JUN: Opava prohrála v Přerově

• neděle 03. března 2013
  • Filip Lefenda, Karel Petr

Junioři Slezanu zajížděli s blížícím se koncem soutěže na led třetího Přerova, který byl v tomto utkání papírovým favoritem. A tyto předpoklady Zubři nakonec naplnili. Domácí si postupně vypracovali tříbrankový náskok, který korigoval na konci druhé dvacetiminutovky Cios. Třetí dějství už ale gólovou trefu nepřineslo a duel tak skončil vítězstvím Přerova v poměru 3:1.

35. kolo, neděle 3. 3. 2013

HC ZUBR Přerov

3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Adámek (Rajnoch, Spěvák), 16. Řezáč, 36. Chovanec (Fibrich) - 39. Cios (Lichý). Rozhodčí: Fiedler - Švarc, Velinský. Vyloučení: 12:9. Využití: 2:1. Diváci: 94. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Dohnal - Vávra, Andrýsek, Tomiga, Šťastný, Adámek, Mašíček, Klusal - Loupal, Šnirc, Hradil - Čelko, Bauer, Kebza - Spěvák, Řezáč, Rajnoch - Chovanec, Gazda, Fibrich

Kober - Bendík, Volf, Trčka, Vaněk, Březina, Havlíček, Cios, Rohovský, Vrabel, Chvěja, Otipka, Lichý, Juran, Štindl

Hra se sice v průběhu první třetiny víceméně přelévala ze strany na stranu, více vyložených šancí si však zvláště během prvních deseti minut vytvořili Zubři. Například ve 4. minutě vystřelil z prostoru mezi kruhy nekrytý Fibrich, brankáři Koberovi ale pomohlo břevno jeho svatyně. Přibližně o minutu později byl zcela sám těsně před brankou hostů Kebza, jeho střelu z první ale hostující gólman Kober zlikvidoval a puk přikryl. Pomohlo teprve vyloučení hostů v 8. minutě. Asi po 90 sekundách přihrál Rajnoch Adámkovi k pravé tyči a jeho střela z první rozvlnila síť na 1:0. Jen o několik sekund později si na druhé straně vytvořil sólový nájezd Vaněk, přerovský gólman Dohnal jej však zneškodnil. Naopak v 16. minutě vypálil z kruhu Řezáč a namířil přesně k pravé tyči Koberovy svatyně - 2:0. Za tohoto stavu skončila úvodní třetina.

Druhou třetinu začali lépe hosté. Třebaže hned po půl minutě odešel jejich hráč Lichý na trestnou lavici, byli to oni, kdo měl více šancí. Během tohoto oslabení si vytvořili hosté několik šancí. Především sólový nájezd, který si ve 22. minutě vytvořil opět hostující Vaněk, volal po gólu, ale i tentokrát byl úspěšnější přerovský gólman. Ve druhé polovině 2. třetiny už měli více ze hry opět Zubři. Ve 36. minutě se ocitl při vlastním oslabení zcela sám před brankou hostů Rajnoch a měl čas si i chvíli počkat na reakci gólmana. Ten se ocitl na zemi a měl velkou část branky odkrytou. Rajnoch sice namířil dobře, puk už směřoval do odkryté branky, přesto ještě Kober dokázal zvednout lapačku a puk zachytit. O 50 sekund později se prakticky na stejném místě ocitl přerovský Chovanec a tentokrát vypálil na branku volejem. Na tuto střelu už Kober nestačil reagovat a Zubři vedli 3:0. V závěru druhé třetiny se však museli bránit ve třech proti pěti a hosté tuto přesilovku dokázali využít zásluhou přesné střely Ciose z prostoru mezi kruhy těsně pod břevno - 3:1.

Poslední třetinu ještě zahájili hosté náporem a hned po 50 sekundách dokázali přečíslit Zubry při akci 2 na 1. Zakončujícímu Březinovi ale sjel puk v prostoru mezi kruhy z hole a tak ani nevystřelil. V 47. minutě si udělal osamocený "výlet" k hostující brance Řezáč, ale mířil těsně vedle. V 52. minutě mohl definitivně rozhodnout Gazda, jeho střela se však odrazila od pravé tyče Koberovy klece. O minutu později se ocitl před Koberem Šnirc, ale namířil jen do brankáře. Závěr utkání byl velmi ostrý. Asi 4 minuty před koncem si to mezi sebou "rozdali" přerovský Fibrich s opavským Vrábelem, asi v půli 57. minuty si totéž zopakovali domácí Andrýsek s hostujícím Vaňkem. Hlavní rozhodčí všechny 4 hráče potrestal vyloučením na 4 minuty. V poslední minutě se ještě Opava pokusila o power play, ale už neuspěla. Zápas skončil tudíž vítězstvím Zubrů 3:1, což celkem odpovídalo průběhu zápasu.