Dorostenci zvládli i rozhodující utkání a postoupili!

• sobota 01. března 2008
  • Martin Kubánek

Rozhodující duel rozhodla již první třetina, kdy se trefili Kinkor s Džemlou. Hosté sice v úvodu zlobili a byli aktivnější, ale po inkasovaných gólech převzalo iniciativu domácí mužstvo. V prostřední části hry nebyl k vidění příliš krásný hokej, domácí tým v ní Vítkovice nepustil do žádné vážnější šance a v poslední třetině už pouze kontroloval svůj náskok. Domácí dovedli utkání do vítězného konce a mohou se zaslouženě radovat z postupu do dalšího kola.

OF, sobota 1. 3. 2008

2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

HC Vítkovice

Branky a nahrávky: 15. Kinkor, 16. Džemla. Rozhodčí: Klapetek - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:8, navíc Kucsera 10 min (VIT). Bez využití. Diváci: 190.

Machovský - Faksa, Roupec, Kysela, Rýpar, Chvostek F., Dohnal - Wittek, Novák, Vítek, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura.

Mrázek - Prokop, Pastor, Polášek, Sedlák, Kovář, Hruzík - Řehák, Starmann, Slovák, Hlinka, Stránský, Palát, Kolouch, Kucsera, Mareček.

Rozhodující utkání 1. kola play-off juniorů mezi Opavou a Vítkovicemi začalo lépe pro hosty. Ti se aktivnější hrou evidentně poučili z předchozího utkání a hned vrhli své zbraně do útočení. Ve 2. minutě poprvé také zahrozili. Nebezpečně střílel od kruhu Kolouch, ale jen o pár centimetrů minul Machovského bránu. O chvíli později si podobným způsobem počínal Stránský, jeho pokus mířil ale jen do hrudi opavské jedničky.

Za zlom by se dala považovat minuta osmá, kdy došlo k vyloučení jednoho z vítkovických hráčů. Opava si postupně při přesilovce vytvořila tlak, kterému ale chyběla nějaká finální a chytrá přihrávka, moment překvapení. Domácí svou převahu následně stupňovali a hosté se spíše zatáhli na svou vlastní polovinu. Toho domácí využili a v 15. minutě otevřeli skóre zápasu. Při závaru před bránou se ujal puku Kinkor a překonal gólmana. Než se stačili hosté otřepat, přišla další branka do jejich sítě. Tentokrát se přesným zásahem trefil Džemla.

Druhou část začali lépe opět Vítkovice, ale při přečíslení 2 na 1 byla posunuta branka. Na druhé straně pálil několikrát nebezpečně z otočky Kinkor, ale gólman všechny pokusy kryl. Následovaly pak dlouhé minuty, kdy diváci viděli pouhý boj o puk, kterému chyběly přesné nahrávky, o nějakých šancích se mluvit nedalo. Šlo vidět, že jde o hodně, domácí by se třetí brankou pravděpodobně dostali do euforie, pro hosty by znamenala už jen malou naději. Vítkovice se nemohly dostat blíže k Machovskému, obrana domácích pracovala na výbornou, a tak vysílaly jen střely z dálky. To se změnilo až krátce před přestávkou. Domácí zadní řada zaspala a jeden z vítkovických hráčů rázem ujížděl sám na brankáře. Ovšem netrefil puk dobře a v následné skrumáži došlo k několika faulům, které byly potrestány.

Hra postupně upadala z vítkovické strany do beznaděje, někteří hráči toho měli už zřejmě plné zuby. Hostům se nedařil přechod do útočného pásma. Jejich soupeř naopak s přibývajícím časem začal už hru kontrolovat a nepouštěl se do nějakých dalších ofenzivních manévrů. Na konci zápasu se hosté pokusili odvolat brankáře. Situace vyústila v převahu šesti hráčů proti čtyřem opavským. Slezan se ale dokázal ubránit a postup si nenechal vzít.

Kamil Konečný (trenér Opavy): Museli jsme přistoupit k taktickému pojetí hry, protože jak se ukázalo, tak obě mužstva stálo předchozí vítězství strašně moc sil. Dnes při nás stálo i štěstí, zejména při té druhé brance. Ale já si myslím, že za tu bojovnost, nasazení a nakonec i za taktickou kázeň, si postup zasloužili. Utkání play-off se vždycky nehrají jen na krásu, ale především na výsledek. V úterý hrajeme další zápas, takže taktiku do dalších zápasů přizpůsobíme stavu mužstva, především zdravotnímu, protože nemáme všechny hráče fit. Také se bude odvíjet podle fyzického stavu hráčů, kteří jsou pro nás klíčoví.

Jan Daneček (trenér Vítkovic): Dneska se nepovedlo zvítězit, protože jsme nedali gól. Kdo ten zápas viděl, tak musí usoudit, že jsme soupeře dostávali pod tlak. Ale bohužel chyběla vstřelená branka. Tak se zápas prostě vyhrát nedá. Pro tuto sérii byla také důležitá výhoda dvou domácích utkání. Kdyby se hrálo dvakrát u nás, tak bychom postoupili my.