Duel v Hodoníně Slezanu nevyšel, Opava se vrací bez bodů

• středa 29. prosince 2021

Poslední zápas kalendářního roku 2021 Opavě nevyšel. Slezané se představili ve středu na ledě posledního Hodonína a po první třetině prohrávali 2:0. V prostřední části hry se jim sice podařilo dvakrát snížit na rozdíl jediné branky, Drtiči si ale výhru vzít nenechali a nakonec brali i díky hattricku Romančíka výhru 5:2.

26. kolo, středa 29. 12. 2021

SHK Hodonín

5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Škápik (Komínek), 18. Romančík, 28. Romančík (Hefka, Handl), 37. Mikulík, 60. Romančík – 21. Wolf (Rousek, Beránek), 29. Kadula (Damašek, Thiel). Rozhodčí:Rapák – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 456. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Kořének (Malyšev) – Mikulík, Pchalin, Hohl, Škápik, Miklík, Sedláček – Hefka, Lekeš, Marek, Hrazdíra, Handl, Hložánek, Levickij, Janás, Růžička, Komínek, Romančík. Trenér: Janás.

Piták (Baldik) – Ficek, Věntus, Šindelář, Thiel, Kocián, Kunc, Zouhar – Peterka, Krupa, Damašek, Beránek, Vašenka, Wolf, Rousek, Malina, Buršík, Vojtovič, Kadula, Štindl. Trenér: Tomášek.

Opavští se na Slovácku představili i s navrátilcem do sestavy Marcelem Kuncem, který poslední zápasy odehrál v dresu prvoligového Havířova. A právě mladý zadák hned šel do akce, červenobílým byla už ve druhé minutě po faulu Hrazdíry nabídnuta pětiminutová početní výhoda. Jenže Slezané s ní nenaložili vůbec dobře a dokonce během ni šli dvakrát ven, což se jim vymstilo. V 6. minutě totiž při hře čtyři na čtyři otevřel skóre Škápik. O chvíli později měla Opava k dispozici ještě jednu přesilovku, ale vyrovnání se nedočkali. Naopak ještě v první třetině jednou inkasovali, v čase 17:49 dal na 2:0 Romančík.

Ve druhé části hry Slezan přidal. Po pouhých jednapadesáti odehraných sekundách navíc přišlo snížení na 1:2 z pohledu Opavy, stalo se tak díky trefě Wolfa. Hodonín si to ale nenechal líbit a za dalších šest minut domácímu celku vrátil dvoubrankové vedení svým druhým gólem Romančík, jenže za další minutu znovu Slezan přiblížil nadostřel Kadula. Svěřenci kouče Tomáška se snažili o vyrovnání skóre, bohužel ale v čase 36:54 inkasovali v zápase počtvrté, tentokrát z hole zadáka Miklíka.

V poslední třetině letošního roku se ještě Slezan s nepříznivým stavem snažil něco udělat, brankář Kořének v domácí kase ale už žádný kotouč za svá záda nepustil. Naopak domácí ještě výhru pojistili v čase 59:27 gólem do prázdné, hattrick dokonal Romančík.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Zápas pro nás začal po faulu na Kunce pětiminutovou přesilovkou, ta nám ale vůbec nevyšla, čímž jsme domácí dostali na koně a pak sami tahali za kratší konec. Ve druhé třetině se nám sice podařilo dvakrát snížit, v obou případech jsme pak ale vyrobili chybu. Zápas se mi nehodnotí dobře, pokazili jsme si jej sami. Hodonín byl efektivnější v zakončení."