Junioři ani potřetí za sebou nevyhráli

Zápas22.11.2005 | Jaroslav Šindelář, Jan Blažek
O p a v a - Zdá se, že reprezentační přestávka pro opavské juniory nebyla přínosem, jelikož Slezané potřetí v řadě nevyhráli. Po prohře na Kladně a utrápeném domácím výkonu s Litvínovem zavítali do Karlových Varů a ani zde jim pšenka nekvetla. Jediný zásah Jana Jurdiče sice přinesl Opavanům naději na zvrat utkání, ale na víc už se nezmohli a soupeři podlehli. Bilanci si mohou napravit už ve čtvrtek, když na domácím ledě přivítají juniory HC Keramika Plzeň.
23.kolo, pondělí 21.11.2005
4:1(2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 1. Bušta (Hamerle), 18. Štourač (Bušta), 44. Kuběna (Satora, Gasparik), 57. Sedláček (Bauer Jan,Šnajdr) - 26. Jurdič (Kocián, Huska). Rozhodčí: Bartoš - Vitík, Šerý. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 30:35.
HC Energie Karlovy Vary: Jakubal - Brňák, Satora, Mašek, Štourač, Kloz, Schmidt – Bušta, Hamerle, Kuběna, Bauer Jakub, Sláma, Gasparik, Sedláček, Smolík, Bauer Jan, Budínký, Šnajdr.
HC Slezan Opava: Krejčí - Kokavec, Fišera, Vrabel, Tichý, Plachký, Huska - Weiss, Chalupa, Černý - Kocián, Jurdič, Fuks - Wolf, Kříž, Tůma - Macíček.

Komentář k zápasu

Jan Blažek - Na světelné tabuli byl časový údaj 0:51, když doslova vlétl do opavské obrany Jakub Hamerle, nechal na sebe nalepit dva hostující obránce a nahrál na zcela volného Lukáše Buštu, který svůj zhruba třímetrový brejk fantasticky zužitkoval bleskurychlou kličkou do bekhendu, a hostujícího gólmana nechal tak hned zostudit jesličkami. Kupodivu se Opavští nenechali zastrašit a zhruba v druhé minutě se dali do velkého tlaku, který jim ovšem zmařil svými dobrými zákroky domácí brankář Jakubal.

Zhruba v půlce 8. minuty vypálil jedovatou střelu hostující Josef Tichý, ovšem na levý beton karlovarského brankáře si nepřišel. V 13. minutě přišel první z celkově tří nevydařených úniků karlovarských juniorů, to když to zkoušel Radek Štourač. Ovšem v 18. minutě po nepřehledné akci před hostujícím gólmanem Krejčím se tentýž hráč už prosadil, a to tak, že si našel cestu k odraženému kotouči a přehodil ležícího brankáře. Takže se karlovarským vydařil gól do šatny.

Druhá třetina začala poněkud vlažně a až ve 26. minutě po první kloudné akci na obou stranách se dokázal poprvé a naposledy prosadit tým ze Slezska holí Jana Jurdiče. Ivo Kocián dokázal přes dva domácí beky nahrát přesný pas a Jurdičovi stačilo pouze vysunout svou hůl, aby Jakubala překonal mezi betony. Ve 31. minutě Karlovarští hráli sice jen dvacetisekundovou přesilovku, ale i tak si stačili vytvořit řadu střeleckých šancí a z hole Jana Bauera nastřelili i tyč. Druhá třetina nepřinesla moc zajímavý hokej a byla i velmi skromná na šance, takže až na osobní trest na domácí straně se nic zvláštního nestalo.

Poslední třetina začala a Karlovy Vary se potřebovali rychle uklidnit dalším vstřeleným gólem, poněvadž jejich hra byla dosti rozhádaná se spoustou nepřesných přihrávek, chybami a střeleckými neúspěchy. Uklidnění přišlo záhy, ve 44. minutě, když od modré vypálil Satora a Pavel Kuběna dorazil za Krejčího záda vyražený kotouč. Tento gól jako by srazil na kolena mladíky ze Slezska, a ti už si nebyli schopni vytvořit nějakou šanci a spíše hrubě faulovali a vyvolávali potyčky s karlovarskými mladíky. Naopak Energie vystrašila Opavu, když Martin Šnajdr ujel obraně, ale gólmana Krejčího bekhendem nepřelstil.

Opavskému brankářovi tento zákrok dodal sebevědomí, a přesně za minutu se mohl opět blýsknout dobrým zákrokem, když vyzrál na dělovku od Petra Gasparika a následně i na dorážku jednoho z karlovarských útočníků. Zhruba pět minut před koncem se dostal už do třetího brejku Petr Gasparik, ale Zdeněk Krejčí jeho kličku včas odhalil, a připsal si tak třetí úspěšný zákrok proti karlovarským brejkům. Jenže pak přišlo poslední slovo karlovarských, když na středovém kruhu odebral kotouč nepozornému obránci Martin Šnajdr, bleskurychlou přihrávkou vyslal Jana Bauera, který se dokázal vysmýknout opavské obraně a nahrát přes celou šíři kluziště na zcela volného Pavla Sedláčka, a ten se z první nemýlil. Povedený zápas mohl ještě uzavřít Vojtěch Kloz, když půl minuty před koncem nastřelil tyč.

Karlovy Vary se tak mohly zaslouženě radovat ze tříbrankového vítězství.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antoník (trenér Karlových Varů): Tak já jsem s výsledkem spokojený. Kluci hráli dobře, jen mě trošku mrzí ten bezpočet nevydařených šancí a hlavně tři neproměněné úniky. Myslím, že už není co dodávat, já jsem spokojený.

Kamil Konečný (trenér Opavy): Vary nás překvapily tím rychlým gólem, pak přidaly druhý, a nám se rozsypal útok. Pak kluci ale ve druhé třetině zabrali, stačili dát gól, ale bohužel už to bylo málo. Vary nás přehrály, možná že jsme je dost podcenili.


Aktuálně na webu