Důležitá výhra! Slezan zvládl přestřelku ve Velkém Meziříčí

• sobota 09. října 2021

Hodně důležité tři body veze Slezan z Velkého Meziříčí. Svěřenci trenéra Aleše Tomáška potřebovali po třech porážkách zabrat a to se jim povedlo na jedničku. Na Vysočině vyhráli 5:4 a podruhé v sezoně bodovali naplno. Dvěma góly se blýskl Tomáš Krupa, další branky přidali Petr Wolf, Vlastimil Malina a Honza Štindl.

7. kolo, sobota 9. 10. 2021

HHK Velké Meziříčí

4:5 (1:2, 3:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Horký (Slabý), 26. Křenek (Kochánek, Strnad), 36. Křenek (Strnad, Burian V.), 37. Střecha Filip (Maštera, Báňa) – 16. Krupa (Štindl), 17. Krupa (Wolf), 26. Malina (Štindl, Wolf), 45. Wolf (Malina), 47. Štindl (Kadula, Peterka). Vyloučení: 6:4. Využití:2:2. Rozhodčí: Šperl - Berger, Štěrba. Diváci: 249.

Juda J. (Krečí) – Ambrož "C",, Slabý, Burian V., Kochánek, Báňa, Vranka, – Malec, Juráň, Horký – Strnad, Křenek, Střecha T. – Juda M., Střecha F., Maštera – Burian M., Rozmarín, Barák.

Piták (Baldik) – Zapletal, Kunc, Thiel, Šindelář "C", Ficek, Věntus, Zouhar – Wolf, Buršík, Krupa – Římský, Beránek, Kadula – Horný, Peterka, Vašenka – Vojtovič, Štindl, Malina

Na Vysočině byli v úvodu zápasu o něco aktivnější domácí, kteří na Pitáka vyslali několik střel, ale žádná z nich se neujala. Horákům nevyšla ani přesilovka, kterou měli k dispozici po faulu Buršíka. Naopak Slezan v početní výhodě udeřil, početní výhodu měli červenobílí díky hokejce v obličeji Zouhara, za což domácí vyfasovali trest na 2+2 minuty. Do vedení Opavské poslal Tomáš Krupa, který nejprve úspěšně dorážel v přesilovce a jen o minutu později přidal po Wolfově nahrávce druhou trefu. Do konce první třetiny ale přišlo snížení, v přesilovce se prosadil v čase 19:19 Horký.

Po změně stran Opava své vedení navýšila, když další přesilovku využil střelou pod Judovu vyrážečku Malina. Jenže poté se hra Opavských úplně sesypala. Jen dvacet sekund po brance Slezanu dal na 2:3 z pohledu domácích Křenek a ve zbytku druhé třetiny Slezan nehrál dobře. Naopak domácí byli aktivní a nakonec se jim to vyplatilo. Slepenými góly Křenka a Střechy totiž v závěru druhé periody otočili na 4:3.

Jenže Slezané před poslední dvacetiminutovkou nesložili zbraně. A vyplatilo se. Vyrovnání se totiž svěřenci kouče Tomáška dočkali v čase 44:11, Petr Wolf našel mezírku mezi betony Judy. A o pouhé dvě minuty později už bylo na střídačce Slezanu veselo, Opavu totiž úspěšnou dorážkou poslal do vedení Štindl. Domácí se pak ještě pokoušeli zápas zlomit zpátky na svou stranu, to se jim ale nedařilo. V samotném závěru je navíc pohřbily dvě vyloučení, díky kterým Opavští zápas dohráli v relativním klidu.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Ve zkratce - první třetina výborná, druhá hrozná, třetí výborná. Řekli jsme si, že něco chceme hrát a v první třetině jsme to dodržovali. Pak jsme vedli 3:1 a mysleli si, že to půjde samo. Najednou přišlo pár vyloučení a ono to nešlo. Do třetí třetiny jsme prohrávali a tahali za kratší konec. Stáhli jsme to na tři pětky a třetí třetinu jsme odehráli fantasticky. Nerad přehnaně chválím, ale musím říct, že jsme si počkali na jejich chyby, využili jsme je a dohráli jsme to tak, jak jsme si přáli. Bez vyloučení, naopak ven chodili domácí, takže jsem moc spokojený."