Důležitý zápas s Kopřivnicí Slezan zvládl, zářil Hendrych

• středa 20. listopadu 2019

Zbytečně si to Slezan zkomplikoval, nakonec ale bere tři body. Ještě po dvou třetinách vedla Opava 3:0, pak ale dostal Peslar pětiminutový trest a ten Kopřivnice potrestala dvěma góly. Závěr Slezan zvládl a vyhrál 5:3. Dvěma parádními góly se blýskl Jakub Hendrych.

19. kolo, středa 20. 11. 2019

5:3 (1:0, 2:0, 2:3)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 7. Hendrych (Zdeněk), 25. Peterka, 30. Cihlář (Černý, Peslar), 50. Hendrych, 54. Zdeněk (Herman, Šindelář) – 47. Imrich (Suchý, Bochnak), 49. Mach (Sluštík), 52. Bochnak (Suchý, Mach). Rozhodčí: Novák - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 470.

Daňa (Lamla) – Chalupa (A), Šindelář (C), Zouhar, Zdeněk, Ševěček, Ficek, Peslar, Štěpanovský – Štindl, Černý, Cihlář, Peterka, Herman, Danielčák, Rousek, Kadula, Dvořák, Wolf (A), Zelenkov, Hendrych

Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, Fojtík, Stříž (A), Gola, Marek, Suchý, Jakub Mach (C), Matěj Mach, Bochnak, Pěnčík, Sluštík, Fojtík, Daron

Úvod utkání byl oboustranně opatrný, oba celky si uvědomovaly důležitost zápasu. Přesto byly k vidění šance na obou stranách, Kadula ani Marek ale skóre otevřít nedokázali. Opava se dočkala až v 7. minutě. Ševěček zavezl puk do útočného pásma, předložil jej Hendrychovi a ten si pohrál s Hromadou. Pak ještě jel v oslabení sám autor branky do přečíslení s Peslarem, bek Kopřivnice ale jeho přihrávku přečetl.

Do druhé periody vstoupili hosté aktivně. Hned zezačátku měl dvě velké šance Sluštík, na Daňu ale nevyzrál. Ve 24. minutě šel Slezan ven a zdálo se, že má Kopřivnice ideální možnost vyrovnat. Opak byl ovšem pravdou. Peterka ujel ve vlastním oslabení a Hromadu propálil na zadní tyči. V polovině utkání bylo na opavském zimáku ještě veseleji. Černý zpoza branky našel Cihláře a ten kotouč propasíroval do branky. Pak měl ještě velkou šanci Sluštík, gólový účet Kopřivnice ale otevřít nedokázal.

Po necelých čtyřech minutách poslední dvacetiminutovky mohl definitivně rozhodnout Hendrych, jeho teč ovšem skončila na tyči. Poté na půlce fauloval Peslar Marka. Pro oba aktéry v tu ránu utkání skončilo. Peslar dostal pětiminutový trest a putoval do sprch, jeho faul odneslo Markovo koleno.

Dlouhou přesilovku hosté využili. Nejprve od modré nahodil Imrich a Daňa neviděl nic. O pouhou minutu později se ve skrumáži v opavském brankovišti nejrychleji zorientoval Matěj Mach a bylo to jen o gól. Opavská střídačka reagovala oddechovým časem.

A ten pomohl. Ještě ve vlastním oslabení získal v útočném pásmu kotouč Hendrych a podruhé v utkání si pohrál s Hromadou – 4:2. Pak šel ale Slezan do tří, což potrestal Ernest Bochnak. Vzápětí se ovšem nechal vyloučit Krzak a to byla voda na opavský mlýn. Při prvních dvou pokusech se Zdeněk zastřeloval, ten třetí už ale skončil v síti a bylo hotovo. V závěru to ještě hosté zkoušeli v šesti, vyrobili ale faul a Slezan zápas zkušeně dohrál.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Kopřivnice přijela v oslabené sestavě, měl jsem z toho trošku obavy, aby si kluci nemysleli, že tam ty góly napadají samy. To se nestalo. Po dvou "třetinách jsme sice vedli 3:0, ale obraz hry tomu tak úplně neodpovídal. V závěru to po tom pětiminutovém oslabení kluci odbojovali. Velké poděkování opět patří starším hráčům, vyzdvihnout musím i Peterku a Hendrycha."