I přes nadějný průběh junioři ve Znojmě nebodovali

Zápas16.10.2009 | Filip Lefenda
Trápení opavských juniorů nezná konce. Na první pohled silný tým okupuje pouze předposlední příčku tabulky. Hoře už je na tom pouze beznadějně poslední Poruba, která zatím nezískala ani bod. V 15. kole navíc na Opavu čekal soupeř z vrcholu tabulky v podobě druhého Znojma. Přestože Opava ve druhé třetině vedla na znojemském ledě 2:3, nedotáhla duel do vítězného konce a odváží si z města okurek prohru 5:3. Šanci na nápravu mají mladíci již zítra, kdy na opavském zimním stadionu hostí juniory Třince.
13.kolo, pátek 16.10.2009
5:3(2:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Bartoš, 14. Síkela (Jarůšek, Pospíšil), 38. Schneider (Piskoř), 41. Trojan (Bartoš, Lattner), 51. Trojan (Opalek, Bartoš)- 9. Džemla (Žídek, Mlýnek), 18. Koschatzký (Vitek), 34. Džemla (Mlýnek, Herman). Rozhodčí: Skoupý - Klein, Mlčoch . Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 250. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3.
HC Znojemští Orli: Kacetl - Opalek, Pospíšil, Kusák, Pláněk, Stehlík, Lattner - Bartoš, Vysloužil, Fára, Piskoř, Horváth, Trojan, Schneider, Süsser, Síkela, Jarůšek
HC Slezan Opava: Machovský - Kysela, Rýpar, Vitásek, Mosler, Žídek, Dohnal - Herman, Novák, Vitek, Koschatzký, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Komentář k zápasu

Odehrálo se teprve osm sekund zápasu a hlavní sudí poslal na trestnou lavici opavského Džemlu. Skóre se však během těchto dvou minut neměnilo. To se podařilo až v sedmé minutě. Znojmo sice hrálo oslabení, ale David Bartoš se uvolnil od opavských beků, projel hřiště a vystřelil puk, který skončil za zády Machovského. O dvě minuty později bylo však již vyrovnáno, když vystřelil Žídek, jeho střela se odrazila a Patrik Džemla puk dorazil do branky. Domácí se nenechali zastrašit a ve čtrnácté minutě zásluhou Matěje Síkely šli opět do vedení. Ještě v závěru první třetiny se skóre změnilo. Adam Koschatzký totiž šťastným gólem vyrovnal.

Začátek druhé třetiny moc pohledný hokej nepřinesl. Ani jednomu týmu se nepodařilo dostat do nějaké větší šance. Znojmo si zahrálo dvě přesilovky, ale ani jedna z nich početní výhodu nepřipomínala, neboť se jim nevedlo usadit se v pásmu a hosté jim utíkali do brejků. Změna stavu přišla až ve třicáté čtvrté minutě, kdy využili přesilovku hosté a šli tak po střele Patrika Džemly poprvé v zápase do vedení. Domácí vyrovnali hned po čtyřech minutách. Peter Schneider vystřelil od modré čáry a puk doskákal zajímavým způsobem až za brankovou čáru hostů.

Do třetí třetiny vstupovaly tedy týmy s vyrovnaným stavem, ale neuplynula ani minuta a Trojan s Bartošem se dostali do přečíslení. Jan Trojan se spoléhal jen sám na sebe a to se mu také vyplatilo, neboť jeho střela z ostrého úhlu překonala Machovského. Jan Trojan se nechal slyšet i podruhé, když mu devět minut před závěrečnou sirénou přihrál na modrou čáru Opalek a on jednoduchou střelou poslal svůj tým do dvoubrankového náskoku. V závěru byli aktivnější hosté, ale žádná jejich šance nepomohla k vyrovnání. Znojemští junioři si vítězství již pohlídali a do tabulky si připsali tři důležité body. Slezan ze Znojma odjel s prázdnou.


Aktuálně na webu