Důležitý zápas s Hodonínem Slezan zvládl a zůstává na 3. místě

• sobota 18. ledna 2014

Utkání o třetí místo Slezan zvládl na jedničku. Opava se zásluhou Chalupy dostala do vedení, jenže Hodonín za tři minuty vyrovnal zásluhou Miklíka. Rozuzlení přišlo ve třetí dvacetiminutovce. Jakubu Vítkovi se podařilo dorazit kotouč za Barusova záda a tři body zůstávají v Opavě.

34. kolo, sobota 18. 1. 2014

2:1 (0:0, 1:1, 1:0 )

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 30.Chalupa (Svoboda), 42.Vítek (Svoboda) - 33.Miklík (Špok, Kříž). Rozhodčí: Fiala - Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Pavelek, Svoboda, Mosler – Měch, Herman, Vítek, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Barus – Kulyk, Směřička, Pokorný, Kulich, Grman, Miklík, Polesný – Rudiger, Kříž, Špok, Kučera, Smetana, Škorík, Peš, Velechovský, Jurásek, Vrba, Charvát

Do bitvy o třetí místo vstoupili lépe hráči opavského Slezanu. Do první šance se dostal Chalupa, jenže jak mu, tak ani dalším spoluhráčům se nepodařilo dostat puk do sítě. Vítek se poté drze prodral před Baruse, brankář Drtičů ale jeho šanci zlikvidoval. Hodonín dal o sobě vědět v osmé minutě, když se hostům podařilo v oslabení ujet do přečíslení, tuto akci se ale svěřencům trenéra Kosíka nepovedlo přetavit v gól. O pár minut později zapomněla opavská obrana na Kučeru, který tak sám jel na Šafránka, puk mu však v nejméně vhodnou chvíli sjel z hole a bylo po šanci.

Největší šanci v první periodě měla Opava. Vítek se dokázal tělem natlačit před obránce a řítil se na Baruse, byl však nedovoleně zastaven a sudí Fiala nařídil trestné střílení. Vítek zkusil puk zasunout Barusovi mezi betony, neúspěšně. Na druhé straně pak nebezpečně vypálil Jurásek, Šafránek tento pokus vyrazil ramenem.

Slezan začal druhou třetinu v početní nevýhodě, dokázal se ale ubránit a po skončení trestu ihned zahrozit. Tichý se z trestné lavice vydal směr brána hostí, přihrál do druhé vlny Kukolovi, který těsně minul. V přesilové hře Opavy tvrdě vypálil od modré Tichý, Barus střelu sice vyrazil pouze před sebe, jenže žádnému z domácích hráčů se nepodařilo dostat puk za brankovou čáru.

Gólový účet zápasu otevřeli jako první Slezané. Svoboda předal puk na modré Chalupovi a ten se prosadil krásnou střelou do protipohybu Baruse, 1:0. Vedení bohužel netrvalo příliš dlouho. Hodonín srovnal, a to zásluhou Miklíka, který dokázal prostřelit Šafránka, 1:1.

Vrátit vedení na stranu domácích mohl Svoboda, střele však scházela přesnost. Jedovatou střelu vyslal na druhé straně Kříž, Šafránek naštěstí tuto pumelici vyrazil.

Rozhodující branka celého zápasu padla z kraje třetí dvacetiminutovky. Aktivní Vítek uplatnil svůj přehled před brankou a prosadil se z dorážky, 2:1. Ze samostatného úniku mohl vyrovnat Špok, strážce domácí svatyně ale předvedl skvělý zákrok a zabránil tak vyrovnání. Žádný závěrečný tlak Drtičů se nekonal, poněvadž byl necelé čtyři minuty před koncem vyloučen Kříž a za necelé dvě minuty se k němu přidal Kulyk.

Opavští borci tedy důležitý zápas zvládli a zůstávají na třetím místě druholigové tabulky.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava):
Šlo o rychlé utkání z obou stran. Oba gólmani chytali skvěle. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Jde o důležité vítězství a navíc jsme udrželi třetí místo tabulky.