Důležitá výhra! Slezan vyplenil Kopřivnici a upevnil si čtvrtý flek

• středa 12. ledna 2022

Tak tohle se Slezanu povedlo! Opavští hokejisté se ve středu představili na ledě Kopřivnice a v boji o play-off byly v sázce tři veledůležité body. Ty se k radosti opavských fanoušků stěhují přes Vrchy do slezské metropole. Červenobílým se v Kopřivnici povedlo otočit z 1:0 na 1:3, čímž ve druhé třetině položili základ výhry. Domácím se sice podařilo snížit, v poslední části hry ale výhru dvěma góly pečetil Rousek.

30. kolo, středa 12. 1. 2022

HC TATRA Kopřivnice

2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. M.Mach (Krzak, Pindel), 33. Vaněk (TS) – 27. Šindelář (Rousek, Wolf), 27. Vojtovič (Kadula, Beránek), 31. Vašenka (Štindl, Krupa), 48. Rousek (Šindelář, Wolf), 59. Rousek. Rozhodčí: Grygera – Mikšík, Peluha. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 485.

Kubáň (Kučera) – Marek (A), Štěpánek, Krzak, Kyselý, Fojtík T., Slavík – Pěnčík, Suchý, Vaněk, Fojtík F., Indrst, Pindel, Urban, Seidler, Sluštík, Mach M., Mach J. (C). Trenér: Jaroslav Kofroň.

Piták (Baldik) – Ficek, Šindelář (C), Věntus, Zapletal, Thiel, Kocián, Zouhar – Vojtovič, Kadula, Krupa, Buršík, Peterka, Beránek, Vašenka, Wolf (A), Štindl, Malina (A), Rousek, Římský. Trenér: Aleš Tomášek.

Do veledůležitého utkání vstoupily oba týmy relativně opatrně. První vzrušení tak přišlo až v sedmé minutě. To ujel opavské obraně Suchý, naštěstí se však proti němu vyznamenal Piták, který zlikvidoval i následnou dorážku Filipa Fojtíka. Poté sice Opavští ubránili přesilovku, chvíli po jejím konci však bohužel inkasovali z hole Matěje Macha. Lehce lepším týmem byla Kopřivnice i ve zbytku první třetiny, ale další posun skóre už se nekonal.

Po první přestávce hostující Slezan zabral a borci v červenobílém toužili po vyrovnání. Nakonec se dočkali nejen vyrovnávací, ale hned také vedoucí branky. V čase 26:18 totiž v přesilovce vyrovnal Šindelář a za dalších 27 sekund překonal ležícího Kubáně také Vojtovič. Opava byla rázem na koni a udávala tempo hry, za což byla v 31. minutě odměněna třetí brankou, po několika přihrávkách do černého zamířil Vašenka. Opaření domácí se dočkali alespoň snížení, na konci 33. minutě Vaněk proměnil trestné střílení. Druhá třetina ale i tak dopadla mnohem lépe pro hosty.

Poslední dvacetiminutovka nabídla snažení domácích o zvrat v zápase, ten však Slezan nehodlal připustit a defenziva v čele s Pitákem fungovala výborně. Ve 48. minutě navíc udeřil Rousek a bylo to z pohledu Opavy 4:2. Domácí sice měli ještě k dispozici jednu přesilovku, ale ani tentokrát jim početní výhodu v gólovou radost nepřetavili. A tak to v závěru ještě museli zkusit v šesti, což stejně jako s Velmezem potrestal svým druhým zásahem v zápase Rousek.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Tři body z Kopřivnice jsou pro nás nesmírně důležité. V první třetině jsme sice byli trochu horší a asi zaslouženě jsme o gól prohrávali, ale ve zbytku zápasu jsme zase byli lepší my. Úplně perfektně jsme zvládli třetí třetinu, soupeře jsme do ničeho nepustili a navíc sami dvě branky dali. Celé to podpořil v brance Piták, takže máme zasloužené tři body."