Gólové hody v Opavě, Slezan zničil Nový Jičín 12:2!

• čtvrtek 23. srpna 2012

První domácí přípravný zápas zvládla Opava na jedničku. Soupeře z Nového Jičínu domácí totálně přejeli a zvítězili vysoko 12:2. Základem byla dobře zvládnutá úvodní dvacetiminutovka, kterou domácí získali rozdílem pěti branek. Slezan byl lepší prakticky ve všech herních situacích a střílel branky jak při hře pět proti pěti, tak i v přesilovkách či dokonce v oslabení. Další utkání čeká na Slezan hrající v nových dresech v úterý, kdy na opavský zimní stadion přijede Frýdek-Místek.

přát., čtvrtek 23. 8. 2012

12:2 (5:0, 3:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 4. Kukol (Měch), 7. Baďura (Vrábel), 14. Wolf (Mosler, Chalupa), 17. Tichý (Měch, Kukol), 20. Pavelek, 32. Vítek (Pavelek), 36. Mlýnek (Měch, Tichý), 37. Chalupa (Wolf), 42. Baďura (Galvas), 44. Herman, 51. Vlašánek (Wolf), 57. Černý (Mlýnek, Měch) - 37. Štěpjak (Pelikán), 41. Kabeláč. Vyloučení: 9:8. Využití: 4:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 200. Průběh utkání: 8:0, 8:2, 12:2.

Šafránek - Vrábel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Bednárek, Mosler - Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa

Kozák (od 36. Gebauer) - Chvostek, Vašut, Hruška, Gulda, Pelikán, Fišera, Kabeláč, Martiník, Macháček, Brynecký, Tomášek, Skaloš, Uhlár, Martinčík, Štěpjak, Skyba, Hamrozi

Slezan se za vysokým vítězstvím vydal už od samého začátku. Na začátku 4. minuty si vzal kotouč na hůl Michal Kukol, který otevřel gólový účet zápasu. O tři minuty později napodobil opavského beka v přesilové hře Pavel Baďura a Opava vedla o dvě branky. Další využitá přesilovka se zrodila ve 14. minutě, to se mezi střelce zapsal Petr Wolf. Další trefa domácích přišla ve dvojnásobné početní výhodě. Trápení Nového Jičína, hrajícího ve třech hráčích, ukončil Josef Tichý. Krátce před přestávkou poté přidal pátý kousek do sítě soupeře Zdenek Pavelek, který využil hrubky novojičínské obrany a prosadil se dokonce ve vlastním oslabení!

Ve druhé dějství začali Opavané více faulovat a byli to právě oni, kdo se musel hned v několika případech bránit přesilovým hrám svého soupeře. Nový Jičín byl však v zakončení hodně jalový a proto se o slovo přihlásili opět domácí. Ve 33. minutě nahrál Pavelek zpoza brány na hůl Jakuba Vítka a ten zvyšoval již na propastných 6:0. Apetit Slezanů nebral konce. O tři minuty později přidal sedmý zásah domácích Michal Mlýnek, který tak vyhnal z brány gólmana Kozáka. Toho nahradil v novojičínském brankovišti Kamil Gebauer, čisté konto mu však vydrželo jen pár sekund. Hned z dalšího útoku se střelou mezi betony prosadil Petr Chalupa. Na konci 37. minuty o sobě dali vědět také hosté. Na trestnou lavici se poroučel Baďura a Martin Štěpjak využil přesilovou hru Jičína hned po šesti sekundách.

Slušná porce gólů čekala na dvě stovky opavských fanoušků také v poslední periodě. Tu první zaznamenali opět hosté, když se v oslabení trefil Přemysl Vašut. Odpověď domácích borců na sebe nenechala dlouho čekat. Už o minutu později přidal svou druhou branku v zápase Pavel Baďura. Jubilejní desátý gól vsítil ve 44. minutě Bohumil Herman a z tribun se ozývalo „deset, deset.“ Hokejisté Slezanu jsou však fajnšmekři a dobře vědí, že dvanáctka je lepší než desítka. Důkazem jsou toho další góly v podání Radka Vlašánka a Lukáše Černého. Suma sumárum – Opava rozdrtila Nový Jičín 12:2!

Karel Suchánek (HC Slezan Opava):
V první třetině jsme měli velkou převahu, kterou jsme dokázali proměnit i brankově a poté si myslím, že se utkání spíše jen dohrávalo. Já osobně jsem měl z toho utkání trochu obavy kvůli extrémního tepla, které panuje i v hale. Bál jsem se, že to nebude příliš kombinační hokej, proto jsme chtěli jít do zápasu spíše ze zabezpečené obrany, což se nám po většinu času dařilo. Z tempa jsme vypadli víceméně akorát ve druhé třetině, kde jsme vyrobili několik faulů a většinu času jsme se tak bránili přesilovkám.