Hebar na všechno nestačil, Slezan prohrál s Olomoucí

• pondělí 20. září 2004
  • Michal Berg, Tomáš Kubánek

O p a v a - Přes dobrý úvod zápasu a nadějný herní projev v první třetině se Opava nedokázala vyvarovat hrubých chyb v obraně a podlehla Olomouci 2:3. Na obě branky Hebara dokázali Olomoučtí dvakrát odpovědět, vítězný gól pak vstřelil ve 35. minutě Smejkal. Opavská obrana ani brankář Šlupina nemohou mít po inkasovaných brankách klidné spaní, ale ani v útoku se hráči Slezanu nepředvedli, v největší šanci na vyrovnání selhal Adamčík, tváří v tvář Vojtkovi přestřelil. Ve středu jede Opava do Berouna, v sobotu doma přivítá Havířov.

5. kolo, pondělí 20. 9. 2004

2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

HC Olomouc

Branky: 2. Hebar (Zbořil, Harazim), 9. Hebar (R. Procházka) - 5. Šakarov (Hruška), 15. Ministr (Martinka), 35. Smejkal (Ditrich). Vyloučení: 4:6, navíc R. Procházka 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 350.

Šlupina - Kramný, Machálek, Bartoň, R. Procházka, Vnenk, Přibyla - Suchánek (36. T. Lhotský), Kašík, Rozum - Kříž, Boháč, Adamčík - Zbořil, Harazim, Hebar.

Vojtek - Šafařík, Vlček, Dostál, Světlík, Faltýnek, Klimeš, Hruška - Kašparů, Karný, Šakarov - Žajgla, Ministr, Komínek - Smejkal, Najdek, Ditrich - J. Hradecký, Kučera, Martinka.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Hebar, 2. Harazim, 3. T. Lhotský

Lahůdka zápasu: Domácím se podařilo skorovat nezvykle brzy. Už v 2. minutě předvedla perfektní souhru třetí útočná formace. Zbořil přihrál k levému mantinelu Harazimovi, který puk pohotově naservíroval do jízdy Hebarovi, a slovinský útočník prostřelil exopavského Vojtka.

Zajímavost zápasu: V první třetině se vhazovalo po levici Šlupiny. Na buly šel Harazim, ale tak dlouho otálel s postavením do vymezeného prostoru, že na něj rozhodčí nečekal a puk vhodil, z čehož se zrodila pohotová střela na domácího brankáře.

Co rozhodlo: Slezané vstoupili do utkání v aktivním svižném tempu, což vyústilo ve dvě branky. Jakmile však hosté srovnali na 2:2 a poté se ještě ujali vedení, zřekli se Opavští agresivního napadání a nedostávali se tak do tlaku. A když už v polovině třetí třetiny neproměnili ani čtyřminutovou přesilovku, z toho navíc po dvě minuty dvojnásobnou, bylo už všem jasné, že je zle.

Z premiérového pondělního zápasu neuběhlo ani sto vteřin a Opava šla do vedení - po krásné akci na jeden dotek prostřelil Vojtka Andrej Hebar. Za pár minut ale již bylo vyrovnáno, z levého křídla napřáhl Šakarov a přestože Šlupina střelu dobře viděl, prošel mu puk přes lapačku do branky. Opavské inkasvaný gól nezlomil a dál se vrhali do útoku a byl to opět Hebar, který si v přesilovce obhodil hostujícího obránce a přidal druhou trefu zápasu.

Tak rychlý úvod hosty zaskočil, ale zmatky v opavské obraně jim nabídly šance na vyrovnání jako na podnose. Po jednom ze soubojů se v rohu zapomněl Procházka a Ministrova střela zapadla s Boháčovým přispěním za Šlupinova záda.

Ve druhé třetině útočná snaha Opavských beze stopy vymizela. S výjimkou tří pokusů o brejk střídajícího Lhotského se Opava v podstatě nedostala před Vojtka, naopak hosté si stále častěji hledali místo před opavskou brankou. Nejblíže gólu byl Karný, po jeho ráně se puk otřel o tyč.

Třetí část nabídla na jedné straně o udržení výsledku a hru na brejky, u domácích pak místy křečovitou snahu o vyrovnání. V 47. minutě byli vyloučeni najednou Hradecký a Šakarov, ten dokonce na čtyři minuty, ale Opava se ve dvojnásobné přesilovce nedokázala dostat do pořádné šance, Rozum v těsné blízkosti nedokázal zvednout puk a Přibylovu ránu zastavil vlastní čelistí Klimeš.

Opavě se srovnat nepodařilo, naopak mohla inkasovat, navrátilec z trestné lavice Šakarov ale trefil ze dvou kroků opět jen tyč. Největší šanci Slezanu na vyrovnání doslova zazdil Dušan Adamčík, od modré čáry se řítil na Vojtka, ale puk poslal nad jeho branku.

Když pak nevyšla Opavským ani hra bez brankáře, odvezli si hosté ze Slezska kompletní sadu bodů.

Karel Suchánek: V první polovině utkání jsme si dokázali vytvořit spoustu šancí, které jsme však nedokázali využít. Když jsme pak prohrávali, šlo už spíše o vůli, neměli jsme sílu a nedostali se do tlaku.