Junioři Slezanu podlehli Kladnu a záchrana v extralize je již jen teorií

• pondělí 28. února 2011
  • Jan Schneider

Dnešní porážkou se šance na záchranu opavského týmu v extralize juniorů přesunuly jen do oblasti teorie - na pozici, zaručující alespoň účast v baráži, ztrácí Opava 6 kol před koncem ligy již 17 bodů. Utkání s Kladnem ovlivnili přesilovky, díky jedné srovnával stav na 1:1 Koschatzký, ale hosté potom dali branku a opět zvýšili rozdíl skóre. V poslední třetině si výsledek pojistili gólem Doskočila, který zakončil ukázkovou akci, středočeši tak obrali Slezany o všechny body a s největší pravděpodobností je poslali o soutěž níže.

58., pondělí 28. 2. 2011

1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

HC KEB Kladno

Branky a nahrávky: 23. Koschatzký (Vítek, Spusta) - 13. Knotek (bez asistence), 27. Strnad (Knotek), 56. Doskočil (Tomáš, Gutwald). Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 130. Střely na branku: 21:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Trenčan - Kysela, Rypar, Spusta, Žídek, Lichý, Dohnal - Procházka, Mikuda, Pešut, Vítek, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler, Jelen

Ilašenko - Gutwald, David, Kužel, Dalecký, Tomáš, Mnatsyan - Strnad, Máša, Kolařík, Krpata, Doskočil, Bernat, Redlich, Knotek, Obr, Vyšín, Čurda

Domácí junioři vstoupili do zápasu poměrně dobře, kdy už v první minutě zakončoval střelou po zemi Džemla, ale hostující gólman jeho střelu viděl a tak s ní neměl problém. Opavané po další minuty dobře bruslili, ale vážnějších šancí si moc nevytvořili. Ve třetí minutě měli domácí hráči výhodu přesilové hry, ale tu nezahráli příliš dobře, a v podstatě neohrozili branku Ilašenka, protože všechny střely trefily buď hostující beky nebo šly vedle. V osmé minutě už se připomnělo i Kladno. Při přesilové hře hostující Doskočil objel bránu, zvedl hlavu a krásnou nahrávkou našel mezi kruhy Knotka, který střílel, ale trefil pouze domácího beka před bránou. O necelou minutu později to od modré zkoušel tvrdou ranou Gutwald, a ke štěstí domácích trefil jen levou tyč branky. O pár chvil později ujeli útočníci Verlič se Seidlerem, první jmenovaný nahrával zadovkou a druhý zakončoval, ale gólman Ilašenko vytáhl perfektní zákrok. Ve třinácté minutě hosté skórovali, krásnou střelou pod horní tyč se prosadil v oslabení Knotek. Tento gól domácí poněkud usadil a ti se nemohli dostat do útočného pásma a tak se hra odehrávala po většinu času ve středním pásmu. Tři minuty před koncem ještě bekhendovou střelou zahrozil hostující Redlich, ale ten také trefil jen tyč a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:1 pro hosty.

Další dějství začalo pěknou souhrou Vítka s Pešutem, první jmenovaný zatáhl puk a z boku kluziště přihrával na střed již zmiňovanému Pešutovi, který si kotouč ještě posunul a poté bekhendem vystřelil. Brankář hostí tuto střelu vyrazil koncem hole. O pár okamžiků později se již domácí borci radovali naplno. Ukázkovou přesilovkovou souhru načal Spusta, který našel na středu Vítka, ten jen usměrnil puk na volného , který byl nikým nekrytý a střelou o tyč srovnal skóre. Domácí si po tomto gólu vytvořili další šance, ale bohužel je neproměnili a tak se připomnělo Kladno, kdy po nenápadné akci z boku kluziště Knotek prostrčil kotouč Strnadovi, jenž střelou tahem poslal kotouč na beton Trenčana. Ve 28. minutě hráli domácí přesilovku, když po potyčce dostal 2 plus 2 minuty Kolařík a dvě minuty Verlič. Po skončení této přesilové hry však zahrozilo Kladno, když střelou z otočky pálil Knotek, který si šikovně odstavil beka. Konec třetiny se nesl v duchu nepřesností na obou stranách.

Do poslední třetiny vstoupili hráči Slezanu aktivně s cílem zvrátit nepříznivý výsledek. Z šancí jmenujme tu Seidlerovu, který projel střední pásmo a hned v úvodu protáhl brankáře Ilašenka. O několik minut poté měli výhodu přesilové hry právě domácí. Ale až na dvě vyjímky se v podstatě nedostali k ohrožení brány soupeře. Ve 46. minutě hezky zakombinovali Džemla se Saidlerem, ten dostal puk do dobré pozice, ale střelou tahem trefil jen do nohy obránce. Kladno ale nehrálo špatně a snažilo se pojistit si vedení, výsledkem byl tlak, ze kterého pramenily chyby a vyloučení domácích. Ve 48. minutě šel na trestnou lavici kapitán domácích. Kladno si v této přesilovce vytvořilo jednu vážnější šanci, když špatné vyhození Baďury zachytil Knotek, který objel chumel hráčů a vystřelil jen těsně vedle. Následovala další série vyloučení na obou stranách, takže bylo více prostoru na ledě, toho využili Kladenští a vytvářeli si tlak, domácím jakoby docházeli síly. Jen o pár chvil později Kladno pojistilo svůj náskok. Krásnou stahovačkou zesměšnil Tomáš domácího obránce, předložil puk Doskočilovi, který neměl problém trefit prázdnou bránu. Po tomto gólu se hosté uklidnili, Opavané se snažili vstřelit kontaktní branku, ale už to byla z jejich strany spíše křeč, a tak si Kladno odváží z Opavy důležité vítězství.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava): Dnešní utkání až tak důležité nebylo, protože v podstatě Kladno mělo čtrnáctibodový náskok, a bylo skutečně jen teoreticky možné Kladno předběhnout, ale pravdou je, že hráči se k tomu postavili jako k přátelskému utkání, a úroveň utkání z obou stran odpovídala postavení mužstev v tabulce. Kladno přece jen projevilo více snahy a bojovnosti a trošku i toho hokejového umění a tím pádem zaslouženě vyhráli.

Otakar Vejvoda (trenér HC KEB Kladno): Myslím si, že dnes to bylo naprosto vyrovnané utkání, tady ten rozdíl ve výkonnosti obou týmů není takřka žádný. Druhá třetina byla hodně zajímavá, protože domácí přidali, my jsme se štěstím dali ten gól na 2:1 a pak jsme si to uhlídali. Dnešní zápas rozhodlo proměňování šancí.