Duel v Novém Jičíně přinesl dobrý finiš, kuriózní gól a bod

• sobota 10. února 2018
  • Redakce

Opavští hokejisté na ledě Nového Jičína po celý duel dotahovali náskok soupeře, v poslední pětiminutovce tento cíl dvěma góly splnili a dovedli duel do prodloužení. V tom ale domácím podlehli a definitivně tak přišli o možnost bojovat ještě o šestou příčku, z níž se jde do play-off.

44. kolo, sobota 10. 2. 2018

Ďáblové Nový Jičín

5:4p (1:0, 1:1, 2:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Kocián (Bednář, Málek), 27. Gebauer, 47. Slovák (Kocián, Metelka), 49. Chvostek (Hruška), 63. Gebauer – 33. Malina (Herman), 47. Šindelář (Tichý, Malina), 56. Herman (Malina, Slavík), 60. Chalupa (Vítek, Šindelář). Rozhodčí: Vaněk – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 5:6, navíc 5 min + do konce Adamík (Nový Jičín), 10 min Kiss (Opava). Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4.

Slovák (Bechný) – Adamík, Ficek, Hruška, Már, Metelka, Janiczek – Sonnek, Kocián, Chvostek – Málek, Gebauer, Slovák II. – Pecha, Bednár, Podlaha – Uhlár, Palička, Krupa

Wanecki (Plánovský) – Kiss, Zouhar, Šindelář, Tichý, Slavík, Pělucha, Herman, Vítek, Cihlář, Štindl, Malina, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann

Jediný gól první třetiny obstaral exopavský Ivo Kocián, jenž otevřel skóre na začátku 10. minuty a poslal Nový Jičín do vedení.

Ve 27. minutě vyrobili v těch chvílích velice aktivní opavští hokejisté obrovskou hrubku, když si při ponechané výhodě poslali kotouč do prázdné brány. Jako poslední se z domácích dotkl kotouč Robin Gebauer, jemuž byla trefa připsána. O šest minut později ale přišlo snížení, po Hermanově nahrávce se prosadil Vlastimil Malina.

Ve 47. minutě Ďáblové opět odskočili, třetí branku domácích obstaral Jiří Slovák. Reakce Slezanu na sebe nenechala dlouho čekat, na rozdíl jednoho gólu snížil záhy Jiří Šindelář. Brankové hody ale v Novém Jičíne pokračovaly.

Jen za pár desítek vteřin zvyšoval na 4:2 Michael Chvostek, přesto Opavští nesložili zbraně. V 56. minutě dostal své barvy na dostřel Bohumil Herman, půl minuty před třetí sirénou pak vyrovnal na 4:4 Petr Chalupa.

Na bonusový bod už Slezan nedosáhl. Rozhodnutí přinesl v polovině prodloužení Robin Gebauer.