Duel tabulkových sousedů zvládla lépe Opava, proti Bobrům ale musela zápas otáčet

• sobota 10. prosince 2016
  • Filip Lefenda

Opava hájila v souboji s Valašským Meziříčím svou šestou příčku v tabulce, neboť hosté měli před utkáním na sedmé pozici jen o bod méně. Zápas načali lépe Bobři, Slezané ale dokázali nepříznivý stav otočit a připsat si důležité tři body. Také ve třetím letošním měření sil těchto soupeřů se tedy radoval domácí celek.

25. kolo, sobota 10. 12. 2016

3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

HC Bobři Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 25. Wolf (Slavík), 49. Selingr (Chalupa, Galvas), 60. Chalupa (Galvas) – 13. Dvořák (Kývala). Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Konvička. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Šafránek (Wanecki) – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Tůma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Rousek, Štindl, Fedor

Plšek (Čáp) – Mikel, Nedbálek, Pernický, Báchor, Žabčík, Varga Ma., Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga Mi., Hlaváč, Podešva, Studený

Utkání začali lépe hosté, kteří využili hned svou první početní výhodu. Na konci 11. minuty putoval za zdržování hry na trestnou lavici Holík a Valaši trestali vedoucí trefou, o kterou se postaral Petr Dvořák. Další branky úvodních dvacet minut nenabídlo.

Opavští měli dobrý nástup do druhé periody, když se jim hned zkraje dějství podařilo srovnat. Do střeleckých statistik se zapsal Petr Wolf. Krátce po půlhodině hry se Slezané ubránili přesilovce soupeře, v závěru si pak oni sami zahráli v početní výhodě, ale skóre se ani v tomto případě neměnilo.

Rozuzlení přinesla dvacetiminutovka s pořadovým číslem tři. Ve 48. minutě šli z ledu hned dva hráči hostí - Martiník s Hlaváčem. Domácí tak měli ideální možnost otočit stav ve svůj prospěch, což se jim skutečně podařilo. Přesilovkovou trefu obstaral po asistenci Chalupy zkušený Pavel Selingr. Bobři se již ve zbytku na srovnání stavu nezmohli, naopak sami vteřinu před poslední sirénou při hře bez brankáře ještě jednou inkasovali, když se do prázdné klece trefil Petr Chalupa.