Je to špatné, Slezan nestačil na Břeclav a v sérii prohrává 0:1

• úterý 10. března 2009
  • Daniel Bartonec, Martin Kubánek

V první zápase předkola play off se Slezan představil na vlastním ledě proti celku Břeclavi. Od začátku bylo utkání velice vyrovnané. Šance však k vidění byly. V polovině utkání Slezan sice vedl 2:1, ale tento náskok promrhal a nakonec odešel po šedesáti minutách poražen v poměru 2:3. Za domácí se prosadili Kukol a Suchánek, jenže jejich branky na výhru nestačily. O naději budou naši hokejisté bojovat tento čtvrtek na ledě Břeclavi. Pokud i zde prohrají, sezóna pro ně skončí. Držeme proto palce, že tomu tak nebude a znovu se sejdeme na opavském zimáku již tuto sobotu, kdy by se hrát rozhodující zápas.

PřK, úterý 10. 3. 2009

2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

HC Břeclav

Branky a nahrávky: 21. Kukol (Měch), 34. Suchánek (Tichý, Rehuš) - 10. Karný (Prachař), 36. Prachař, 51. Barák (Hrůza, Čikl) . Vyloučení: 9:12. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 350. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Iláš - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Vitásek - Grofek, Měch, Černý - Kolařík (21. Kovalovský), Chalupa, Kocián - Suchánek, Polok (21. Rehuš), Szturc.

Žurek - Strýček, Pazdera, Strapko, Macháček, Laga, Novák, Koš - Hrůza, Barák, Čikl - Karný, Nohel, Prachař - Balát, Mišura, Vaněček – Lechner

Utkání nabídlo lepší podívanou než předchozí nedělní duel. Po počátečním oťukávání měl první šanci hostující Čikl, který se objevil sám před Ilášem. Opavský gólman ale jeho úmysl vystihl. O chvíli později se však již skóre měnilo. V 10. minutě zahrávali hosté přesilovou hru, kterou využil Karný střelou nad beton brankáře. Domácí byli jako opaření a jen přihlíželi dalším útočným choutkám Břeclavi. V 15. minutě spálil Karný dobrou příležitost a pak Iláš musel vytasit jeden z bravurních zákroků proti dorážce Baráka. Skóre se už nezměnilo.

Naopak úvod druhé části vyzněl lépe pro domácí. Měch nahrál na modrou Kukolovi a ten provětral břeclavskou svatyni. Vzápětí mohl přidat branku Kocián a dostat tak svůj tým do vedení, jenže svůj bekhend nedotáhl do konce. Další z tutovek měl na holi Grofek, ale ani on neprolomil smůlu. Tu Slezan protrhl až ve 34. minutě ve vlastním oslabení. Kapitán Suchánek zužitkoval přihrávku od Tichého a sám tváří v tvář nedal Žurkovi šanci. Radost domácích netrvala dlouho. O dvě minuty později fauloval Kukol ujíždějícího hráče Břeclavi a bylo nařízeno trestné střílení. To bezpečně proměnil Prachař. Začínalo se tedy znovu.

Vše měla rozhodnout třetí třetina a také se tak stalo. Obě mužstva si byla vědoma důležitosti utkání a podle toho se také hrálo. O zajímavé momenty nebyla nouze. Krátce po zahájení měl Žurek plné ruce práce před svojí bránou při dorážkách domácích. Ale obstál. Na druhé straně se zase Karný nepřekvapil Iláše. Rozuzlení prvního zápasu předkola play-off přinesla 51. minuta. Domácí obránci neuhlídali Baráka a ten bekhendovou střelou přidal třetí branku hostů. O chvíli později mohlo být rozhodnuto, ale Prachař sám z nájezdu neuspěl. Domácí znervózněli a ne a ne vyrovnat. Skóre zůstalo nakonec 3:2 pro hosty, kteří opět ukázali, že na Opavu se jim prostě daří.

Pavel Stloukal (Břeclav): Dneska to bylo vydařené utkání, které mělo velmi dobrou úroveň, hrál se rychlý hokej. Hrálo se tvrdě, důrazně, tak jak se má hokej hrát. Vyhráli jsme snad zaslouženě, i když štěstíčko bylo samozřejmě na naší straně. Domácí jsme převýšili hlavně v důrazu, nasazení a měli jsme víc vyložených šancí. Řekl bych, že Opava z nás má už takový zdravý respekt, protože jsme s nimi třikrát vyhráli tady, teď počtvrté. Myslím si, že máme na to, abychom to dotáhli do vítězného konce.

Karel Suchánek (Opava): Jsme v psychicky težké situaci, celou sezónu jsme hráli a dnes jsme dostali ránu, ale série ještě nekončí. Chybělo nám trochu štestí, které se víc přiklonilo k Břeclavi. První třetina byla z naší strany nervózní, nešly nám přihrávky, ale od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, vynutili jsme si tlak, ale chyběl nám důraz v koncovce. Měli jsme převahu, ale zkušení hosté dokázali svoje šance využít, Bohužel jsme udělali hrubé osobní chyby, po kterých padly góly Břeclavi. Je to play-off a v něm je každá chyba o to výraznější. Do čtvrtečného zápasu dáme všechno.