stav otočit a strhnout vedení na svou stranu. Tým z města automobilů však z Opavy s prázdnou neodjel, naopak. Hosté dokázali srovnat a drtivý úder si schovali do prodloužení, ve kterém vstřeleným gólem rozhodli o zisku dvou bodů. Na naše borce zbyl bod jeden.

11. kolo, pátek 10. 10. 2008

3:4p (0:0, 2:2, 1:1)

BK Mladá Boleslav

Branky:37. Novák, 40. Mosler, 41. Novák - 26. Hyka, 27. Půlpán, 51. Holada, 62. Škorík. Vyloučení:6:6. Využití:1:2. V oslabení:0:0. Diváci: 120. Průběh utkání:0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Machovský, (Novák) - Hájek, Roupec, Mosler, Matušínský, Šaur, Lebeda, Opálek - Trčka, Vaněk, Piškoř, Uvíra, Novák, Kývala, Harazim, Otipka, Stloukal, Beránek

Will, (Vaňousek) - Chalupa, Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík, Čáp - Bičiště, Škorík, Půlpán, Štěpánek, Brandejský, Hrouda, Rys, Frolík, Jankovský, Süser, Koudela, Hyka

První třetina nabídla svižný hokej na obou stranách. Více ze hry měla domácí Opava, která ovšem svou snahu v gól nepřetavila. Hosté také párkrát zahrozili, Machovský byl však na místě a držel po celý zápas opavský tým.

Druhá třetina už nám nabídla i branky. Byli to hosté, kteří se trefili poprvé zásluhou Tomáše Hyky. Slezan šel nedlouho poté do čtyřech, ale vytvořil si dobrou příležitost, při které byl útočící hráč podražen a Slezan tak zahrával trestné střílení. Bekhendový blafák však ovoce nepřinesl. Možná také proto přišel zákonitý trest. Za pouhých 17 vteřin totiž Boleslav vedla již 0:2. Prosadil se Aleš Půlpán. Slezan však nesložil zbraně a předvedl dokonalý obrat hoden scéně s akčního filmu. Nejprve v 37. minutě Patrik Novák snížil na 1:2. Ve 40. minutě už na ukazateli skóre svítily dvě dvojky. Dílo dokonal ihned po přestávce opět skvěle hrající Patrik Novák, který poslal Opavu do vedení.

To však nevydrželo tak dlouho, jak by si opavští mladíci přáli. Přišla dvojice vyloučení a Slezan se bránil ve třech. Bohužel se neubránil a Boleslav v 51. minutě srovnala na 3:3, když se trefil Ladislav Holada. A protože se v poslední dvacetiminutovce již nic víc nestalo, přišlo na řadu prodloužení.

Netrvalo to příliš dlouho a Mladá Boleslav se mohla radovat z vítězství. V 62. minutě napřáhl Stanislav Škorík a puk skončil až za zády brankáře Machovského. Boleslav si tak domů odváží dva body, Slezan si v tabulce přilepší o bod.