Gólové hody v Opavě odnesla i Mladá Boleslav

Zápas27.11.2010 | Jan Šimek
Juniorské naděje opavského Slezanu se po včerejší výhře 8:4 s Libercem představily proti Mladé Boleslavi a nezačaly vůbec špatně. Již ve 13. minutě to totiž bylo 3:0 pro Opavu a vypadalo to, na jednoznačný průběh utkání. Hosté ale zabojovali a v čase 45:04 vyrovnali na 3:3. Mužstvo domácích hokejistů na to ale odpovědělo třemi brankami, a o svůj náskok již nepřišlo. HC Slezan Opava - BK Mladá Boleslav 6:3.
22.kolo, sobota 27.11.2010
6:3(3:0, 0:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Šimkovič (Otipka), 6. Baďura (Pešut, Vítek), 13. Vítek (Pešut, Baďura), 48. Pešut (Vítek, Baďura), 49. Vítek (Pešut, Baďura), 60. Baďura (Pešut, Vítek) - 30. Chaloupka (Hyka), 31. Jiránek (Jankovský), 46. Lenc (Belay). Vyloučení: 5:5 + Belay (MBL) 10 min. + do konce utkání OT (nesp. chování) Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 135. Střely na branku: 33:46. Průběh utkání: 3:0, 3:3 6:3.
HC Slezan Opava: Trenčan - Faksa, Rýpar, Spusta, Mosler, Lichý, Dohnal, Žídek - Procházka, Pešut, Vítek, Šimkovič, Otipka, Baďura, Džemla, Koschatzký, Seidler
BK Mladá Boleslav: Will (13. Mahdal) - Poláček, Vrba L., Mozík, Soukup, Vrba F., Arazim, Martínek - Frolík, Belay, Hyka, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Jankovský, Koudela, Lenc

Komentář k zápasu

Do utkání vstoupili opticky lépe hráči Mladé Boleslavi, kteří se od úvodního buly zakousli do opavské obrany, platné jim to ale bylo jak mrtvému zimník, protože domácí junioři se hned ze své první střelecké příležitosti radovali z gólu. Otipka vybídl ke skórování Šimkoviče, který nabídkou nepohrdl a skvěle umístěnou ranou k levé tyčce pokořil statického Willa v brance hostů. Hra se postupně vyrovnala a za delší konec provazu začal tahat domácí celek.

V 6. minutě zvýraznil vedení Opavy Baďura, jenž doklepl za záda Willa odražený kotouč po střele Pešuta. O několik okamžiků později se v dobré šanci objevil po přesilovkové kombinaci hostující Lenc, ale Trenčan jeho pokus z mezikruží bravurně zpacifikoval. Pravidlo nedáš - dostaneš se opět potvrdilo, když na 3:0 upravil Vítek. Ten nachytal střelou mezi betony Willa na švestkách, a do branky hostů se postavil Mahdal. Do velké šance se ještě dostal Lenc, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit volný prostor nad ležícím Trenčanem a opavskou svatyni vysoko přestřelil.

Průběh druhého dějství nijak nenasvědčoval tomu, že by hosté utkání zdramatizovali, postupem času ale zlepšili bruslení, útočnou aktivitu a Slezan najednou přehrávali. V polovině zápasu se totiž hosté dostali do psychické pohody, protože ve vlastním oslabení ujel Hyka s Chaloupkou a jejich akce skončila prvním gólem v opavské síti. Prvně jmenovovaný vystřelil na Trenčana, který puk vyrazil před sebe, kde si pro něj rychle dojel Chaloupka a gólmanskou oporu Slezanu přehodil. Minutu nato snižoval na rozdíl jediného střeleckého zápisu Jiránek, jenž se v signalizované výhodě trefil k levé tyčce domácí klece.

Opava zahrozila z přesilovky, ale teč Pešuta Mahdala bohužel pro slezský celek nepřekonala. V podobné situaci se v závěru třetiny ocitl hostující Hyka, ale ani nadvakrát nedokázal dopravit volně ležící kotouč z brankoviště za brankovou čáru Opavy.

Na začátku třetího dějství přišlo vyrovnání z hole mladoboleslavských hráčů. Nadvakrát se důrazně prosadil přes ležícího Trenčana Lenc. Opavští junioři ale na vyrovnání odpověděli nejlépe jak mohli. V přesilové hře se bekhendovou střelou z levé strany prosadil Pešut. Několik okamžiků nato zvyšoval na 5:3 Vítek, který nádherně vykoupal Mahdala v hostující svatyni.

Mladá Boleslav pak hrála dlouhou dvojnásobnou přesilovku, Trenčan však na černou hmotu působil jako magnet a všechny pokusy hostujících hráčů o skórování pochytal. Od té doby bylo téměř jisté, že Slezan o vítězství již nepřijde, ale aby toho nebylo málo, tak Mladé Boleslavi přibalil na cestu ještě jeden gólový dáreček. Přesně šest sekund před koncem vsítil šestý gól Opavy Baďura, jenž neměl problém z mezikruží trefit poloprázdnou branku hostů. Domácí Slezan tak vyhrál 6:3 a bere všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Další vítězství nad silným soupeřem, ze kterého jsme měli obavy, protože včera porazili Vítkovice. Navíc jsme přišli o Verliče, a tak jsme byli oslabení. Tým ale podal super, kolektivni výkon, i když tam chyby stále jsou, jelikož jsme dvakrát inkasovali v oslabení, což by se stávat nemělo. Jde vidět, že klukům roste sebevědomí, takže i za stavu 3:3 dokázali vítězství urvat na svou stranu. Chtěl bych za dnešní výkon poděkovat všem hráčům a hlavně Trenčanovi, který nás dnes opět podržel.

Tomáš Potěšil (trenér BK Mladá Boleslav):

Řekl bych, že rozhodl začátek utkání, ve kterém jsme snad z prvních tří, čtyř šancí Opavy třikrát dostali branku. Tam se projevila naše laxnost a nedisciplinovanost. Myslím si, ale že po herní stránce jsme byli lepší, ale neproměňovali jsme šance. Chyběli nám zranění hráči, bylo nás málo, ale kluci do toho dali všechno a vyrovnali, a za tohle jim musím poděkovat a smeknout před nimi. Škoda gólu soupeře na 4:3, který nás definitivně položil a utkání zlomil, takže naše veškerá snaha a dřina přišla vlastně vniveč.


Aktuálně na webu