Hokejisté Slezanu dobyli Uherské Hradiště

• sobota 18. září 2010
  • Jan Šimek

Hráči Opavy zavítali do Uherského Hradiště, kde se střetli s tamním nováčkem druhé ligy. Ačkoliv svěřenci Karla Suchánka od 24. minuty prohrávali, dokázali vývoj utkání otočit ve svůj prospěch, a to hlavně díky dvěma brankám Měcha. Gólovou tečku za utkáním udělal Suchánek a opavské mužstvo tak z jihu Moravy veze důležité tři body, které tým určitě psychicky povzbudí do dalších bojů.

4. kolo, sobota 18. 9. 2010

HC Uherské Hradiště

1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 24. Kotačka - 29. Měch, 43. Měch (Grofek), 50. Suchánek (Pavelek). Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 500. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Oharek - Stašek, Heča, Krystýnek, Pšeja, Šimek, Matula, Šudoma - Piluša, Sakrajda, Andrýsek - Nesrsta, Klabačka, Mikeš - Kundera, Karpíšek, Schuster - Kotačka, Novák, Pochylý - Červenka.

Iláš - Tichý, Kukol, Bednárek, Tůma, Vrábel, Schreier - Grofek, Měch, Kocián - Pavelek, Mlýnek, Suchánek - Černý, Chalupa, Herman - Polok.

Nebýt hrstky opavských fanoušků, byla by atmosféra na zimním stadionu v Uherském Hradišti vpravdě kostelní - i když tam se také aspoň zpívá. Ticho z ochozů se promítlo i do úrovně hry v první třetině - žádný z týmů si nevypracoval výraznější šanci a brankáři tak byly téměř bez práce.

To druhá část už přinesla zajímavější podívanou. Do vedení šli v 24. minutě domácí. Novákovu střelu vyrazil Iláš jen před sebe a šťastnou dorážkou se po závaru prosadil Kotačka.

Štěstí měl při své vyrovnávací brance i opavský Tomáš Měch. Při vlastním oslabení forčekoval tak důrazně, až mu domácí kapitán Andrýsek přenechal puk přímo na hůl a Měch jej nekompromisně napálil do domácí branky.

Vě druhé části měli domácí hned čtyřikrát výhodu přesilové hry, ale brankově se v nich neprosadili. Nejnadějnější byl pokus Pšeji, který trefil tyč Ilášovy branky. Když pak v závěru druhé části ubránila opavská trojice 95 vteřin trvající dvojnásobé oslabení, vzali do rukou otěže zápasu borci z Opavy.

Povedl se jim totiž vstup do třetí části hry. Tomáš Grofek zatáhl puk po pravém křídle, předložil jej Měchovi a ten svým druhým gólem poslal Opavu do vedení. Domácí museli otevřít hru a to byla voda na mlýn opavským protiútokům. V dobré šanci se zjevili Herman, Chalupa i Mlýnek, ujal se ale až únik dvojice Pavelek - Suchánek, kdy druhý jmenovaný využil odraženého puku a zvýšil tvrdou střelou na 3:1.

Domácí se pak snažili s výsledkem něco udělat, ale s výjimkou několika šanci kolem 55. minuty se jim už do výraznějších příležitostí dostat nepodařilo. Hráči Slezanu přestáli i závěrečnou power-play a mohli slavit zasloužné vítězství.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Před utkáním jsem hráčům kladl na srdce, že důležitá dnes nebude předvedená hra, ale počet bodů, které získáme. Chtěl jsem abychom krásně jako proti Havířovu a Šumperku a prohráli, ale na výsledek. Taktéž jsem se obával, abychom Uherské Hradiště nepodcenili, ale to se naštěstí nestalo. Ve druhé třetině nás zabrzdily přesilové hry domácích, které jsme ale přestáli. Ve třetí části utkání jsme pak byli mnohem lepší než soupeř a zaslouženě vyhráli. Toto vítězství pro nás bude určitě výraznou psychickou vzpruhou, protože tři porážky v řadě by byly nepříjemné.