Dva góly na výhru stačily, Opava zdolala Kopřivnici

• čtvrtek 20. srpna 2020

Opavští hokejisté zvládli i druhé domácí přípravné utkání. S Kopřivnicí byli Slezané dvě třetiny jasně lepším celkem, za čtyřicet minut si ale vypracovali "jen" dvoubrankový náskok. Tatrováci v poslední dvacetiminutovce kousali, Hasalu ale dokázali překonat pouze jednou. Opava tak vyhrála 2:1.

příp., čtvrtek 20. 8. 2020

2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 15. Malina (Seidler, Šindelář), 22. Herman (Kunc, Wolf) – 47. Wolf (Suchý)

Hasala (Piták) – Šindelář (C), Chalupa (A), Kunc, Slavík, P. Gulda, Zouhar – Vaněk, Malina, Seidler, Wolf (A), Kovářík, Herman, Danielčák, Štindl, D. Gulda, Žídek, Urban, Peterka, Kadula

Šindelka (Fendrich) – Marek, Krzak, Fojtík, Štěpánek, Mituchovič, R. Gola, Pargač, Mach, Gebauer, Daron, Sluštík, Suchý, Hrubý, P. Gola, Heralt, Indrst, Wolf, Urban

Hosté do Opavy přijeli bez své největší hvězdy, brankáře Petra Hromady, chyběla také nejnovější akvizice Michal Velecký. A na hře to bylo znát. Slezan byl v úvodní části hry aktivnějším celkem. Přesilovku pět na tři Opavští sice ještě využít nedokázali, v té klasické už se ale dočkali. Šindelář pálil od modré, Seidler přiťukl odražený kotouč Malinovi a ten už měl práci snadnou. Převahu měla Opava i ve zbytku periody, další kotouč už ale Šindelka za svá záda nepustil.

Slezan byl nebezpečnější i v prostřední části hry a zaslouženě zdvojnásobil své vedení. Střelu Marcela Kunce od modré tečoval mimo dosah hostujícího brankáře Bohumil Herman - 2:0. Opava byla aktivnější i ve zbylé části třetiny, vyložené ale ani na jedné či druhé straně nepřicházely.

V poslední dvacetiminutovce se Tatrováci konečně osmělili. Výsledkem byla v čase 46:36 kontaktní branka, o kterou se postaral útočník Wolf. Následně měli hosté ještě několik šancí, Hasala ale odolával a Opavští i přes závěrečnou powerplay Kopřivnice hubené vítězství ubránili.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Dvě třetiny jsme hru kontrolovali, bohužel jsme ale nedali více branek. Stav 2:0 je vždycky ošemetný, stačí jedna branka z přesilovky a může se to zlomit. Ve třetí třetině do nás soupeř začal chodit, z naší strany to nebylo úplně ideální. Ve třech zápasech nám chytali tři golmani, jsme rádi, že máme takto vyrovnanou trojici. Máme další zápasy, uvidíme, jak to dále bude vypadat."

Jaroslav Kofroň (trenér Kopřivnice): "Dvě třetiny byli domácí lepší, bylo vidět, že jsme utahaní ze zápasu ve Vsetíně. Ve třetí třetině jsme hru stáhli na tři pětky a nechybělo moc, abychom vyrovnali. Za dvě třetiny si ale domácí zasloužili vyhrát."