Drtivá výhra! Slezan smetl Pelhřimov devíti góly

• sobota 24. listopadu 2018

Tady nebylo o čem. Opavští hokejisté si hladce poradili se soupeřem z Pelhřimova. V první třetině načali Lední Medvědy dvěma góly, ve druhé části nasázeli další čtyři branky, a nakonec zvítězili hladce 9:0

20. kolo, sobota 24. 11. 2018

9:0 (2:0, 4:0, 3:0)

HC Spartak Pelhřimov

Branky a nahrávky: 8. Pělucha (Rousek, Zelenkov), 15. Malina (Spratek, Herman), 21. Černý (Hartmann, Wolf), 34. Jánošík (Bjurkland, Herman), 35. Wolf (Herman, Slavík), 36. Malina (Spratek, Zouhar), 48. Spratek (Malina), 50. Šindelář (Vilinskij, Zelenkov), 56. Spratek (Krejčí). Rozhodčí: Vaněk – Bubela, Zedník. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Průběh utkání: 9:0.

Wanecki – Zouhar, Krejčí, Šindelář, Štindl, Vilinskij, Slavík – Pělucha, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf, Hartmann, L. Černý, Malina.

Holík – Kříž, Vjačka, A. Černý, Krtek, Port, Kasalý – Hadrava, Vysloužil, Kopic, Votápek, Siřiště, Šulák, Kasalý, Šafránek, Kuba.

Opavští se rozjížděli pomaleji. Skóre otevřel Pělucha a po něm se v první třetině prosadil i Malina. „Začátek utkání byl sice z naší strany více než rozpačitý, ale od druhé třetiny jsme přidali v bruslení a zápas dovedli k povinnému vítězství,” řekl opavský kouč Martin Janeček po jednoznačné výhře 9:0.

Od druhé dvacetiminutovky už to byl v podání Slezanu koncert. Postupně skórovali Černý, Jánošík i Wolf a podruhé v utkání se prosadil Malina. Lední Medvědi se nezmohli na odpověď, naopak ve třetí části inkasovali další tři branky a bylo hotovo.

„Po utkání jsem hráčům poděkoval, ale jedním dechem jsem dodal, že nás v úterý čeká úplně jiný level, na který je třeba se koncentrovat už teď,“ vyhlíží Janeček zápas s Hodonínem.

Ten startuje na opavském ledě netradičně už v úterý 27. listopadu od 18 hodin.