Duel opavských juniorů trval do stavu 3:1, poté soupeř odstoupil

Zápas1.11.2010 | Filip Lefenda
Nečekaný závěr mělo pondělní utkání extraligového klání juniorů mezi domácím Slezanem a hosty ze Znojma. Krátce poté, co domácí Vítek zvýšil vedení Opavy na 3:1 přišlo signalizované vyloučení na straně znojemských Orlů. Pro ty to byl v krátké době již čtvrtý trest, což vyprovokovalo znojemskou lavičku a hráči se společně s realizačním týmem v čase 48:38 odporoučeli do kabin. Jisté tak je, že si Slezan připíše na své konto tři body, o konečném výsledku utkání a možném finančním postihu hostujícího mužstva se rozhodne až v následujících dnech.
31.kolo, pondělí 1.11.2010
3:1(1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Vítek (Trčka, Vaněk), 45. Vitásek (Vítek), 49. Vítek - 28. Videlka (Trojan). Rozhodčí: J. Jeřábek - J. Jureček, P. Rychlý. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:1. Diváci: 150. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC Slezan Opava: Novák - Faksa, Rypar, Vitásek, Spusta, Mosler, Žídek, Lichý, Dohnal - Svoboda, Trčka, Vaněk, Pešut, Vítek, Šimkovič, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Seidler, Harazim
HC Znojemští Orli: Kacetl - Hejl, Pospíšil, Tichý, Latner, Opalek, Stehlík, Šaur, Srketic - Novák, Komínek, Bartoš, Trojan, Podešva, Zika, Mikulášek, Piskoř, Telesz, Videlka, Jarůšek

Komentář k zápasu

Začátek utkání se odehrával ve svižném tempu. K vidění byly důrazné souboje u mantinelu, které však ze startu příliš šancí nepřinesly. Postupně si však znojemští hokejisté vypracovali herní převahu, kterou však nedokázali Orli přetavit v branku. Přišel proto trest na druhé straně. Rychlou akci Slezanu zakončil Vítek a Opava tak vedla 1:0. V deváté minutě se zrodila další gólovka domácích barev, přečíslení dva na jednoho v podání Baďury s Džemlou však ztroskotalo na nepřesné mušce druhého jmenovaného. Optickou převahu měli na ledě ovšem hosté. Ti produkovali spoustu nenápadných střel, ale i několik větších šancí, jako třeba tu ze třinácté minuty, kdy pokus Trojana tečoval před bránou Telesz těsně nad Novákovu branku. Další vážnější šance už k vidění nebyly.

Ve druhé periodě se Slezané dostali do nesnází, když Rypar dostal po svém zákroku na soupeřovic hráče pětiminutový trest okořeněný navíc trestem do konce utkání. S dlouhou přesilovkou Znojmo naložilo průměrně, dokázalo srovnat. Ve dvacáté osmé minutě totiž překonal Nováka Videlka. Další góly už ale Znojmo nepřidalo. Ke konci třetiny bylo ještě k vidění hned několik zajímavých možností na straně domácích. Nejprve hledal Vitásek před bránou najíždějícího Vítka, který však kotouč netrefil zrovna ideálně. O chvíli později musel gólman Kacetl předvést po střele jednoho z domácích borců další povedený zákrok. Krátce před přestávkou se ještě v nadějné šanci zjevil Slovinec Pešut, ovšem ani jeho střela z otočky neměla parametry přesnéhé zásahu.

Na řadu tak přišla očekávaná třetí dvacetiminutovka, která přinesla velice zajímavé rozuzlení. Souběžně se sirénou byl vyloučen znojemský Piskoř a Slezan tak začínal závěrečné dějství v početní výhodě. V té si však obrana Orlů s opavskými nájezdníky poradila. Krátce po návratu PIskoře však přišel další trest a tentokrát už se opavská střídačka radovala. Skrumáž před Kacetlem přetavil ve vedoucí gól Vitásek a Slezan tak znovu vedl. Zakrátko přišlo další vyloučení na straně Znojma, když za katr putoval na dvě minuty opět Piskoř, nicméně toto oslabení Orlů bylo ihned korigováno trestem pro domácího Pešuta, který přišel jen o deset vteřinek později. Při hře ve čtyřech se urodila poslední gólová akce večera, kterou proměnil Vítek, jenž skóroval podruhé v zápase. Hosté vývoj utkání očividně nezvládali, navíc byl posléze signalizován další trest pro znojemského hráče. To už se ukázalo býti na hostující lavičku moc a proto přišlo jasné gesto. Hráči si sebrali své hokejky a spolu s realizačním týmem se odporoučeli z ledu. Opavská hala poté chvíli čekala, zda si to Orli přeci jen nerozmyslí, nicméně dveře kabiny byly zavřené a zakrátko tak mohly propuknout opavské oslavy tří bodů.

Pro Slezan je tato výhra jistě cenným skalpem, neboť Znojmo do Opavy přijelo jakožto třetí nejlepší celek juniorské Extraligy. Jsou to však právě Orli, kdo si svým dnešním počínáním v "závěru" zápasu zadělal na patálie se svazem a musí tak logicky očekávat brzký trest. O tom, jak vše dopadne vás budeme informovat.

Ohlasy trenérů

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Dnešní utkání bylo hodně urputné, hrálo se s vysokým nasazením, z čehož plynuly i některé nečisté zákroky. Rozhodčí zároveň hodně vylučovali, a to celkem vyhrotilo zápas. Domnívám se, že jak my, tak soupeř si na sudí stěžovali oprávněně, ale ten závěr, kdy hosté opustili hrací plochu byl myslím nechutný a do mládežnického hokeje toto nepatří. V době ukončení zápasu jsme vedli 3:1, tudíž jsme byli s aktuálním výsledkem spokojeni. Velkou pochvalu zaslouží brankář Novák s útočníkem Vítkem, oba dnes hráli skvěle.

Martin Stloukal (trenér HC Orli Znojmo):

Na vývoji zápasu se podle mě hodně podepsali rozhodčí, kteří nás vylučovali i za fauly, které jsme nespáchali. My jsme zvyklí hrát proti soupeřům, ale ne se sudími. Proto jsme také předčasně opustili zimní stadion.


Aktuálně na webu