Hodonín si body ponechal doma, Opava s Drtiči padla rozdílem tří gólů

Zápas4.2.2017 | Soňa Molatová | FOTO: Adam Krátký
Ze sobotního utkání s Hodonínem vyšla Opava bodově naprázdno. V jednu chvíli dokonce ztrácela na soupeře celých pět branek, gólové manko pak do samotného závěru utkání ještě stihla alespoň stáhnout na rozdíl tří gólů, na čemž měli dvoubodový podíl Tomáš Polok s Davidem Galvasem.
39.kolo, sobota 4.2.2017
6:3(3:1, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Hložánek (Hajný), 15. Kuba (Matula), 16. Hajný (Potechin), 24. Jurča (Vaněk, Vrána), 30. Miklík (Haloda M.), 34. Matula (Peš) – 14. Polok (Galvas), 38. Svoboda (Štindl, Sysala), 44. Selingr (Polok, Galvas). Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: 3:4, navíc Šindelář (OPA) 10 min OT . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: doplníme. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:3.
SHK Hodonín: Kotvan – Haloda M., Miklík, Kužílek, Polesný, Potechin, Pokorný, Loginovskij – Jurča, Vaněk, Vrána – Kuba, Peš, Matula – Hajný, Charvát, Hložánek – Černohous, Venclík
HC Slezan Opava: Wanecki (30. Urbisch) – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr – Kilnar, Chalupa, Vítek – Svoboda, Pavelek, Černý L., – Štindl, Rousek, Sysala – Herman

Komentář k zápasu

Do vedení šli nejprve domácí, když se Eriku Hložánkovi povedlo skórovat z dorážky. Slezané vzápětí odpověděli gólem Tomáše Poloka, na jehož střelu nedokázal Kotvan včas zareagovat. Poté následovaly dvě minuty zcela v režii Drtičů. Prve našel Matula volného Michala Kubu, kterého Wanecki nevychytal, následně se prosadil Jakub Hajný, jemuž naservíroval kotouč Michail Potechin před ležícího opavského gólmana a Hajný tak s doklepnutím puku do svatyně hostů neměl nejmenší problém. Jen krátce poté se Kotvanovi shromáždilo před bránou několik hráčů a nepřehledné situace se snažil ve prospěch Opavy využít Patrik Mosler, jehož střelu ale hodonínský brankář schoval do lapačky. Těsně před první pauzou se ještě pokoušel překonat Waneckého domácí útočník Daniel Vaněk, ale na strážce slezské svatyně se mu vyzrát nepodařilo.

V rozkladu soupeře Hodonínští pokračovali po přestávce. Opava se na chvíli usadila v pásmu Drtičů, ze kterého se s kotoučem vymámil Petr Jurča, který vsítil soupeři čtvrtou branku. Následně byli po krátké potyčce vyloučeni Peš s Wolfem, ale redukce počtu hráčů na ledě nesedla ani jednomu týmů. Slezané se pak v plném počtu dlouho neudrželi. Po vyloučení Tůmy zasadil Martin Miklík kotouč k tyči opavské kasy a Waneckého v bráně hostů vystřídal Jakub Urbisch. Ani čerstvá posila Opavských ale nedokázala aktivitu Drtičů zabrzdit. Přesně po čtyřech minutách Urbische střelou nad beton překonal Dominik Matula a hodonínská střídačka se mohla radovat z velice slušného náskoku. O snížení se poté postaral Lukáš Svoboda, jehož střelu do horního rohu domácí kasy Kotvan nevychytal.

Krátce po druhé pauze se Opavským povedla kombinace dva na jednoho, po které bezchybně zakončil Pavel Selingr, jenž svým gólem snížil na 3:6 pro hosty. Slezané navíc před koncem základní hrací doby museli čelit vlastnímu oslabení po vyloučení Jiřího Šindeláře, čehož ale Drtiči ke vstřelení další branky nevyužili. Před samotným závěrem se pak sice ještě hosté pokoušeli usadit v pásmu Hodonína, tlak jim ale žádný další gól nepřinesl a tři body tak zůstávají v Hodoníně.


Aktuálně na webu