Generálka Opavě nevyšla, Slezan ve Valmezu dostal šest branek

• čtvrtek 09. září 2021

Poslední přípravné utkání před novou sezonou opavským hokejistům vůbec nevyšlo. Slezan se ve čtvrtek představil na ledě Valašského Meziříčí, kde chtěl odčinit domácí porážku z minulého týdne. Jenže Opavě se duel absolutně nepovedl a špatná byla z jejího pohledu především druhá třetina, ve které čtyřikrát inkasovala. Nakonec domácí Bobři zvítězili 6:1.

příp., čtvrtek 9. 9. 2021

6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 25. Apolenář (Kamas, Křivohlávek), 25. Kozubík (Báchor), 33. Goiš (Janota, Báchor), 35. Vosátko (Vávra, Janota), 45. Apolenář (Křivohlávek, Finsterle), 59. Vávra (Goiš, Podešva) – 41. Damašek (Šindelář)

Sachr (41. Slovák) – Janota, Báchor (A), Ďurkáč, Mošnička, Sviták, Kamas – Vosátko, Vávra, Goiš, Finsterle, Křivohlávek, Apolenář, Urbanec, F. Weintritt, Kozubík, Kuchařík (C), Vavřík, Stodůlka, Podešva.

Baldík (Piták) – Šindelář (C), Kunc, Zapletal, Prokop, Věntus, Ficek, Thiel – Damašek, Beránek, Malina, Vojtovič, Krupa, Štindl, Wolf, Kadula, Vašenka, Peterka, Římský.

Slezan se v generálce představil s Janem Baldikem v brance. Opavskému golmanovi vyšla první třetina na jedničku, ani jednou v ní totiž neinkasoval a své spoluhráče podržel i v oslabení. Dokonce dvojnásobnou a dvouminutovou početní výhodu měli na přelomu první a druhé třetiny Opavští, nekapituloval ovšem ani Sachr v domácí brance.

Po změně stran už branky přišly, bohužel ale puky končily v síti Opavy. Do vedení poslal Bobry Apolenář a než se vůbec červenobílí stačili vzpamatovat, inkasovali za pouhých dvanáct sekund podruhé z hole Kozubíka. Třetí branku Opava inkasovala v čase 32:21, když využil přesilovku zkušený Goiš. Poté se ještě prosadil Vosátko a bylo to už 4:0. Opavským se prostřední část hry absolutně nepovedla.

V poslední dvacetiminutovce se ještě s výsledkem Slezané snažili něco udělat a už v čase 40:08 se o snížení postaral útočník Damašek. Jenže čtvrteční zápas zkrátka patřil Valašskému Meziříčí. Bobři v poslední třetině přidali ještě dva zásahy, nejprve se trefil Apolenář a chvíli před koncem uzavřel skóre na 6:1 Vávra. Slezanu tak generálka před úvodním duelem s brněnskou Kometou pořádně zhořkla.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Dvě třetiny byly vyrovnané, ve druhé třetině nám ale bohužel domácí ujeli. My jsme měli pět šancí, oni měli pět šancí, ale Valmez dával branky a my ne. Myslím si, že jsme i přes výsledek dneska hráli dobře, ale bohužel neproměňujeme šance, i když jsme je měli. Výsledek úplně neodpovídá tomu, co jsme hráli, nemyslím si, že bychom hráli tak špatně. Máme ale mladé mužstvo a nějak to musíme prorvat. Dneska nám chyběl Wolf a Rousek je nemocný, takže se nám rozpadla první pětka. Doufám, že se dáme dohromady a začne nám to tam padat."