Jasná dominance, ale napínavý zápas. Slezan vyhrál s Velkým Meziříčím

• sobota 24. září 2022

Hotovo mohlo být dřív, ale povedlo se. Opavští hokejisté na úvod nové druholigové sezony přetlačili Velké Meziříčí v poměru 3:1. O výhře přitom mohli rozhodnout už v průběhu druhé periody, ve které měli k dispozici hned šest početních výhod. Naštěstí ale i přes neproměněné šance Slezan hru kontroloval a zápas dovedl ke třem bodům. Ve středu jedou Opavští do Kopřivnice, kde bude Slezan chtít povedený start potvrdit.

1. kolo, sobota 24. 9. 2022

3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

HHK Velké Meziříčí

Branky a nahrávky: 15. Vašenka (Beránek, Kocián), 23. Káňa (Šindelář, Wolf), 39. Beránek (Wolf, Vašenka) – 23. Maštera (Doležal, Burian). Vyloučení: 4:10. Využití: 0:0. Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín. Diváci: 259.

Piták (Sotlar) – Thiel, Zapletal, Věntus, Šindelář (C), Zelenka, Štěpánek, Kocián, Fědor – Kadula, Wolf (A), Vojtovič, Beránek, Štindl, Buršík, Rousek, Káňa (A), Římský, Vojkůvka, Vašenka, Horný. Trenér: Aleš Tomášek.

Krejčí (Juda) – Sedláček, Buchal, Trnka, Ambrož (C), Koželuh, Báňa – Strnad, Oščádal, Nesvadba, Vedral, Juráň, Broža, Maštera, Burian, Křenek, Dupljaku, Doležal, Malec. Trenér: Jozef Zavadil.

Úvod zápasu nabídl početní výhodu Slezanu, ta však měla jepičí život, jelikož se brzy Opavští také dopustili faulu. První vážnější příležitost si na své konto připsali hosté, Burian jel po zaváhání domácí obrany ze strany sám, své spoluhráče ale podržel dobrým zákrokem ramenem Dominik Piták. Následující minuty už spíše patřily červenobílým. Ti měli dvě obrovské šance k otevření skóre v sedmé minutě, Wolf ale nedokázal usměrnit kotouč do odkryté klece Velmezu a o chvíli později neuspěl ani Káňa, který ze skvělé pozice vysoko přestřelil. Slezan se nakonec přeci jen dočkal. V 15. minutě přišla pohledná kombinace na trase Martin Kocián – Adam Beránek - Jan Vašenka, přičemž poslední jmenovaný zakončoval mimo Krejčího dosah přízemní ranou z mezikruží – 1:0.

Prostřední část opavským fanouškům servírovala poměrně bizarní podívanou. Nejprve hosté vyrovnali, když vyrovnali v rohu útočné třetiny kotouč a před branku jej naservírovali přesně mířícímu Vojtěchu Mašterovi - 1:1. Radost Horáků trvala jenom chvíli, už o dvacet sekund totiž Opavě vedení vrátil ranou z první Tomáš Káňa. Následovalo šest vyloučení Velkého Meziříčí, které Slezan nedokázal potrestat, mimo jiné byla k vidění i přesilovka pět na tři.

Domácí se naštěstí dočkali. Petr Wolf sice ještě ve 34. minutě svou dělovkou po zisku kotouče na modré orazítkoval tyč, o pět minut později však udeřilo z hole Adama Beránka. Ten se jako poslední kotouče dotkl v poměrně nepřehledné situaci před brankou borců z Vysočiny. Do kabin se tak šlo za stavu 3:1.

V poslední části hry Slezan hru spíše kontroloval, i když několik nepříjemností musel řešit i Piták. Tu největší zažehnal v minutě 48., když nadvakrát zlikvidoval příležitosti Maštery. Pak mohla Opava dát na 4:1, jenže Vojtovič tečoval ránu Beránka těsně vedle. V závěru ještě měl velkou šanci po špatné rozehrávce Krejčího Štindl, skóre už se však neměnilo. Opava si tak na úvod sezony připsala tři body.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "První zápas, bylo to z naší strany trošku nervózní, sami jsme nevěděli, jak nám určité věci budou fungovat. Měli jsme fůru přesilovek, tím jsme je trošku posadili na koně, kdybychom dali nějaké branky, mohlo být hotovo dřív. To mě trochu mrzí, ale jsme na začátku sezony a přesilovky ještě nejsou úplně vypilované. Celý zápas kvůli tomu byl takový nervózní. Za třetí třetinu ale kluky musím pochválit, Velmez jsme do ničeho nepustili a tři body zůstaly doma."