Jestřábi byli nad naše síly

• středa 02. listopadu 2011
  • Filip Lefenda, Pavel Staněk

Slezan se vrací z Prostějova s prázdnou. Naši hokejisté se sice dostali zásluhou Lukáše Černého rychle do vedení, ale domácí Jestřábi dokázali utkání okamžitě otočit a poté si již hlídali postupně rostoucí náskok. Kromě Černého se mezi střelce zapsal také obránce Michal Kukol. Navzdory prohře zůstávají opavští hráči na druhé příčce. V dalším kole se Slezanu postaví do cesty vedoucí Havířov. Určit tak šlágr víkendu nebude příliš těžké.

16. kolo, středa 2. 11. 2011

HK Jestřábi Prostějov

5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Černý (Šebek D., Ševčík), 6. Stejskal (Duba), 26. Stejskal (Duba), 44. Smejkal (Osina), 56. Stejskal (Peštuka) - 2. Černý (Měch), 34. Kukol (Černý). Vyloučení: 9:13. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Musil - Kumstát, Halouska, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Doseděl, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek P., Šebek D., Stráněl, Zachar

Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrabel, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík, Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa, Mlýnek

Poslední ze série čtyř domácích zápasů na ledě Prostějova patřil souboji s Opavou. Utkání začalo velmi zostra – v 3. minutě se ihned radovali hosté - Lukáš Černý se dostal do samostatného úniku a střelou pod vyrážečku překonal Musila, který si ještě ani nesáhnul na puk.

Po minutě následovalo vyloučení opavského Kysely. Následující přesilovou hru využili domácí ke srovnání skóre – Michal Černý si obkroužil branku a z prostoru kruhu vystřelil přesně do šibenice. Ještě v první dvacetiminutovce dokázali Jestřábi obrátit vývoj zápasu a dostali se do vedení 2:1, když Martin Stejskal zamířil přesně mezi Šafránkovy betony.

Následovala série vyloučení na obou stranách, avšak ani jeden z týmů se v přesilových hrách nedokázal prosadit. Poslední velká šance první třetiny byla na holi Petra Žajgly, který se protáhl kolem celé opavské obrany, ale hostujícího gólmana již překonat nedokázal.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí. Nejprve Černý spolu s Patrikem Šebkem neproměnili gólovou situaci dva na jednoho. Poté však v čase 25:11 přímo z buly nahrál prostějovský kapitán Lukáš Duba na dobře situovaného Martina Stejskala do mezikruží, který ránou z první trefil mezírku mezi Šafránkovy chrániče.

Opava se zmohla na snížení stavu. Po střele Lukáše Černého se puk odrazil k volnému Michalu Kukolovi, který z kruhu prostřelil Musila. Opava mohla v závěru druhé periody vyrovnat. Po chybě prostějovské obrany se před kapitánem Slezanu Tomášem Měchem zjevila prázdná branka, na poslední chvíli mu ale Ševčík rybičkou šanci zmařil a udržel vedení Prostějova 3:2 i po čtyřiceti minutách.

I v závěrečné třetině, stejně jako v celém utkání, se dosti vylučovalo. Tentokrát se jednalo o faul Bednárka, díky němuž zvýšili prostějovští v následné početní výhodě na 4:2 – puk se dostal na modrou k Jiřímu Osinovi, který byl rozhodnut vystřelit, v nápřahu avšak uviděl volného Filipa Smejkala před prázdnou bránou, a tak svoji přihrávku směřoval právě na něj, ten se již zblízka nemýlil.

Následovalo opět vyloučení, tentokrát na straně Prostějova. Toho chtěli hosté využít, a tak po krátké poradě v oddechovém čase vyměnili gólmana za šestého hráče v poli. Hra v šesti proti čtyřem se jim ale vůbec nedařila, čehož využili Jestřábi. Vítězství domácích potvrdil hattrickem Martin Stejskal. Tím zajistil Prostějovu tři body a opětovný postup na třetí příčku.

Petr Zachar (trenér Prostějova): V utkání jsme měli více šancí než soupeř, takže vítězství je asi zasloužené. Zápas ovšem ovlivnilo velké množství faulů hostů a i když jsme z přesilovek nedali góly, tak jsme díky nim měli převahu. Myslím si, že fauly, které byly odpískány se skutečně staly, rozhodčí ale pískal možná až příliš úzkoprse. V sestavě jsme udělali nějaké změny a když jsme vyhráli, tak byly asi ku prospěchu. Je také potřeba, aby kluci viděli, že je v týmu nějaká konkurence. Dnes jsme některým nevěřícím fanouškům ukázali, že dokážeme vyhrávat nejen se slabšímy týmy.

Michal Piskoř(trenér Opavy): Bylo to kvalitní utkání ve vysokém tempu. Prostějov byl v první třetině lepší, měl hodně přesilovek, čehož využil k vytvoření si náskoku. Ve druhé třetině jsme měli dobré šance ale my, bohužel jsme je nevyužili. Utkání pak rozhodl špatně vyhozený puk z naší třetiny, kdy Prostějov chyby využil ke vstřelení čtvrtého gólu. Zkusili jsme ještě hrát bez brankáře v šesti proti čtyřem, bohužel nevyšlo to, prohráli jsme a musím soupeři pogratulovat.