Havířov vyhrál po nájezdech v Opavě

• pátek 19. prosince 2008
  • Daniel Bartonec

Dnešní zápas dorostenecké extraligy mezi domácím Slezanem a hostujícím Havířovem byl od začátku první třetiny velice vyrovnaný. O jediné branky v normální hrácí době se postarali pouze dva hráči. Za opavské se prosadil Patrik Novák a za Panthers srovnal Suchý. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný, proto se šlo prodlužovat. Ani v prodloužení se však o vítězi nerozhodlo. Na řady tak přišly samostatné nájezdy. V nich zajistil výhru hostům přesnou střelou mezi nohy domácího brankáře Ondřej Jurko.

32. kolo, pátek 19. 12. 2008

1:2sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. P. Novák (Roupec) - 31. Suchý (Miczek), rozhodující samostatný nájezd Jurko . Vyloučení: 8:5, navíc Dufek (OPA) 10 min OT za nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

Machovský (Novák J.) - Hájek, Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Opálek - Mikuda, Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák P., Jaroš, Kývala, Otipka, Máj, Stloukal, Beránek

Galanský (Němec) - Pilch, Bálint, Grigel, Deutsch, Jaroch, Lešiga, Bezuška P., Franek - Číp, Miczek, Čaja, Jurko, Fúzik, Procházka, Mráz, Mach, Suchý, Bezuška D., Kalus

Začátek první třetiny byl z obou stran velice vyrovnaný. Jediná situace, kolem niž bylo rušno, nastala ve čtvrté minutě. Číp se ocitl zcela sám před opuštěnou opavskou branku, ale nezacílil přesně. Hra byla i nadále vyrovnaná. Když však byla k vidění šance, měli ji na svědomí hostující Panthers. Machovský se ovšem předvedl ve výborném světle. Za svá záda nepustil ani střely v první části velice aktivního Miczky nebo od modré pálícího Lešigy. V první třetině se tedy diváci žádné branky nedočkali.

Úvod prostřední části měli v rukou domácí. Ti sice hráli v oslabení, ale i přesto si dokázali vytvořit šance. V té největší se ocitl Martin Dufek. Ke smůle opavských však trefil pouze beton připraveného Galanského. Slezan působil i v dalším průběhu lepším dojmem. Domácí se ocitli ve dvou stoprocentních šancích, které však postupně zahodili Opálek s Piskořem. Přesně v polovině zápasů se opavští ujali vedení. Po parádním sólu od modré se prosadil kapitán Patrik Novák. Panthers však ani ne za třicet sekund srovnali. Na 1:1 vyrovnával po přihrávce Miczky Suchý. I nadále se střídali šance na obou stranách, jenže oba gólmani chytali velice dobře, takže i po čtyřiceti minutách bylo skóre nerozhodné. Oproti první třetině však 1:1.

Ani poslední část nebyla jiná než ty před ní. Hra opět byla velice vyrovnaná, proto oba týmy bojovaly o každý kotouč. Šance však k vidění byly. Na domácí straně však výborně chytal Machovský a za hosty také chytal velice dobře Galanský. Obrovské příležitosti na domácí straně nevyužili Novák a Piskoř. Za hosty si na Machovském vylámali zuby postupně Procházka a Mráz. A když svou příležitost neproměnil dvě minuty před koncem havířovský Jaroch, šlo se prodlužovat.

V nastavené čase nechtěly udělat obě mužstva chybu, proto se téměř pořád hrálo ve středním pásmu. Výjimkou byl pokus hostujícího Miczky, jež v dobré pozici jen těsně minul Machovského pravou tyčku. Ani v prodloužení se tak o vítězi nerozhodlo, proto přišly na řadu samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil střelou mezi Machovského betony Ondřej Jurka a zajistil tak svému týmu dva body.